eminevim-sistemi

Eminevim faizsiz konut sahibi yapıyor!

Eminevim tam 26 yıldır konut almayı düşünenleri faizsiz ev sahibi yapıyor. Anadolu’da yaygın olan imece usulünü andıran Eminevim 26 yıl önce bir sube ile çıktığı yola bugün 100 şube ile devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne 100 bin kişiyi ev sahibi yapan Eminevim sistemini siz değerli okurlarımız için mercek altına aldık.

Eminevim Nedir?

Konut, arsa ve işyeri gibi gayrimenkullerin faizsiz bir yöntemle kolaylıkla alınmasını sağlayan sisteme denir. Eminevim sisteminin bir diğer adı da elbirliğidir. İnsanların bir araya getirilerek yardımlaşarak gayrimenkul sahibi olmalarını sağlayan bu sistem ülkemizde ilk olarak Eminevim tarafından uygulanmıştır.

Eminevim 6 farklı seçenekler ev sahibi yapıyor

1-Çekilişli Sistem

Halk arasında bayanların yaptığı “altın günlerine” benzer bir sistemdir. Ev almak isteyen kişiler arasında (40, 60, 80, 100 veya 120 kişilik) gruplar oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli birikir. Noter huzurunda yapılan ‘kura’ ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

Eminevim Çekiliş Sisiteminin çalışma prensibi nedir? Bunu açıklamanın en kolay ve akılda kalıcı yolu maddeler halinde sıralamaktır. Öyleyse gelin çekiliş sisteminin nasıl çalıştığını 5 maddede açıklayalım:

 • Alım gücünüze göre gruplar. Gayrimenkul satın almak isteyen insanlar bütçelerine ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olurlar. Her bir grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmasıdır. Örneğin 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcıdır.
 • Düzenli çekilişlerle sıranızı bilin. Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.
 • Adil taksitlendirme sistemi. Her bir üyenin aylık taksit tutarını belirlemek için, ödenecek peşinat belirlendikten sonra bu rakam alınacak gayrimenkulün fiyatından düşülür ve gruptaki üye sayısına bölünür.
 • Her ay bir ailenin ev parası. Böylece her ay üyelerden alınan taksitlerin toplam tutarı, bir adet gayrimenkulün fiyatına eşit olacak şekilde ayarlanır. Bu şekilde grup üyeleri her ay sıraları geldikçe gayrimenkullerine sahip olurlar.
 • Gerçek elbirliği yaklaşımı. Çekiliş gruptaki üye sayısının yarısına kadar gerçekleştirilir ve çekiliş ile sırası belirlenen grubun ilk yarısından sonra, geriye kalan yarısı daha fazla bekletilmez ve bu üyelerin tamamına gayrimenkullerinin teslimi yapılır.

Yani 100 üyelik örneğimizde belirttiğimiz grubun ilk 50 katılımcısı çekilişle belirlenen sıra ile gayrimenkullerine sahip olurken, geriye kalan 50 katılımcı ise kırk altıncı ayda gayrimenkullerini alabilirler ve 100 ayın sonuna kadar beklemezler.

Dilerseniz taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

2-Peşinatlı Sistem

Ev almak isteyen kişi kaç para değerinde bir ev sahibi olmak istediğini, ödeyebileceği peşinat tutarını ve aylık ödeyeceği taksitleri kendisi belirler. Ödeyeceği peşinat tutarı evin bedelinden düşüldükten sonra kalan tutar taksit tutarına bölünerek ödeme yapılacak vade belirlenir. Verilen peşinat ve aylık ödenecek taksitler ile Vade Ortası sisteme göre daha erken bir dönemde konut bedelinin teslimatı yapılması imkanı mevcuttur.

Örneğin 100.000 TL değerinde bir ev için girilecek grupta 20.000 TL peşinat ve 1.000 TL’lik taksitlerle 80 ay vade yapılır. 30 ayda konut bedelinin teslimatı yapılır. Bu sistemde bütün taksitler faizsiz ve sabittir.

