Elazığ Şehir Hastanesi

Sağlık alanında kapasiteyi ve hizmet kalitesini arttıracak olan şehir hastanelerine bir yenisi daha eklenerek Elazığ Şehir Hastanesi hizmete açıldı. Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri’den sonra 6. şehir hastanesi Elazığ’da hizmete girdi.

Rönesans Sağlık Yatırım tarafından hayata geçirilen hastane kamu-özel işbirliği ile yapıldı. Beş yıldızlı otel konforunda tasarlanan hastanede tüm donanım ve sağlık alanında gerekli olan teknolojiler bulunuyor. Bu yeniliklerle dünya standartlarında hizmet verilmesi hedefleniyor.

Hastane Kapasitesi

355 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan hastanede 227 poliklinik bulunuyor ve acil servisler de 7/24 hizmet sunuyor. Hastane kampüsünde 524 yataklı genel hastanenin yanı sıra 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi bulunuyor. 64 yataklı psikiyatri servisi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri servisi, 50 yataklı tutuklu adli psikiyatri servisi ile ağız ve diş sağlığı merkezi bulunuyor. Hastanede 37 ameliyathane, 26 hemodiyaliz ünitesi ve 160 adet de yoğun bakım ünitesi mevcut. Elazığ Şehir Hastanesi poliklinikler ile hemen her hastaya hizmet verebilecek kapasitedir.

Hastanedeki tüm odalarda öncelik olarak hastaların konforu düşünülmüş. 169 çift kişilik oda bulunuyor ve geri kalanlar tek kişilik odalar. 16 adet de suit oda mevcut. Tüm bu odalar bir otel konforunda ve hastaların hayatlarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış. Yalnızca hastanenin konforu değil, verilen hizmet de aynı kalitede sunuluyor.

1 Ağustos 2018’de açılışı yapılan hastaneye şu anda günde 6 bin hasta geliyor. İldeki eski Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki hasta sayısı ile şehir hastanesindeki hasta sayıları hemen hemen aynı. Hastane açıldığından beri 350’nin üzerinde ameliyat yapıldı ve 370 civarında ise yataklı hasta ağırlandı.

Elazığ Şehir Hastanesine Ulaşım

Elazığ’ın merkezi bir noktasına inşa edilen hastaneye özel araç ya da toplu taşıma ile kolayca ulaşabilirsiniz. Elazığ Şehir Hastanesi açık adres olarak Sugözü Mahallesi, 23350 Elâzığ Merkez/Elazığ adresinde bulunuyor. Kendi aracınızla hastaneye gitmek isterseniz navigasyona bu adrese yazmanız yeterlidir.

Benzer Haber  Evde Rutubet Sorunu

Şehir hastanesinin açılması ile Elazığ Belediyesi de alternatif yollar için harekete geçti. Şehir merkezindeki trafik yoğunluğunun kuzeye kaydırılması için çalışmalar yapılıyor.

Elazığ Şehir Hastanesi’ne toplu taşıma ile ulaşım mümkündür. Şu mahallelerden kolaylıkla hastaneye ulaşabilirsiniz:

  • Tedaş Cami’den hastaneye 4 ve 10 numaralı otobüslerle 41 dakikada ulaşabilirsiniz.
  • Serdarlar Sokak’tan hastaneye 9 ve 10 numaralı otobüslerle 38 dakikada ulaşabilirsiniz.
  • Abdullah Paşa’dan hastaneye 1 ve 10 numaralı otobüslerle 58 dakikada ulaşabilirsiniz.
  • Ataşehir Mahallesi’nden hastaneye 30 ve 10 numaralı otobüslerle 56 dakikada ulaşabilirsiniz.

Hastaneden çıktıktan sonra ise size en yakın duraktan bu otobüsleri kullanabilirsiniz. 5 dakika yürüme mesafesindeki Yazı Caddesi durağı ile Garaj durağını kullanabilirsiniz. Bineceğiniz otobüse göre 11 dakika yürüme mesafesindeki 75. Yıl Anadolu Lisesi durağını da kullanmanız mümkündür.

 

Yorum Yazın