Doğru Taşımanın Önemi Ve Nakliye Şirketi Seçimi?

Nasıl nakliye şirketi seçimi yapmalıyız sorusuna cevap aradık. Herkes evden eve nakliye hizmeti almanın çok büyük bir dert olduğunu düşünüyor ve bu kısmen doğrudur. Evden eve nakliye hizmeti almak gerçekten çok zor bir deneyimdir. Evden eve nakliye hizmeti alırken işlerin sarpa sardığı anlar olabiliyor. Ancak küçük detaylara dikkat ederek gerçekten başa dert bir iş olan, evden eve nakliye hizmeti almayı basit bir hale getirebiliriz.

Nakliye Hizmeti Almayı Nasıl Daha Kolay Bir Hale Getirebiliriz?

Kendinize not kâğıdı oluşturmak nakliye hizmeti alırken işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Peki ne tür notlar nakliye hizmeti almamızı kolaylaştıracak?

  • Öncelikle kendinize ne zaman taşınmak istediğinizi sorun.
  • Daha sonra taşınma tarihinizin ne kadar esnek olduğuna karar verin.
  • Kaç tane ağır eşyanız olduğunu not edin.
  • Kaç adet kolinin eşyalarınız için yeterli olacağını aşağı yukarı hesaplayın.
  • Nakliye hizmeti alacağınız firmanın aracı evinizin önüne kadar gelmesinin herhangi bir engeli var mı? Bu soruya cevap vermek eşyalarınızı taşımak açısından çok önemlidir.

Eğer aracın evin önüne kadar gelmesi herhangi bir olumsuz durum teşkil etmiyorsa sizlerin işlerinizi bir hayli kolaylaştıracağı gibi bir hayli zamanda kazandıracaktır. Eşyalarınızın kaçıncı katta olduğu gerçekten çok önemli. Zemin kattaki bir evin taşınmasıyla son kattaki bir evin taşınması bir değil. Zorlukları önceden görmek, zorlukları birden görmekten daha iyidir. En azından şevkiniz bu noktada kırılmayacaktır. Öncelikle taşıma işleminin kolay olmadığını söylemek gerekir. Sadece bu tip detayları not ederek taşıma hizmetinin zorluğunu düşürebilirsiniz. Kaç tane odanın taşınacağını not edin. Hangi eşyalarınızı paketleyeceğinize karar verin ve bir an evvel işe koyulun. Bir taşınma planı oluşturun ve bu plandan çıkmamaya özen gösterin. Taşınacak eşyaların listesini oluşturmak size eşya taşırken büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Benzer Haber  Kanal İstanbul’a Yakın Konut Projeleri

Nakliye Şirketi Seçimi Nasıl Yapılır?

Nakliye şirketi seçiminden önce nakliye firmalarına birtakım sorular yöneltmek sizin nakliye şirketi seçiminizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Nakliye hizmeti alacağınız firmaları sorular sormak nakliye firmaları arasında kolayca seçim yapma şansını sizlere verecektir. Peki nakliye hizmeti alacağımız firmaya ne tür sorular sormak nakliye hizmeti alırken işimizi kolaylaştırır? Öncelikle nakliye hizmeti alacağınız firmaya taşınma esnasında kaç tane eleman göndereceğini sormanız gerekir. Bu çok önemlidir. Fazla eleman göndermek işin çabuk biteceği anlamına gelebilir. Fakat bu noktada gönderilen elemanların profesyonelliği işin ne kadar kısa sürede biteceği açısından önemli bir ölçü oluşturur.

Firmalara hangi eşyaların paketlenmesinden sorumlu olduğunuzu sormanız işinizi bir hayli kolaylaştıracağı gibi zamandan da tasarruf etmenize olanak sağlayacaktır. Taşınmanın kaç gün süreceğini nakliye hizmeti almak istediğiniz firmalara yöneltin. Nakliye hizmeti alırken birçok insan detaylı bir liste hazırlamadığı için ekstra eşyasının bir anda ortaya çıkması kaçınılmazdır. Ekstra eşyalarınız olduğu taktirde ne kadar fazla ücret ödeyeceğinizi nakliye hizmeti almak istediğiniz firmaya yöneltin. Bu sizleri sürpriz faturalardan kurtarır. Eşyalar bir günden fazla nakliye hizmeti aldığınız araçta kaldığı taktirde gün başına ne kadar ödeme yapacağınızı sormak yine bir önceki soruda olduğu gibi sizleri maddi külfetten kurtaracaktır. Firmalara ne tür paketleme malzemesi kullandığını sorun. Anlaştığınız firmanın kaliteli paketleme hizmeti verdiğinden bu noktada emin olmanız çok önemli.

