cunda-adasi-gezilecek-yerler

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Cunda Adası gezilecek yerler

Cunda Adası tarihi ve doğal güzellikler anlamında Ege bölgesinin en önemli adaları arasında yer almaktadır. Cunda Adası gezilecek yerler listesi oldukça kabarık. Buraya hem yerli hem de yabancı binlerce turist gelmektedir. Özellikle şehir hayatının gürültü ve kargaşasından bir uzak bir tatil arayanlar için Cundan adası oldukça tatminkâr bir seçenek durumundadır.

Cunda plajları, sahilleri, doğal güzellikleri ve kendine has evleri ile 4 mevsim ziyaret edilen bir yer durumundadır. Özellikle Adana olan koyların manzarası ve güzelliği oldukça etkileyici ve insanda huzur vermektedir. Cunda Adası Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir adadır. Ve eğe denizi üzerinde ülkemizin büyüklük anlamında 4. Büyük adası durumundadır.

cunda-adasi

Cunda Adası muhteşem manzara

Cunda adasına hem deniz hem de kara yolu ile ulaşmak mümkün durumdadır. Bu anlamda ulaşımın en rahat ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiği adalardan biri durumundadır. Cunda adasının fiziki ve coğrafi şartları nedeniyle araç ile gezmeye çok müsait olmamaktadır. Bu sebeple araç ile ada gezisi çok fazla önerilmemektedir.

Cunda Adası gezilecek yerler listesi

Cunda Adası gezilecek yerler listesi oldukça fazladır. Özellikle doğal güzellikler anlamında Cunda adası buraya gelen misafirleri için oldukça büyük seçenekler sunmaktadır. Buraya gelen misafirlerin huzur ve mutluluğu en iyi şekilde yakalamalarından dolayı genellikle adan ziyaretçileri daha sonraki yıllarda da adayı sık sık ziyaret etmektedirler. Cunda Adası insana huzur verecek ve oldukça güzel zaman geçirebileceği birçok doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu anlamda adada gezilebilecek en iyi ve en dikkat çekici yer ve mekânlardan bazıları ise şu şekildedir;

ayvalik-cunda-adasi

Cunda sahili adanın en hareketli ve en güzel yerlerinden biri durumundadır. Araç trafiğine kapalı olan bu alan oldukça uzun olup insana huzur vermektedir. Cunda Adası’nın manzara olarak en güzel yerlerinin başlında Aşıklar Tepesi gelmektedir. Burada başta Cunda olmak üzere tüm çevre adalarının enfes manzarası izlenebilmektedir. Bu anlamda bölgedeki manzara gerçek anlamda oldukça etkileyici durumdadır. Türk kahvesini içerken manzarayı izlemek insana apayrı bir huzur sunmakatdır

Ayrıca Taksiyarhis Kilisesi, sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Ortunç Koyu, Agios Yannis Kilisesi, Patrica Koyu, Cunda Adası Fahrisin Tepesi, Agia Triyada Kilisesi, Cennet Ada Koyu, Cunda Adası Despot Evi, Selina Manastırı, Mosko Koyu, Tavuk Adası, Cunda Adası Kız Okulu, ada camping yerleri, Cunda Sahil Çarşısı, Taş Kahve, Ay Işığı Manastırı, Tımarhane Adası ve Cunda Adası Pateriça köyleri Cunda Adası’nda kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Benzer Haber  Kapsamlı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Yorum Yazın