Grup sınırlaması yoktur. Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir. Organizasyon bedeli dışında bir maliyet ödenmez. Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Peşinatlı sistem nasıl işler?

Sistem basitçe, ev sahibi olmak isteyen kişilerin kendi bütçesine göre belirlediği peşinat temelinde ilerliyor. Peşinatlı sistemin ilerleyişini 3 adımda şöyle özetleyebiliriz.

 • Evini Seç. Öncelikle ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar verirsiniz.
 • Bütçene göre peşinatını belirle. Öncelikle bütçenize göre ödeyebileceğiniz peşinat miktarını belirlersiniz. Peşinat miktarı ne kadar yüksek olursa, evin teslim tarihi de o kadar erken oluyor. Hatta istenirse, ilerleyen zamanlarda ilave peşinat ödeyerek taksit sayısını düşürmek ve evin teslim tarihini öne çekmek mümkün.
 • Taksitlerini belirle. Belirlediğiniz peşinat, evin fiyatından çıkarılır. Kalan fiyat 120 aya kadar dilediğiniz sayıda taksitlendirilir ve ödenecek taksit miktarı ortaya çıkar.
Eminevim-ornek-odeme-tablosu-emlaklobisi

Peşinatlı Sistem Örnek Ödeme Tablosu

Peşinatlı Sistem sıkça sorulan sorular

Peşinatlı sistemin avantajları nelerdir?

Uyguladığımız peşinatlı sistemde ödemeler vade sonuna kadar sabit olup, ödenecek peşinat ve taksit miktarına göre bir teslim ayı belirlenir. Bu tarihe kadar yapılan ödemelerden sonra teslim tarihinde müşterimiz dilediği yerden beğendiği bir evi satın alır.

Peşinatlı sistemde çekiliş düzenleniyor mu?

Peşinatlı sistemde çekiliş düzenlenmez. Grup mantığı ile sistem hareket etmediğinden münferit olarak iştirakçimizin ödeme imkanlarına göre taksit tablosu ve teslim tarihi belirlenir.

Peşinatlı sistemde ara ödeme yapılıyor mu?

Müşterimiz dilerse ara ödeme yaparak teslim tarihini daha erken bir vadeye çekebilir. Bu şekilde hem erken ev sahibi olma fırsatı hem de borcunu daha kısa sürede bitirme imkanı olur.

Ev aldıktan sonra taksitler artıyor mu?

Peşinatlı sistemde taksitler son aya kadar sabittir. Bir artma ya da azalma olmaz.

3-Vade Ortası Sistem

Ev sahibi olmak isteyen katılımcılar, kaç TL değerinde bir ev sahibi olmak istediklerini belirlerler. Bu sistemde herhangi bir peşin ödeme yapılması zorunluluğu bulunmamaktadır ve yalnızca organizasyon ücretinin ödenmesi ile sisteme dâhil olunabilmektedir. Katılımcılar kendi aylık taksit tutarlarını belirlerler.

Herhangi bir peşinat ödemesi olmadığı için konutun bedeli ‘aylık taksitlere’ bölünerek ödeme vadesi, yani taksit ödenecek toplam ay sayısı belirlenir. Bu sayının yarısından bir sonraki ayda tam konut bedelinin teslimatı yapılır.

Örneğin 100.000 TL değerinde bir katılım bedeli için 1.000 TL’lik taksitlerle 100 ay vade yapılır. Elli birinci (51) ayda konut bedelinin tamamı katılımcıya teslim edilir. Bu sistemde bütün taksitler faizsiz ve sabittir. Grup sınırlaması yoktur.

Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir. Organizasyon bedeli dışında bir maliyet ödenmez. Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

3 Adımda Vade Ortası Sistem

Bu sistemde öncelikle kişilerin kendi ödeme planlarını tamamen kendi iradeleri doğrultusunda yönetmeleri söz konusu. Ne kadarlık bir ev almak istediğinizde, ne kadar taksit ödemek istediğinize ve ödeme planınızdaki değişikliklere kadar her şey sizin kontrolünüzde. Sistemi 3 adımda şöyle anlatabiliriz:

 • Evini Seç. Öncelikle bütçenize göre ne kadarlık bir ev almak istediğinizi belirlersiniz.
 • Ödemeni taksitlendir. Ayda ne kadar taksit ödemek istediğinize ve kaç taksitli bir ödeme planı yapacağınıza karar verirsiniz.
 • Taksitleri yarıla, evini teslim al. Ödeme planınızda yer alan taksit sayısı yarıyı bir ay geçtiğinde artık yeni evinizdesiniz.
 • Taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

4- Düşük Taksitli Çekilişli Sistem

Halk arasında bayanların yaptığı “altın günlerine” benzer bir sistemdir. Ev almak isteyen kişiler arasında (40, 60, 80, 100 veya 120 kişilik) gruplar oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli birikir. Noter huzurunda yapılan ‘kura’ ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda konut alma imkânımız vardır.

Bu sistemin Çekilişli ve Sabit Yardımlı Çekilişli sistemden farkı kira yardımlaşması uygulaması olmamasıdır. Ev sahibi olan üyenin taksitleri belirli bir oranda artırılarak sabitlenir. O döneme kadar yapılan ödemeler konut bedelinden düşülerek, kalan tutar belirlenen taksit miktarına bölünerek kalan vade belirlenir. Böylece taksitlerin daha erken bir tarihte bitmesi sağlanır.

Örneğin 100.000 TL kayıt tutarı için 10.000 TL peşinatla sisteme dâhil olduğunuzu varsayalım. 100 üyeli bir grup açıldığını düşünürsek, peşinat sonrası kalan 90.000 TL, ödenecek taksitler konut bedeli teslim alınana kadar

Benzer Haber  İstinye Park AVM

90.000/100= 900 TL şeklinde olacaktır. Teslim aldıktan sonra ödeyeceğiniz taksitlerle toplam geri ödeme 100.000 TL olacaktır.

Bu oranla çekiliş aralığı 1-51 ay arası çekilişledir. Teslimatınızın 17. aya denk geleceğini varsayalım;

16 ayda 16 x 900 = 14.400 TL taksit + 10 000 TL de peşinat ile birlikte toplam 24.400 TL ödemiş olacaksınız. Kalan 75.600 TL’yi 1.400 TL olarak 54 ayda ödemiş olacaksınız.

Düşük Taksitli Çekilişli Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistem basitçe gün taksidi ödemeye benziyor. Taksit sayısı kadar katılımcı bir araya gelerek, her ay toplanan taksitlerle bir katılımcının ev sahibi olması sağlanıyor. Yani, altın gününe değil de ev gününe girmiş oluyorsunuz. Almak istediğiniz evin bedelini ve ödemek istediğiniz taksidi siz belirleyin, gerisini Eminevim halletsin.

 • Taksit sayısını belirle, grubunu oluştur. Belirlediğiniz taksit sayısı kadar katılımcı Eminevim tarafından bir araya getirilerek bir grup oluşturur. Gruplar 40, 60, 80, 100, 120 kişilik olabilir.
 • Peşinatlı yada peşinatsız katılım. İmkânınız varsa peşinat vererek daha erken almayı garanti edebilir veya hiç peşinatsız olarak sisteme katılabilirsiniz.
 • Düzenli çekilişlerle sıranızı bilin. Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.
 • Kısa sürede herkese bir ev. Taksitler yarıyı geçtiğinde ise, henüz evini teslim almamış olanların tamamının birkaç ay içerisinde evlerini teslim alması sağlanır.
 • Ödeme planı senin elinde. Evlerin teslim edilmesinden sonra da hiçbir şekilde taksitlerde faiz ve vade farkı söz konusu olmadan, aynı kolaylıklarla ödemeler devam eder.
 • Yapılan noter çekilişi sayesinde sistem, son derece adil ve şeffaf bir şekilde devam eder. Henüz kurada çıkmamış olan katılımcıların mağdur olmaması içinse, evini teslim almış olanların ödemelerinde bir miktar sabit artış yapılarak, henüz evine geçmemiş olanlara yardım etmesi sağlanır.
 • Yani, kurada henüz çıkmadıysanız, evini teslim almış olanlara göre daha az ödeyerek haklarınızın da korunması sağlanır. Düşük taksitli çekilişli sistemin Eminevimin diğer sistemlerinden temel 2 farkı, 0 eşinat ve erkenden ev sahibi olma fırsatı sağlamasıdır. Taksitlerin yarısı olduğunda, çok geçmeden evinize geçme garantisi verilir.

