Bungalov_ev

Bungalov Ev Nedir? Fiyatları Ne Kadardır?

Bungalov ev Türkiye’nin pansiyon tarzı küçük tatil konutları olarak kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başladı. Bunun en önemli sebebi de mimari yapıların inşasına izin verilmeyen bölgelerde de küçük ahşap bungalovların taşınabilir olması. Ekolojik yapıları tercih sebebi… Doğal malzemelerle oluşturulan bungalov ev ekonomik olarak her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Ekolojik yapılarıyla doğanın içine mükemmel bir uyum sağlayabiliyorlar.

 

 

bungalovev

Orman ağaçlarının arasında, mükemmel bir doğa, rahatsız etmeyen, sevimli, huzur dolu, kusursuz bir bungalov ev. Beyaz ahşabın dingin, konforlu ve huzur dolu yapısının temiz hava ve herkesin yaşamak isteyeceği bir çevre ile buluşturan bu bungalov ev örneği Burdur, Kızılçam ve sığla ormanlarıyla kaplı Karacaören Gölü kenarındaki Saklı Göl Evleri’nden.

Ekolojik Yapıya Sahip Bungalovlar

Bungalovlar en çok da Türkiye’nin herhangi bir yerinde küçük de olsa bir arazisi olan ama bu araziye betonarme ev yapılamayan koşulları olanlar için ideal. Ahşap bungalovlar betonarme ya da taş evlerden daha farklı ekolojik yapıya sahip oldukları için imar izni olmayan yerlerde de yapılmasına çoğunlukla izin alınabiliyor.

Bungalov evlerin dış görünüşleri şirin ve huzurlu olsa da iç yaşam alanları da aynı huzuru ve dinginliği verebilir. Bungalov ev yaptırmak isteyenler için iç dizaynı merak konularından biridir. Bungalov evlerin içleri farklı tarzlarda dizayn edilebilir, ancak konsepte tam anlamıyla uyum sağlayan ve tamamı ahşaptan oluşan bir tasarımla mükemmel bir huzur ortamı sağlayabilirsiniz.

bungalovev

Bungalov Ev Avantajları

Ahşap bungalovların avantajları aslında saymakla bitmiyor. İçerisinde oksijen sirkülasyonu olması nedeniyle ahşap ev romatizma, astım gibi birçok hastalığı önlemesiyle tercih sebebi olmaktadır. Yaşayan prefabrik evler olarak da bilinen bungalov yapılar betonarme evlere göre daha düşük maliyetli ve daha uzun ömürlü olmalarının yanı sıra aynı zamanda yapımı hızlı yapılardır.

Benzer Haber  Bursa Metro Durakları

Kafanızı dinleyeceğiniz minik bir kulübeniz olsun istiyorsanız bungalov ev tam size göre!

Saman Bungalov Evler

Bungalov ev denilince akla ilk olarak ahşap gelse de aslında her bungalov ahşap olmak zorunda değildir. Son yıllarda ekolojik yapıları, ekonomik maliyetleri ve inşa ve tasarım kolaylıkları ile öne çıkan saman evler de herkesin yapabileceği bungalovlara şık bir örnek teşkil ediyorlar.

bungalovev

Saman evin içi ise rustik yapısı, ahşap mobilya ve zemin döşemeleriyle ve yüksek tavanlı yapısıyla ilk görüşte kendine aşık ediyor.

bungalovev

Bungalov Villalar

Her ne kadar bungalov ev denilince aklımıza ilk olarak küçük yapılar gelse de yıllar içinde gelişen ve yaygınlaşan bu konsept de geniş ve gösterişli villalar yaratabiliyor, üstelik çok daha ekonomik bir maliyetle.

bungalovev

Bungalov Ev Fiyatları

bungalovev

23 m²  olan bu bungalov ev şu an otel olarak kullanılmakta. Bu boyut ve tarzda bir bungalov evin maliyeti 30.000 TL.

bungalovev

Gösterişli bir bungalov ev istiyorsanız bu dizayn tam size göre! 40 m² olan bu evin maliyeti ise 52.000 TL.

bungalovev

Yine otel olarak kullanılan bir bungalov ev örneği. Bu tarz 45 m²  bir bungalov evin maliyeti ise 60.000 TL.

BUNGALOVEV

30 m² olan bu bungalov ev ise 42.000 TL.

Yorum Yazın