etkileyiciev

Dünyanın En Etkileyici İnşaat Projeleri

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM, her yıl yüzlerce ülkeden birçok inşaat şirketini ağırlıyor. Fuarda ayrıca en etkileyici konut projeleri de açıklanıyor. İşte 2018 MIPIM ödülleri kazananları ve dünyanın en etkileyici inşaat projeleri :

En Etkileyici İnşaat Projelerinden En İyi Sağlık Kompleksi

etkileyiciinsaatprojeleri

The Maersk Tower, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde bulunuyor.  Kopenhag Üniversitesi Sağlık ve Tıp Bilimleri Fakültesi’nin ek binasıdır. Hem araştırma hem de öğretim tesislerinin yanı sıra en son teknolojiye sahip oditoryumlar ve toplantı salonları bulunan bir konferans merkezine sahiptir.

Yeni Kampüs Parkının eşsiz bir unsuru, Maersk Kulesi’nin bazı bölümlerinde yayalara ve bisikletçilere özel yolu vardır. Bu sayede halk hem binaya hem de araştırmacılara yaklaşma fırsatı bulabiliyor.

En İyi Turizm ve Otel Projesi

etkileyiciinsaatprojeleri

Michaelsberg Manastırı, Almanya, Siegburg’da bulunuyor.  Eski bir Benediktin Manastırı olan Michaelsberg Manastırı bu mezhep dağıldıktan sonra yoksullar evi olarak kullanılmaya devam ediyor. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Altstadt bölgesinde yer alan Michaelsberg Manastırı her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Korumuş olduğu tarihi yapısı ve içinde bulunduğu doğa itibariyle dikkat çeken bu yapı haftanın beş günü ziyaret edilebiliyor. Sahip olduğu atmosferi itibariyle ziyaretçilere harika bir ortam sunuyor.

En İyi Endüstriyel ve Lojistik Projesi

CHAPELLE

Chapelle Uluslararası Lojistik Merkezi, Fransa’nın Paris şehrinde konumlanıyor. SCI Sogaris Paris Les Espaces Logistiques Urbains tarafından inşa edilen projenin mimarı ise A.26 Architectures.

Benzer Haber  Doğalgaz abonelik ücreti

En İyi Yenilikçi Yeşil Bina

etkileyiciinsaatprojeleri

Marina One projesi Singapur’da bulunuyor. Yeşilin ön plana çıkarıldığı proje, ilginç tasarımı ve yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Singapur’un yeni Marina Bay finans bölgesinin kalbinde yer alan, karma kullanımlı bir bina kompleksi olan Marina One, Kentsel Yeniden Yapılanma Kurumu’nun Singapur’u“ Bahçede Şehir ” yapma vizyonunu tamamlıyor. Bu “Yeşil Kalp” Merkezi İş Bölgesi’ndeki en büyük kamu Plaza olacak. Marina One, iki ofis kulesi, iki konut kulesi ile biyoçeşitlilik bahçesidir.

En İyi Ofis Projesi

etkileyiciinsaatprojeleri

Feltrinelli Foundation & Microsoft House, İtalya’nın Milan şehrinde bulunuyor. COIMA tarafından inşa edilen projenin mimarı ise Herzog & de Meuron.

En İyi Yenileme Projesi

etkileyiciinsaatprojeleri

Antwerp Port House, adından da anlaşılacağı üzere Belçika Antwerp’de bulunuyor. Pek çok otorite tarafından en iyi mimar olarak gösterilen Zaha Hadid’in şirketi tarafından tasarlanan binanın bütçesi Antwerp Liman İdaresi tarafından karşılandı.

En İyi Konut Projesi

eniyikonutprojesi

Saclot Sacré adını taşıyan bu proje, bu yılın en iyi konut projesi seçildi. Belçika’nın Brüksel şehrinde inşa edilen projeyi Galika Human Estate yürütüyor. Mimarlığını ise DDS+ üstleniyor.

En İyi Alışveriş Merkezi

fico-eataly-world

İtalya’nın Bologna şehrinde inşa edilen Fico Eataly World, Prelios SGR–Pai Fon tarafından yürütülüyor. Thomas Bartoli tarafından tasarlanan proje, bu yılın en iyi alışveriş merkezi seçildi.

En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi

eniyikentseldonusumprojesi

Porta Nuova projesi İtalya’nın Milan şehrinde gerçekleştirildi. Bu yılın en iyi kentsel dönüşüm projesi olan Porta Nuova, COIMA tarafından yürütülüyor.

En İyi Fütüristik Proje

eniyifuturistikproje

Katar Ulusal Müzesi adından da anlaşılacağı üzere Katar’da bulunuyor. Jean Nouvel tarafından mimarlığı üstlenilen projenin yönetim danışmanlığını ise ASTAD yapıyor.

En İyi Fütüristik Mega Proje

eniyimegafuturisitkproje

Mui Dinh Ecopark, Vietnam’ın Mui Dinh şehrinde bulunuyor. Muazzam bir tasarıma imza atan Chapman Taylor, dünyanın en etkileyici inşaat projeleri arasına önemli bir değer katmış.

Benzer Haber  Kadıköy hakkında herşey!

Yorum Yazın