5-Değer Artışlı Sistem

Halk arasında bayanların yaptığı “altın günlerine” benzer bir sistemdir. Ev almak isteyen kişiler arasında (40, 60, 80, 100 veya 120 kişilik) gruplar oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli birikir. Noter huzurunda yapılan ‘kura’ ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda konut alma imkânımız vardır.

Müşterilerimizin katıldıkları organizasyonda zaman geçtikçe alım güçlerinin düşmemesi ve satın almayı planladıkları konut fiyat artışlarına karşı korunmaları için tasarlanmış bir seçenektir. Zaman ilerledikçe müşterilerimizin alım gücünü koruyan bu yeni ürünümüzün adı Değer Artışlı Çekilişli Sistem’dir.

Daha önce benzeri olmayan bu sistemde, zaman geçtikçe teslimat tutarının artması müşterilerimizin alım gücünü koruyacaktır; üstelik Enflasyon, Faiz Artışı, Kur Artışı Gibi dış etkenlere bağlı kalmadan.

Taksitlerini yükseltmek istemeyen ve organizasyon vadesi sonuna kadar beklemek isteyen müşterilerimizin, beklemeleri karşılığında daha yüksek bir teslimat almaları sağlanacaktır.

Sıfır peşinatla sisteme giren üyelerimize de çekilişte ismi çıkması halinde beklemeden 1. ayda teslimat imkanı getirecektir.

Değer Artışlı Sistem için Bir Örnek:

100.000 TL kayıt tutarı için 0 peşinatla, peşinat tutarı 10.000 TL olacaktır. 100 üyeli bir grup açıldığını düşünürsek peşinat sonrası kalan 90.000 TL’nin konut tutarı teslim alınana kadar olan taksitleri

90.000/100= 900 TL olacaktır.

Konut bedelini ilk teslim alan müşterimiz 100.000 TL teslimat alacaktır. İkinci teslim alan müşterimiz ise 100.556 TL teslim alacaktır. Bu şekilde her ay teslimat tutarı belirli bir oranda artarak, son teslim ayı olan 100. ayda 155.000 TL olacaktır.

Teslim aldıktan sonra ödeyecekleri taksitlerle ilk müşterinin toplam geri ödemesi 142.500 TL olacaktır. 42.500 TL’lik kısmı evini son teslim alacak müşteriye ilk müşterinin yapmış olduğu teslimat desteğidir. Teslim tarihine kadar belli bir oranda müşterinin teslimat desteği azalarak son teslim alan müşterinin toplam geri ödemesi 100.000 TL olacaktır.

Bu sistemde teslim aralığı 1 ile 100. aylar arasındadır. 100. ayda konut bedelini alan müşterilerimiz 155.000 TL teslimat alacaklardır. Bu müşterilerimizin de toplam geri ödemesi 100.000 TL olacaktır.

Bu müşterimize yansıyan artan teslimat tutarının 42.500 TL’si evini ilk teslim alan müşterinin gerçekleştirdiği teslimat desteğinden, 12.500 TL kısmı ise Eminevim elbirliği sistemi desteğinden karşılanacaktır.

