Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir? Bozcaada tarihi ve doğal güzellikler günümüzde gezi rotalarının en önemli yerleri arasında yer almaktadır. Her yıl on binlerce insan Bozcaada’ya gelmektedir. Özellikle buranın doğal ve tarihi güzellikleri ve bozulmamış dokusunu gören kişiler buraya hayran kalmakta ve tekrar tekrar gelmektedirler. Günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışından birçok kişi Bozcaada’ya gelmek istemektedirler. Bu amaçla Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorusu günümüzde oldukça yoğun bir şekilde sorulmaktadır.

bozcaada ile ilgili görsel sonucu

Bozcaada’ya pek çok noktadan gelinebilirken sadece bir noktada adaya gidiş gelişler yapılmaktadır. Bu anlamda Çanakkale Ezine ilçesinin Bozcaada’nın tam karşısında bulunan Geyikli beldesinin sahilinden kalkan feribotlar ile adaya ulaşım bulunmaktadır.

Bozcaada’ya Hava Yolu İle Ulaşım

bozcaada ile ilgili görsel sonucu

Bozcaada’ya hava yolu ile direkt ulaşım bulunmamaktadır. Buraya hava yolu ile gelmek isteyen kişiler bulundukları yere en yakın hava alanından Çanakkale’ye gelmelidirler. Büyük şehirlerden direk uçuşlar var iken diğer şehirlerde aktarmalı tarihlerlerle gelinmektedir. Buradan 5 km mesafedeki Çanakkale otogarına gelip 1,5 saatlik otobüs ya da minibüs yolculuğu ile geyikli feribot iskelesine kadar gelebilir ve daha sonra feribotlarla adaya ulaşabilirsiniz.

Diğer bir şekille ise hava alanında sonra bir araç kiralama şirketinden kiraladığınız araç ile geyikli feribot iskelesine kadar gelebilir ve burada araçlı feribotlarla karşıya geçebilirsiniz. Araç kiralama seçeneği hem zaman hem de adayı daha hızlı ve etkili bir şekilde gezebilmek için daha avantajlı bir seçenektir.

Bozcaada’ya Otobüs İle Ulaşım

Bozcaada’ya otobüs ile direkt ulaşım bulunmamaktadır. Fakat günümüzde pek çok otobüs firması direkt Geyikli Bozcaada feribot iskelesine kadar gelen otobüs seferleri düzenlemektedir. Bu imkâna sahip olmayan bir yerde bulunmanız durumunda ise önce otobüs ile Çanakkale otogarına gelip burada otobüs ve minibüslerle yapılacak 1,5 saatlik bir yolculuk ile Geyikli Bozcaada feribot iskelesine kadar gelebilir ve feribotlara binerek adaya gidebilirisiniz. Bu anlamda otobüs ile Bozcaada’ya gelem fikri en uzun süren seçeneklerin başında gelmektedir.

Benzer Haber  Bursa Öğretmen Evleri

Eğer hangi firmaların direkt Geyikli Bozcaada feribot iskelesine seferi olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunu internet üzerinden rezervasyon yapan ve bilet satan firmaların internet siteleri arayıcılığı ile sorgulayabilirsiniz. Bu anlamda Ankara 90, İstanbul 75 ve İzmir’den 60 TL gibi fiyatlarla otobüs bileti bulunabilmektedir.

Özel Araçlarla Bozcaada’ya Ulaşım

Eğer kendi sahip olduğunuz araçlarla Bozcaada’ya gitmek istiyorsanız rotanız Çanakkale Ezine ilçesi geyikli beldesi olacaktır. Hangi şehirden gelirseniz gelin bu noktaya gelemden adaya geçme imkânı bulunmamaktadır. Burada zaman kaybetmemek için Geyikli Bozcaada feribot seferlerini internetten bakarak geliş zamanınızı buna göre ayarlamanız gerekmektedir. Adanın keyfini tam olarak çıkarmak ve tüm doğal ve tarihi güzellikleri rahatlıkla görebilmek için en doğru seçenek özle araçlarla gelmek ya da araç kiralama şeklindedir. Çünkü burayı tam anlamıyla gezebilmek oldukça zaman almaktadır. Araçlarla bu gezi çok daha zevkli ve eğlenceli geçebilmektedir.

Bozcaada’ya Ulaşım İçin feribot Saatleri

bozcaada ile ilgili görsel sonucu

Bozcaada feribot saatleri en doğru ne net bir şekilde bu hizmeti sunan firmanın internet sitesinde yer almaktadır. Çünkü bilindiği gibi Bozcaada’ya henüz direk ulaşım imkânı bulunmamaktadır. Bu sebeple feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Hem Geyikli hem de Bozcaada’dan seferler karşılıklı olarak 07.15’te başlamaktadır. Daha sonra ki seferi ise 08.00 olup saat 21.00 kadar her saatte bir karşılıklı seferler yapılmaktadır. Saat 21.00’dan sonra ise son sefer olarak geyikliden 24.00’da Bozcaada’dan ise 22.00’da yapılmaktadır. Gece sabaha kadar sefer bulunmadığında dolayı buraya varış zamanınızı bu sefer saatlerine göre ayarlamak en doğru davranış şekli olacaktır.

Yorum Yazın