Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sağlık sektörü ülkemizin gerek yatırımları ve gerekse de yetiştirdiği alanında uzman doktorları ile oldukça ileri seviyelere gelmiştir. Ve yapılan yatırımlar neticesinde sürekli gelişmektedir. Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin en kaliteli ve en nitelikli sağlık kuruluşları arasında yer almaktadır.

Sağlık hizmetlerinde kalite, teknolojik imkan, fiziki durum ve donanım anlamında oldukça etkileyici bir durumdadır. Bu hastaneye gitmek isteyenler için ise hastanenin adresi ise; Cevizli Mahallesi Şemsi Denizer Cad. E-5 Karayolu Cevizli Mevkii, 34890 Kartal / İstanbul mevkisinde bulunmaktadır.

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili görsel sonucu

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Hastanesine Nasıl Gidilir?

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine nasıl gidilir sorusu bu hastanenin oldukça gözde ve tercih edilen bir hastane olması sonucu son dönemde oldukça fazla sorulmaktadır. Konumu itibari ile birçok noktanda hızlı ulaşım sağlanması insanların burayı tercih etme nedenleri arasında yer almaktadır. Hastane bu anlamda oldukça avantajlı konumdadır. Özellikle hem metro hem de yolcu otobüsleri ile ulaşım oldukça rahat bir şekilde gerçekleşmektedir. Hastaneye Kadıköy-Kartal metro hattı kullanılarak çok kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. Ayrıca İETT tarafından 8 farklı güzergâh ve sefer tarifesi ile hastaneye oldukça rahat bir şekilde ulaşılabilmektedir. Ulaşımda ve trafik noktasında en rahat ulaşılabilecek hastaneler arasındadır.

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Hastanesinde Bulunan Branşlar Nelerdir?

Ä°lgili resim

Geniş hizmet ağır ve son derece tecrübeli personel kadrosu ile Kartal’ın en önemli ve gözde hastanelerinden olan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yer alan branşlar tam teşekkülü bir hastane donanımındadır. Geniş branş sayısı ve fiziki ortam sayesinde her yıl yüz binlerce hastayı kabul etmektedir. Hastanenin bünyesinde yer alan branşlar ise şu şekildedir;

Benzer Haber  Konut Kredisi Onaylanmama Sebepleri

Çocuk Endokrinoloji, Çocuk nefroloji, Fiziksel tedavi ve rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Radyoloji, Göğüs cerrahisi, ,Göz hastalıkları, Kalp ve Damar Cerrahisi, Yoğun Bakım, Acil Tıp Kliniği, Adli Tıp, Aile Hekimliği, Anestezi ve Reanimasyon kliniği, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Tıbbi ve Klinik Biokimya, Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Dermatoloji, Dahiliye, deri ve zührevi hastalıklar, Radyasyon onkoloji, Tıbbı Genetik, Hematoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Tıbbi ve Klinik mikrobiyolojisi,  , Tıbbi onkoloji, Çocuk kardiyolojisi, Çocuk cerrahisi, Kulak burun boğaz hastalıkları, Kardiyoloji, Kadın Hastalıkları ve doğum, Nöroloji, Nükleer Tıp, Nefroloji, Tıbbı patoloji, Üroloji, Ortopedi ve travmatoloji, Gastroenteroloji, Çocuk Yoğun bakım, Plastik reaksiyon ve estetik cerrahi branş ve üniteleri bulunmaktadır.

İstanbul’un en geniş ve kaliteli hastanelerinden biri olan Dr. Lütfi Kırdar Kartal Hastanesi özellikle sahip olduğu bölüm ve birimler oldukça geniş bir hizmet alanına sahip durumdadır.

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Hastanesinde Verilen Özellikli Hizmetler

Ä°lgili resim

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde verilen özellikli hizmetler oldukça kaliteli ve profesyonelce sunulan hizmetlerdir. Hastanede verilen bu özellikli hizmetler ise şu şekildedir;

Hemodiyaliz, Hiperbarik oksijen tedavisi, İnme merkezi, organ nakli, yara ve yanık merkezi ve yoğun bakım şeklindedir.

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Hastanesi Yatak Sayısı Nedir?

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yatak kapasitesi ise 920’dür. Yaklaşık 55.000 m2  oturum alanı ve 300.000 m2 kapalı alana inşa edilen Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi  sismik izolasyon sistemine sahip çok katlı bir betonarme yapı olmasının yanında asansörler, ısıtma-havalandırma ve arıtma  sistemlerini içeren sofistike bir elektro mekanik sistemlerle oldukça teknolojik bir fiziki yapıya sahip durumdadır.

Yorum Yazın