Bu müşterimize yansıyan artan teslimat tutarının 42.500 TL’si evini ilk teslim alan müşterinin gerçekleştirdiği teslimat desteğinden, 12.500 TL kısmı ise Eminevim elbirliği sistemi desteğinden karşılanacaktır.

Müşterilerimiz 900 TL taksitler ödemeye devam etmeleri durumunda ise 100. ayda 155.000 TL teslimat alabileceklerdir. Bu durumda toplam ödemeleri 100.000 TL olacaktır.

Eminevim Değer Artışlı Çekiliş Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir?
 • Alım gücünüze göre gruplar. Gayrimenkul satın almak isteyen insanlar bütçelerine ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olurlar. Her bir grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmasıdır. Örneğin 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcıdır.
 • Düzenli çekilişlerle sıranızı bilin. Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.
 • Adil taksitlendirme sistemi. Her bir üyenin aylık taksit tutarını belirlemek için, ödenecek peşinat belirlendikten sonra bu rakam alınacak gayrimenkulün fiyatından düşülür ve gruptaki üye sayısına bölünür. Taksit bedeli teslimatı gerçekleşene kadar sabitlenir.
 • Konut değer artışına göre gerçek koruma. Evini erken alan katılımcı kiradan kurtularak kendi evine geçer, kira maliyetinden kurtulur. Yapmış olduğu ödemeler kendisinden sonra ev sahibi olan ailelere değer artış desteği olarak verilir. Bu şekilde geç ev sahibi olan birey konut fiyat artışından etkilenmez. Üstelik Faiz oranları, enflasyon yükselmesi gibi dış etkenlerle daha fazla ödeme yapmanız engellenmiş olur.
 • Her ay bir ailenin ev parası. Böylece her ay üyelerden alınan taksitlerin toplam tutarı, bir adet gayrimenkulün fiyatına eşit olacak şekilde ayarlanır. Bu şekilde grup üyeleri her ay sıraları geldikçe gayrimenkullerine sahip olurlar.
 • Gerçek bir elbirliği yaklaşımı. Çekiliş gruptaki üye sayısı kadar gerçekleştirilir ve çekiliş ile sırası belirlenen grubun vade sonunda üyelerin tamamına gayrimenkullerinin teslimi yapılmış olur. İştirakçi evini ne kadar geç alırsa o kadar az ödeme yapar. Daha az ödeme yaparak daha yüksek bedelde konut sahibi olma imkânı olur.
6- Sabit Yardımlı Çekilişli Sistem

Halk arasında bayanların yaptığı “altın günlerine” benzer bir sistemdir. Ev almak isteyen kişiler arasında (40, 60, 80, 100 veya 120 kişilik) gruplar oluşturulur. Grup üyelerinin ödedikleri taksitlerle her ay bir konut bedeli birikir. Noter huzurunda yapılan ‘kura’ ile sırayla her ay bir üyenin konut bedelinin teslimatı gerçekleşir.

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda Konut alma imkânımız vardır. Gruptaki kişi sayısı aynı zamanda vadeyi ifade ettiği için, verilecek peşinat taksit miktarını da belirleyecektir.

Peşinat verenlerin bir diğer avantajı ise vermeyenlere göre çekilişe girme süresinin daha kısa olması ve daha erken ev sahibi olabilmeleridir.

Çekilişli sistemde evini erken alan üyelerin taksitleri bir miktar artırılarak vade sonuna kadar sabitlenir. Bu artış tutarı evini daha geç alanların taksitlerinden sabit bir oranda kira desteği olarak düşülür ve sabit bir şekilde daha az taksit ödemeleri sağlanır.

Evini erken alanın avantajı artık kira ödemeden kendi evinin ödemelerini yapmasıdır. Geç alanın avantajı ise almış olduğu kira desteği ile evini erken alana göre daha ucuza mal etmesidir.

Benzer Haber  Konut Kredisi Faiz Oranları Yükseliyor!

Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir. Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Eminevim Sabit Yardımlı Çekilişli Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir?
 • Sabit yardımlı çekilişli sistem. Gayrimenkul satın almak isteyen insanlar bütçelerine ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olurlar. Her bir grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmasıdır. Örneğin 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcıdır.
 • Düzenli çekilişlerle sıranızı bilin. Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.
 • Adil taksitlendirme sistemi. Her bir üyenin aylık taksit tutarını belirlemek için, ödenecek peşinat belirlendikten sonra bu rakam alınacak gayrimenkulün fiyatından düşülür ve gruptaki üye sayısına bölünür. İlk taksit üzerinden bir defaya mahsus düşüş olur ve taksit bedeli teslimatı gerçekleşene kadar sabitlenir.

Eminevim Sistemiyle Nasıl Ev Sahibi Olunur ?

Eminevim sistemiyle nasıl ev alırsınız maddeler halinde sıralayalım, Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirler. (Ör: 80.000 TL) Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 60 aydan 120 aya kadar) Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 60 ay taksit = 60 kişilik grup) Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder.

Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi. Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.

Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur.

Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır. Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alırlar.

İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapar. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapar.

Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir. Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artar ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapar.

Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmez ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim edilir. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez.

En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır. Belirlenen kesin teslim tarihinde ev teslim edilir. Daha sonra müşteri; kalan taksitleri sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.

Eminevim eile ev almanın avantajları nelerdir?

Çok fazla avantajı bulunan bu sistemden önemli gördüklerimizi maddeler halinde sıralayalım,
Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmez.
Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.

Evini bir müddet bekledikten sonra alacak olanlar o güne kadar yardım alır ve evini daha ucuza mal eder.
Türkiye’nin her yerinden, beğendiğiniz evi alabilirsiniz. Kendi birikiminizle alacağınız evi Eminevim size daha kısa sürede teslim eder. Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir.

Taksitler evinizi alana kadar düşer, evinizi aldıktan sonra borç bitimine kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artmaz.
İstediğiniz her an evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

Zorunlu hallerde sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz rakamı alabilirsiniz.(Organizasyon ücreti iade edilmez) Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder. Eminevim evini alan kişinin borcu bitene kadar teslim edilen eve satılamaz koyar. Böylelikle bütün müşterilerinin hakkını korumuş olur.

Konut kredisi ile hemen ev almak varken neden Eminevim?

Eminevim sistemleri faizsizdir. Türkiye’nin herhangi bir noktasında beğendiğiniz evi almanızı sağlar. Ödemeler tamamen ev almak isteyen vatandaşın bütçesine göre belirlenir. Sürprizlerle karşılaşmaszsınız.

Eminevim ile kimler ev alabilir?

Herhangi bir ayrım yapılmaksızın herkes sistemden faydalanabiliyor. Eminevim sistemi her gelir grubundan kişilere hitap ediyor.

Eminevim Sisteminde Kirada Oturumlara Yardım Nasıl Oluyor?

Eminevim, ev almak isteyen müşterileri arasında adaletin sağlanması amacıyla yardımlaşma uygulamasını Türkiye’de ilk ve tek olarak başlatmıştır. Evini almayanlar için yapılan yardımı bir örnekle açıklayalım: 100 kişinin Eminevim’den ev almak istediğini farz edelim. 100 kişilik bir grup meydana getirilir.

100 kişi arasında tıpkı altın günlerinde olduğu gibi noter huzurunda sıralama tespiti yapılır. her ay bir müşteri evini alır.

Taksit Öderken Sıkıntıya Düşersek Taksitlerimizi Dondurabilir Miyiz Ya Da Sistemden Ayrılanilir Miyiz?

Eğer taksitleri ödemekte zorlanıyorsanız veya bir kaç aylık maddi sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle taksitlerinizi düşürmeyi öneriyoruz eğer bu yöntem ihtiyacınızı karşılamıyorsa taksitlerinizi dondurmayı öneriyoruz. Taksitlerinizi kaç ay dondurduysanız o kadar teslimatınızı ileri atmış olursunuz.

