Cevahir Alışveriş Merkezi

İstanbul ilinde en çok ilgi gören alışveriş merkezleri arasında ilk sırada yer alan Cevahir alışveriş merkezi 2005 yılında 15 Ekim’de Cevahir Holding tarafından açılmıştır.

Dünyanın sekizinci, Avrupa’nın ise ikinci büyük alışveriş merkezi olan Cevahir ülke içerisindeki en gözde alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinir. Haftanın her günü sabah 10.00’da açılan Cevahir Avm akşam 22.00’da kapanır. İstanbul ilinin stratejik bir noktasında yer alan bu alışveriş merkezi insanlara hem alışveriş hem de eğlence olanaklarını sunar. İçerisinde yerli ve yabancı pek çok mağazanın bulunması sayesinde alışveriş merkezi içerisinden herkes kendi zevk ve tercihine en uygun parçayı kolayca bulabilir. Alışverişin yanı sıra Cevahir içerisinde etkinlik olanağı da son derece gelişmiştir.

Cevahir Avm Nerede?

Büyükdere Caddesi No: 22 Şişli İstanbul adresinde faaliyet gösteren Cevahir alışveriş merkezi şehrin en işlek ve kalabalık olan yerlerinden birindedir. Bu sayede Cevahir farkıyla alışveriş yapmak isteyenler için ulaşım son derece kolaydır. Şişli Mecidiyeköy arasında bulunan bu alışveriş merkezinin içerisinde her türlü imkan ziyaretçilere sunulmakta olup eğlenceli zaman geçirilmesi için gerekli tüm detaylar düşünülmüştür.

Cevahir Avm İçinde Neler Var?

Cevahir alışveriş merkezi başta alışveriş olmak üzere yemek, etkinlik ve eğlence olanakları sağlar. Alışveriş kategorisinde alışveriş merkezinde yer alan mağazalara bakıldığında bunlar arasında giyim, optik, kozmetik, elektronik, ev aksesuar, mücevher, telefon gibi alanlar vardır. Aynı zamanda gelen ziyaretçilerin alışverişlerini sorunsuz yapabilmeleri adına alışveriş merkezi içerisinde her bankaya ait atm de bulunur. Atm haricinde İş Bankası ve Garanti Bankası’na ait şubeler de yer alır. Bunlara ek olarak alışveriş merkezine özgü ve diğer kategorisinde bulunan çeşitli mağazalar da Cevahir Avm ziyaretçilerine hizmet verir.

Benzer Haber  Dünyadaki En Büyük Metro Hattı

Cevahir AVM Servisleri Var Mı?

İstanbul ilinde pek çok alışveriş merkezinde servis hizmeti olmasına karşın Cevahir alışveriş merkezi için henüz böyle bir uygulama söz konusu değildir. Alışveriş merkezinin merkezi konumda bulunması ziyaretçiler için ulaşım kolaylığı sağlamakta olup kısa süre içerisinde pek çok noktadan Cevahir Avm’ye ulaşılması mümkündür.

Cevahir Avm Özellikleri

Hem il içerisinden hem de il dışından gelen ziyaretçilerine yeni bir yaşam tarzı sunan Cevahir alışveriş merkezi toplam altı kata yayılan bir yerdir. Yaklaşık iki bin beş yüz araç kapasiteli otoparkı ile kendi aracı ile gelen misafirlerini de zor durumda bırakmayan alışveriş merkezi içerisinde leziz tatlar, en yeni filmler, oyun parkı gibi alanlar bulmak mümkündür. Elli sekiz bin metrekarelik alana kurulu olması sayesinde geniş ve ferah bir ortamda alışveriş yapmanın tadı çıkarılabilir.

Cevahir Avm Kaç Mağaza Var?

Yaklaşık altı katta hizmet veren Cevahir Avm içerisinde iki yüz seksen tane mağaza vardır. Alışveriş merkezi içerisinde kolay alışveriş yapılabilmesi adına kat planları bulunmakta olup her bir mağaza farklı renk, isim ve numaralarla gösterilir. Giyim mağazalarına bakıldığında bunlar içerisinde yerli mağazaların yanı sıra yabancı çok sayıda mağazanın da olduğu görülebilir. Mağazaların haricinde alışveriş merkezi içerisinde bebek bakım odası, çocuk tuvaleti, danışma masası, engelli asansörü, emanet dolabı, bebek arabası, tekerlekli sandalye, engelli tuvaleti, mescit, ankesörlü telefon, döviz bürosu, sağlık bakım odası gibi bölümler de vardır. Bunun haricinde tax free olanağı da bulunmakta olup bunun geçerli olduğu mağazalardan yapılan alışverişlerde vergi iadeleri ana girişteki danışma masasından verilir.

Cevahir Avm Nasıl Gidilir?

İstanbul Cevahir alışveriş merkezine ulaşım için metro, metrobüs, İETT otobüsleri seçenekleri vardır. Bunun haricinde özel araçla gelmek isteyenler için iki alternatif yol vardır. Metro ile ulaşım için Yenikapı – Hacıosman metrosunun Mecidiyeköy/Şişli durağında inilir ve Şişli çıkışı kullanılır. Metro içerisinden alışveriş merkezine direkt çıkış da vardır. Metrobüs ile gelmek isteyenler için ise Söğütlüçeşme – Zincirlikuyu –Avcılar ya da Avcılar – Zincirlikuyu hattı kullanılabilir. İETT otobüsleri için ise Mecidiyeköy Şişli güzergahından geçen tüm otobüslerle alışveriş merkezine ulaşmak mümkündür.

Benzer Haber  Eğitim Oranı En Yüksek ve En Düşük Şehirler

Cevahir Diğer Avm’lerden Ayıran Özellikleri Var Mı?

İstanbul Cevahir Avm içerisinde diğer alışveriş merkezlerinden farklı olarak Atlantis Eğlence Merkezi bulunur. Türkiye’de bir alışveriş merkezi içinde yer alan ilk eğlence merkezi olma özelliğine sahip Cevahir içinde birbirinden eğlenceli oyun üniteleri, kukla tiyatrosu, en yeni ve en kapsamlı Sega oyunları yer alır.

Yorum Yazın