Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Gezilecek Yerler Nereleri? Haberimizden tüm detayları inceleyebilirsiniz. Bozcaada tarihi ve doğal güzellikleri ile günümüzün en önemli turistik merkezleri haline gelmiştir. Hem eski çağlardan kalma ve günümüze ışık tutan tarihi yerleri hem de oldukça doğal ve bozulmamış güzellikleri ile insanın ruhunu dinlendirdiği ve gezerken oldukça mutlu olduğu yerlerin başında gelmektedir.

Bozcaada Gezilecek Yerler ile ilgili görsel sonucu

Adada yer alan birçok doğal ve tarihi güzelliklerin en önemli yanı insanın yıkıcı ve tahrip edici etkisinden olabildiğince uzak kalmalarıdır. Bu sebeple adanın her yerine yayılmış bu güzellikleri gezerken insanları oldukça etkilemektedir. Günümüzde Bozcaada’ya her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist gelirken gelen turistlerin birçoğu buraya gelmeyi alışkanlık haline getirmektedirler.

Bozcaada’da Gezilecek Yerler Listesi

Ä°lgili resim

Bozcaada gezilecek yerler listesi oldukça kabarık durumdadır. Bu sebeple adayı tam olarak gezmek ve güzelliklerinin farkına varmak için adada en az birkaç gün geçirmek gerekmektedir. Bozcaada’da gezilecek ve hayran kalınacak çok sayıda turistik değer bulunmaktadır. Bunların en ünlülerinden bazıları ise şu şekildedir;

Ada sokakları hem mimarisi hem de güzelliği ile adada gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Geçmişte birçok ülke tarafından kullanılan Bozcaada kalesi ise ülkemizin en iyi korunan ve bütünlüğü sahip kalelerinden biri durumundadır. Şarap bağları ve fabrikaları da gezilmesi kesinlikle önerilen yerler arasında yer almaktadır. Ayazma manastırı ve asırlık çınarlar doğa ile tarihi en iyi şekilde bir arada sunmaktadır.

Ayrıca 192 metre yüksekliği ile Göztepe adanın en iyi manzarasının izleneceği yer durumundadır. Bozcaada Müzesi, Rüzgar Gülleri, Polente Feneri, Rum Mahalleleri ve Sanat Galerileri adanın kesinlikle gezilmesi gereken yerleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Bozcaada’da Park Ve Doğal Gezi Alanları

Bozcaada park ile ilgili görsel sonucu

Bozcaada park ve doğal gezi alanları bakımından oldukça fazla gezilecek yere sahiptir. Ve bu doğa alanlarının tahrip edilmemiş yapısı ve enfes güzelliği ile insanda derin bir huzur ve mutluluk barındırmaktadır. Bu anlamda adada gezilecek park ve doğal gezi alanlarının bazıları ise şu şekildedir;

Benzer Haber  Eskişehir Şehir Hastanesi

Genel Bozcaada gezintisi, Akvaryum Koyu, Ayazma Plajı, Beylik Koyu, Mitos Plajı, Ayana Plajı, Tuzburnu Plajı, Çayır Koyu, Poyraz Limanı ve Sağır’ın Bahçesi olarak sıralanmaktadır.

Bozcaada’da Gezilecek Tarihi Eserler

Bozcaada tarihi eserler anlamında da oldukça fazla ve geniş bir çeşitliliğe sahip durumdadır. Bu anlamda farklı din ve medeniyetlere ait tarihi eserler bulunmaktadır. Ve bu eserlerin birçoğu günümüze kadar oldukça iyi korunarak gelmiş eserlerdir. Bozcaada’da gezilecek tarihi yerler ise şu şekildedir;

Bozcaada’daki Rum Ortodoks cemaate ait, ibadete açık olan tek kilise olan Meryem Ana Kilisesi, Bozcaada Yeni Kale, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Bozcaada Alabey Camii, Bozcaada Köprülü Hamamı, Bozcaada Namazgah ve Aburga Ahmet Dede Türbesi bu tarihi eserlerden sadece birkaçıdır.

 

Yorum Yazın