Yaşadığınız maddi sıkıntı uzun süreli ise sistemden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Ayrılma durumunda o güne kadar ödediğiniz taksitlerinizi ve peşinatınızı alarak sistemden ayrılabilirsiniz. Ayrılma işlemi yapan müşterimizin sisteme giriş yaparken ödediği katılım ücreti iade edilmez. Ayrılma işleminde müşteriye geri ödeme 3 ay ile 6 ay arasında Eminevim’in belirleyeceği bir günde yapılır.

Neden Evimizi Hemen Alamıyoruz?

Türkiye şartlarında hemen teslim ev almanın yolu kredi kullanmak ya da peşin almaktır. Peşin olarak ev alabilecek kişi sayısı ülkemizde maalesef çok azdır. Kredi kullanıldığında ise evin maliyeti iki katını geçmektedir. Eminevim sistemi faizsizdir ve tamamen dayanışmadan ibarettir. Nasıl ki halk arasında yapılan altın günlerinde grubun her üyesi ilk ay alamıyor, sırasını bekliyorsa Eminevim sistemi de böyledir.

Eminevim güvenilir mi?

Eminevim ipotek teminat sistemli çalışmaktadır. İpotek teminat sistemi, evini alan her müşterinin evine borcu bitene kadar satılamaz kaydının konmasıdır. Bu yöntemle diğer üyelerin hakkı da korunmuş olur. Eminevim piyasada güven sağlamış bir firma olup, Emin otomotiv markasıyla 76 bin 700 otomobil ve 37 bin 160 bireysel ve kurumsal konut referansına sahiptir.

Eminevim iletişim bilgileri;

Telefon: 444 36 46

Mail: bilgi@eminevim.com.tr

Eminevim şikayet

Eminevim ile ilgili tüm bilgilere yer vermeye çalışacağımıza değinmiştik. Şimdi Türkiye’nin 1 numaralı şikayet sitesi şikayetvar.com sitesine gelen bazı şikayetlere yer vereceğiz. Eminevim dilerse bize açıklama gönderebilir biz de buradan yayınlarız.

Hasan isimli bir vatandaşımızın şikayeti;

Eminevim sözünü Tutmadı. Bize İstediğimiz Zaman Çıkın Diyordu.

Yaklaşık 13 ay önce Eminevim’e girdim 150 bin yarı vadeli sonra yerimiz değişti bize sormadan temsilci değişti. Bize 255 bine zorla ikna edip sözleşmeyi doğru dürüst anlatmadan geri dönüşü yok demeden ödeme planını görmeden imzalattılar geç fark ettik bizi yardımlı sisteme geçirmişler.

Biz bunu ödeyeceğiz değiştirelim dedik kabul etmediler paranızı verin diyoruz vermiyorlar. Bizden 255 bin üzerinden 15 bin ücret istiyorlar kesinlikle kabul etmiyoruz. Bankadan kötü bu sistem eşimle aramız bozuldu. Maddi sıkıntılarımız var parama göre organizasyon kesilip paramı istiyorum kimse ilgilenmiyor.

Ömer isimli vatandaşımızın şikayeti;

Eminevim sözleşme Hükümlerine Aykırı Şekilde Teslimatımızı Gerçekleştirmiyor.

Bizim teslimatımız ocak ayıydı, ancak sözleşmeye aykırı şekilde 22 Mart’tan sonra teslimat yapacaklarını söylüyorlar. Hatta para yerine çek verebileceklerini söylediler. Bizde ocak ayına göre ev bulup anlaşmıştık. Bizi çok mağdur ettiler. Teslimatta sıkıntı yaşamalarının sebebi de 15 Temmuz’muş… Bu arada hediye altını da Eylül 2016′ dan beri bekliyoruz. Hep bir oyalama içindeler ama girdik artık bir kere…

Yorum Yazın