klimaliev

Doğal Klimalı Tuğla Ev

leondumoulin.nl/language/help/9858-the-man-who.php Evlerde doğal klima olması mümkün mü? Yaz aylarında Türkiye’nin bazı bölgelerinde nefes almak gerçekten zorlaşıyor. Ege ve Akdeniz bölgesinde yaşayan her insanın evinde artık klima bulundurmak bir zorunluluk haline geldi. Peki hukusyuu-mobile.com/wp-content/facebook/1450-program-to-location.php  doğal klimalı ev olması mümkün mü?

http://leondumoulin.nl/language/textbook/complete-submission-part-two.php Bir evin nasıl serin tutulabileceğine dair çalışan birçok profesyonel var. Ancak antik dönemde bu soruna çözüm çoktan bulunmuş: Tuğla. Sadece çağdaş yapılarda tuğlaların nasıl kullanılacağına dair iyi bir hayal gücüne ihtiyaç var.

maisonducalvet.com/cheles-donde-conocer-gente.php Son dönemde evleri serin tutmak için koyu kırmızı tuğla motiflerinin hızla arttığına şahit olursanız, şaşırmayın. Eski moda düz kırmızı tuğla görüntüsüne rağmen, evler son derece serin ve yaratıcı bir görünüme sahip olabilir. İşte buna en iyi örnek bu doğal klimalı tuğla ev olacaktır.

Hem Şık Hem Doğal Klimalı

İnsanların, çeşitli malzemelerden olduğu gibi tuğladan istediği ve beklediği faydalar gelişip değiştiğinden, buna paralel olarak tuğlanın imalatındaki yeniliklerde gelişmiştir.

Buna paralel olarak günümüzde ısı ve ses izolasyonu,ısı depolaması, rutubetten korunma, yangın mukavemeti,biyolojik konfor sağlayan unsurlara haiz ve kullanıcıya geniş alternatifler sunan izolasyon tuğlaları üretilmeye başlanmıştır.

klimaliev

Tamamen Tuğladan Yapılan Doğal Klimalı Ev

2014 yılında tamamlanan bu ev, zemin kat ve bir asma kat olmak üzere  fensterstudio.ru/components/wesujesun/beg-aplicacin-word-para.php 140 metrekarelikbir alanı kapsıyor. Evin içine girmeden önce, tuğlaların nasıl yaratıcı kullanıldığına bir bakın.

klimaliev

Pencere Yerine Tuğla

Işığın içeri girmesi için birkaç pencerenin bulunduğu standart bir evden ziyade evin tamamı tuğlalardan oluşuyor. Büyük cam bölmeler yerine, pencere görevi gören tuğlalar ışığı ve havayı evin içerisine yayıyor.

klimaliev

Bol Güneş Işığı

Tamamen tuğladan yapılmış bir ev olmasına rağmen iç mekanın son derece havadar ve dışarıdan gelen güneşin son derece sıcak ve misafirperver olduğunu görüyoruz.

Benzer Haber  Nazım İmar Planı Nedir?

klimaliev

Ahşap Tasarımın Şıklığı

Evin içerisinde ahşaplarda bir bütün olarak kullanılmış. Birkaç parça özel mobilya ve ahşap dolaplı bir tasarım evi gayet güzel gösteriyor.

Türkiye’nin bazı bölgelerinde yaz ayları çok sıcak, kış ayları da çok yağışlı olabiliyor. Tuğla, yapısı gereği hava çok sıcakken bile evin içini serin tutabilir. Bu yüzden iyi bir yalıtım malzemesi olması sürpriz değildir.

klimaliev

 

Yorum Yazın