Çeşme Öğretmenevi

İzmir’in incisi Çeşme’de konaklamak isteyenler için Çeşme Öğretmenevi oldukça doğru bir alternatif sunar. Çeşme her yıl ağırladığı turistler ile adından sıklıkla söz ettirir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte öğretmenler için de yaz tatili planlaması başlar. Uzun tatil dönemini en doğru planlama ile keyifli hale getirmek istenir. Bunun için de öncelikle tatilin geçirileceği adres belirlenir.

İzmir, tatilcilerin en uğrak noktasıdır. Özellikle de İzmir’in pek çok ilçesi şirin ve güzel bir tatili insanlara sunar. Çeşme de bu ilçeler arasında yerini alır. Çeşme de tatil yapmak isteyen pek çok öğretmen de konaklama yerlerinin arayışına girer.

Çeşme’de tatil yapmak ancak konaklama için yüksek miktarda ödemeler yapmak istemezseniz Çeşme’de bulunan öğretmenevini tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Remzi Yurtsever Öğretmenevi’ni arayarak gerekli rezervasyonu yaptırmadır.

Çeşme Alaçatı öğretmenevi özellikle yaz aylarında büyük bir kalabalık yaşar. Bu durumda da öğretmenler kimi zaman yer bulamamaktan yakınır. Çeşme Öğretmenevi konusunda gerekli bilgilere ulaşarak önceden rezervasyon yaptırmak önemlidir. Tatil planınızı önceden ayarlayarak yerinizi de ayırtabilirsiniz. Bu sayede de size büyük kolaylık sunulur. Çeşme Öğretmenevi tercihleriniz size büyük konforu da sağlar.

Çeşme Öğretmenevi Hakkında Bilgi

Öğretmenler yaz tatilinde sıklıkla turistik yerlere gitmek ister. Çeşme, özellikle de Alaçatı öğretmenlerin tatillerinde en çok tercih ettikleri yerdir. Denizi ve eğlence anlayışı yanında doğal güzelliği ile de Alaçatı ön plana çıkar. Ayrıca pek çok kişi rüzgâr sörfü gibi etkinlikleri nedeni ile de Alaçatı’yı tercih eder. Alaçatı’nın bu kadar tercih edilen bir yer olması pek çok olumlu durumu da beraberinde getirir.

Alaçatı otel bakımından da son derece zengindir. Bu zenginliği aynı zaman da pahalılığı da beraberinde getirir. Bu bölgeyi tatil için seçen kamu görevlileri ve özellikle de öğretmenler ortaya çıkan durumdan rahatsız olur. Çünkü öğretmenlerin bütçelerini aşan fiyatlar ile oteller yer alır. Bu durumda da kurtarıcı olarak Çeşme Öğretmenevi imdada yetişir. Özel fiyatları sayesinde aynı tatili çok daha uygun bir fiyat seçeneği ile elde edebilirsiniz.

Benzer Haber  İç Mimar Nedir? Ne İş Yapar?

Çeşme Öğretmenevi daha önce otel olarak faaliyet gösterir. Çeşme Öğretmenevi tesisi eski adı Yurna Otel’dir. Yurna Otel sahibi Muhittin Yurtsever oteli 1990 yılında satmak ister. Bunun üzerine de Bakanlığımız oteli satın almak üzere başvurur. Muhittin Yurtsever de ölen oğlu Remzi Yurtsever adını öğretmenevine vermek koşulu ile binayı bağışlar. O tarihten bu yana da Çeşme öğretmeni faaliyettedir.

1990 yılında bir süre kamp merkezi olarak yürütülen Çeşme Öğretmenevi 2005 yılında bu statüden kurtulur. Günümüzde öğretmeni yılın her ayı hizmet verir. Ancak özellikle yaz dönemlerinde otel son derece kalabalık bir hal alır. Bu nedenle de önceden yer ayırtmak kişilere kolaylık sağlar. Ayrıca Remzi Yurtsever Öğretmenevi bu bölgenin en büyük öğretmenevi özelliğindedir. Bu durum da daha fazla ziyaretçinin başvurmasına neden olur. Her yıl binlerce öğretmen ve emekli öğretmen Çeşme Öğretmenevinin olanaklarından yararlanır.

Çeşme Öğretmenevinin Özellikleri

Ege Bölgesinin en büyük öğretmenevi olan Çeşme Öğretmenevi toplamda 110 yatak kapasitesine sahiptir. 42 odası bulunur. Remzi Yurtsever Öğretmenevi tek kişilik ve iki kişilik odalara sahiptir. Tüm öğretmenleri ve ailelerinin rahat bir şekilde konaklama olanağından yararlanmak için de her türlü olanağı onlara sunar. Çeşme Öğretmenevinin özellikleri oldukça gelişmiştir. Bu nedenle de burada konaklayan Milli Eğitim camiası oteldeki konfora da sahip olur.

Çeşme Öğretmenevi öğretmenler dışında diğer kamu çalışanları ve sivillerin de kullanımına açıktır. Ancak arada az da olsa bir fiyat farkı bulunur. Ayrıca odaların özelliği de fiyat farkını ortaya çıkaran durumlar arasında yerini alır.

Tesis özellikleri arasında restoran ve salon bulunması da yer alır. Bu sayede de öğretmenevinde ekstra vakit geçireceğiniz alanlar da ortaya çıkar. Remzi Yurtsever öğretmenevinin otoparkı da mevcuttur. Burada konaklayan ve arabası ile öğretmenevini ziyaret eden kişiler bu sayede zor durumda kalmaz.

Benzer Haber  Çevre Dostu Binada Devrim: Nord LB Binası

Çeşme Öğretmenevinin odaları da son derece konforludur. Tüm odalarda televizyon olanağı bulunur. Ayrıca bir odada en çok istenen özellik olan 7 gün 24 saat sıcak su hizmeti de Çeşme öğretmenevinde yer alır. Kliması da bulunan odalar yaz ve kış fark etmeden her durumda konforlu olmanıza olanak sağlar. Minibar hizmeti sayesinde de kendinizi adeta bir otelde hissedebilirsiniz.

Çeşme Öğretmenevi Fiyatları

Öğretmenler ve diğer çalışanlar için her zaman konforlu bir konaklama hizmeti sunan Çeşme Öğretmenevi fiyatlar noktasında da kişilere büyük kolaylık sağlar. Odalarda tek kişilik ve paylaşımlı oda olarak ayrılır. Bu durum fiyatların da farklı olmasını ortaya çıkarır. Ayrıca öğretmenler ile diğer konaklayan kişiler arasında da bir takım farklılıklar vardır. Öğretmen, kamu çalışanları ve siviller ayrı fiyat tarifeleri ile karşılaşırlar.

Çeşme Öğretmenevinde konaklamak isteyenler öncelikle oda seçimi yapmalıdır. Paylaşımlı odada kişi başı öğretmen fiyatı 60 TL’dir. Diğer kamu çalışanları için fiyat 70 TL iken; siviller için de 80 TL fiyat belirlenir. Tek kişilik odalar da ikiye ayrılır. Bir kısmında öğretmen fiyatı 90, kamu çalışanları 100 ve siviller 110 TL’dir. Diğer tek kişilik odalarda ise öğretmen 100, diğer kamu çalışanları 110 ve sivil kişiler 120 TL olarak Çeşme Öğretmenevi fiyatları belirlenir.

Yorum Yazın