denizotobüsleri

Deniz Otobüsleri

Deniz otobüsleri hızı, güveni ve konforuyla dikkat çeken bir deniz ulaşımı aracıdır. Her geçen gün artan bir ulaşım ağına sahiptir.

denizotobüsü

Deniz otobüsü seferleri İstanbul’da 1987 yılında başlamıştır. Konforlu, hızlı ve emniyetli bir yolculuk sunması nedeniyle hızla popüler oldu ve yaygınlaştı. Şu anda 22 terminali, 14 farklı araç modeli, feribot ve arabalı vapur hizmetleriyle dev bir ağ oluşturuldu. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)’dan sonra Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) da hizmet vermeye başladı.

Gerek yeni ve çağdaş filosu, gerekse yiyecek, içecek hizmetlerinin neredeyse havalimanları standartlarında olması ile yolcularına yüksek hizmet kalitesi sunan bir deniz ulaşımı seçeneğidir. İstanbul’un yoğun trafiğinden kurtulup, varmak istediğiniz noktaya gecikmeden ulaşabilirken, rahat ve lüks bir yolculuğun keyfini çıkarmak mümkün.

Nerelere Deniz Otobüsü Seferi Var?

İDO hızlı feribot, deniz otobüsü ve arabalı vapur hizmeti vermektedir. Şehir içi ve şehirlerarası seferleri ile tüm Marmara Denizi’ne hakim.

İç hat seferlerinde Bakırköy, Bostancı, Yenikapı ve Kadıköy iskeleleri sık tercih edilirken, dış hat seferlerinin en yoğun olduğu iskele Yenikapı iskelesidir.

denizotobüsü

İç Hat Deniz Otobüsü Seferleri

Bakırköy’den Yenikapı, Kadıköy ve Bostancı’ya seferler bulunmaktadır. Yenikapı ve Kadıköy yolculukları 20’şer dakika sürmektedir. Bakırköy Bostancı arası, trafiğin yoğun olduğu saatlerde ulaşım 2,5 saate kadar çıkarken deniz otobüsü ile sadece 40 dakika sürer.

Beşiktaş Bostancı arası 30 dakikalık bir yolculuk iken Beşiktaş’tan Kadıköy’e varmak 20 dakikayı alır. Kalkış için Yenikapı’yı tercih eden yolcular ise Kadıköy’e 15 dakikada, Bostancı’ya 35 dakikada ulaşırlar.

Tüm seferlerde tam bilet 9 TL, İndirimli 5,15 TL ve öğrenci bileti ise 4,15 TL’dir.

Benzer Haber  Akbük Kamp Alanı (Gökova)              

Dış Hat Deniz Otobüsü Seferleri

Avcılar’dan ortalama 160 dakikada Marmara Adası ve Avşa’ya ulaşım mümkün. Fiyatı 46-70 TL arasında değişmektedir.

Bostancı’dan Marmara Denizi’ne açılmak tercih edilirse, 190 dakikada Marmara Adası, 220 dakikada Avsa, 180 dakikada Bandırma, 90 dakikada Çınarcık ve 120 dakikada Esenköy’e ulaşmak mümkün. Fiyatları 45-75 TL arasındadır.

Kadıköy’den kalkan seferler 120-145 dakika arasında Bursa ve Armutlu’ya ulaşıyor ve bilet fiyatları 19-30 TL arasındadır.

Yenikapı’dan binecek yolcular için seçenekler biraz daha fazla. Yolculuk süreleri; Avşa 185 dakika, Marmara Adası 155 dakika, Yalova 75 dakika, Armutlu 80 dakika, Bursa 95 dakika, Çınarcık 60 dakika, Esenköy 90 dakikadır.

denizotobüsü

Hızlı Feribotlar

Tatilcilerin en sik tercih ettiği yolculuklardan biri olan Pendik- Yalova seferinin ücreti 56 TL ve süresi 45 dakikadır.

Yenikapı’dan Yalova’ya hızlı feribot ile gitmek sadece 1 saat 15 dakika ve bedeli de 93 TL’dir.

Yenikapı- Bursa hattı 2,5 saat sürerken, ödenmesi gereken tutar 115-375 TL arasında değişmektedir.

Yenikapı’dan Bandırma’ya 150 dakikada geçerken, yolcular için 35-60 TL arasında ücret ödenmesi gerekiyor. Arabayla gitmeyi tercih edenlerin 85-159 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Arabalı Vapur Seferleri

Sirkeci’den Harem’e trafiğe girmeden arabanızla geçmek isterseniz gün içinde çok sayıda arabalı vapur seferi bulmanız mümkün. Araba için ödenecek ücret 10 TL, yolcu başına ise 2,6 TL’dir.

Arabalı vapurdan vazgeçemeyenler için Eskihisar- Topçular hattında geçiş 30 dakika civarında iken, ücreti 50 TL’dir.

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO)

Bursa Deniz Otobüsleri’nin Mudanya’dan Eminönü, Büyükçekmece ve Armutlu’ya deniz otobüsü seferleri vardır. Eminönü seferi için tam bilet 29 TL, öğrenci bileti 24 TL’dir. Büyükçekmece’ye gelen yolcular 36 TL, öğrenciler ise 31 TL ücret ödüyorlar.

Benzer Haber  Çed Nedir? Çed Nereden Alınır?

Mudanya-Armutlu deniz otobüsü seferi günde 1 defa yapılıyor. Ücreti 10 TL’dir.

idoseferleri

Yorum Yazın