catalcailyascokaydevlethastanesi

Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi Nerededir?

Çatalca İlyas Çokay devlet hastanesi için ulaşım Atatürk Caddesi yolu üzerinden geçen tüm toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır. Yenibosna Metrodan kalkan otobüslerle Çiftlikköy, Çatalca, Karacaköy, Binkılıç güzergahına giden herhangi birine binerek, Çatalca Devlet Hastanesi ya da Ali Çavuş duraklarından birinde inebilirsiniz. Ferhatpaşa İÖO ya da Çakılköyü yolu da hastane yakınındaki yerlerdir.

Ferhatpaşa Mahallesi üzerinde olan hastaneye 0212 787 19 12 numaralı telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. 75 yataklı bir kapasitesi olan hastane, yenilenen binasıyla dikkat çekmektedir.

catalcailyascokaydevlethastanesi

Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesindeki Poliklinikler

Evde sağlık hizmeti ve acil servis hizmeti de bulunan Çatalca İlyas Çokay devlet hastanesi :  dahiliye, genel cerrahi, beyin cerrahi, göz hastalıkları, kadın doğum, KBB, nöroloji, göz, beyin cerrahi, ortopedi, fizik tedavi, üroloji, kardiyoloji, cildiye, ağız ve diş, çocuk hastalıkları, aile hekimliği, enfeksiyon, anestezi branşlarında hasta kabulü yapılmaktadır.

Ayrıca Biyokimya, EKG, USG, Holter, BT, Kemik, mikrobiyoloji, ekokardiyo, endoskopi, kan transfüzyon, solunum fonksiyon testi, işitme testi, diş protez laboratuvarları bulunmaktadır. Hastanenin 75 yatak kapasitesi vardır.

catalcailyascokaydevlethastanesi

 

Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesinden Geçen Otobüsler

Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi önünden geçen otobüsler Yenibosna metro durağından kalkmakta Beylikdüzü istikametinden doğru Çatalca’ya gitmektedir. Metrobüs kullanarak Yenibosna ana durak ya da Beylikdüzü son durakta inerek 401 numaralı otobüse binebilirsiniz. Otobüs ise zaten hastanenin önünden geçmektedir.

Çatalca Hakkında Bilgiler

İstanbul’un yüzölçümü açısından en büyük ilçesi olan Çatalca, genelde Boşnak nüfusun yoğunlukta olduğu bir etnik yapıya sahiptir. İnceğiz, Elbasan, Gökçeali, İki Göz, Kocakuyu, Kırkayak mağaraları kilise ya da ibadethane olarak kullanılmış en eski yerler arasındadır.

Çatalca aynı zamanda kaynak sularının da yoğun olduğu bir bölgededir. Plaj bakımından zengindir ve yazlıkçıların yoğun olarak tercih ettiği bölgeler arasındadır. Şehrin arka kısmı orman olduğundan zengin bir havaya sahiptir. Tam bir oksijen deposu olan bölge İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin en sık tercih ettiği yerlerdendir. Piknik alanları, kamp alanları ve şenliklerle küçük bir festival kenti havası vardır.

Benzer Haber  İşsizliğin En Çok ve En Düşük Olduğu Şehirler

Yorum Yazın