Eşyaların Düzgün Şekilde Taşınmasının Önemi

Düzgün paketlenmeyen eşyalar çizilebilir ve daha da kötüsü kullanılmaz bir hale gelebilir. Eşyalar gelen nakliye aracına sığmaz ise şirket politikasının nasıl bir yol izlediğini ilgili firmaya yöneltin. Sigorta yapılıp yapılmadığı taşımacılık hizmetinde çok önemlidir. Sigorta kapsamını iyi araştırın. Her firmanın sigorta kapsamı aynı değildir. Birçok firma maliyetli olduğundan dolayı küçük hasarlara karşı sigorta garantisi vermezler. Daha çok eşyaların kullanılmaz hale geldiği noktada firmaların sizler için sunmuş olduğu bir avantaj olan sigorta hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda sigortanın neleri kapsadığını iyice araştırın. Sigorta hem sizler için hem de nakliye hizmeti veren firmalar için oldukça avantajlıdır. Firmalara eşyaların zarar gördüğü taktirde uyguladığı prosedürü sorun. Nakliye hizmeti almadan önce hangi yöntemle ödeme yapacağınızı belirleyin. Daha sonra belirlediğiniz yöntemin firmalarda geçerli olup olmadığını detaylıca araştırın. Firmalara soru sormaktan asla çekinmeyin. Çekinip soramadığınız her bir soru sizlere gerçekten çok büyük bir dert olarak dönebilir. Bu konuda çok dikkatli olun. Soru listesi bile hazırlayabilirsiniz.

Benzer Haber  Ecrimisil Nedir?

Fiyat Pazarlığı Sırasında Dikkate Almamız Gerekenler

Firmalara taşınma hizmeti süresince taşıma hizmeti almak isteyen sizlerin görevlerinin ne olduğunu mutlaka sorun. Herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi taşınma anında çok büyük zaman tasarrufuna neden olacaktır. Nakliye hizmetinin ne kadar olacağını öğrenin. Gerekirse pazarlık yapabilirsiniz ve en uygun fiyatı almaya çalışın. Firmaların yılın belirli günlerinde olan kampanyalarını değerlendirebilirsiniz. Bu sayede ciddi bir maddi külfetten kurtulacaksınız. Nakliye hizmeti almanın zor olduğunu söyledik. Bunu söylediğimiz gibi nakliye hizmeti vermekte gerçekten zor olduğunu unutmayalım. Hakkımızı iyi bir şekilde savunmamız gerektiğini söylerken firmalarında bu zor görevlerinde yanlarında olmakta fayda var. Ülkemizde birçok işini profesyonel bir şekilde yapan firma mevcut. Bu firmalar sizin eşyalarınızı kendi eşyalarınız yerine koyarak, o özenle nakliye hizmetini gerçekleştiriyor.

Nakliye hizmeti almak evini taşıyanlar için gerçekten zor. Bu işi kolaylaştırmak için tek yapmanız gereken gerçekten güvenilir ve belirtiğimiz sorulara en mantıklı cevabı veren firmayı seçmek. Eğer belirttiğiniz sorulara gerçekten mantıklı cevap veren bir firma bulduysanız kesinlikle kaçırmayın. Mantıklı cevaplar veren firmalar diğer firmalara göre işlerini daha profesyonel bir şekilde yaptığından dolayı alacakları ücret diğer firmalara göre daha fazla olacaktır. Profesyonel hizmet almak vereceğiniz parayı gerçekten karşılayacaktır. Bu noktada fiyata çok fazla takılmamanızı tavsiye ediyoruz. Fiyata çok fazla önem verdiğiniz taktirde önemsediğinizin daha fazlasını bile kaybedebileceğinizi unutmayın.

 

Yorum Yazın