eminevim-guvenilir mi

Eminevim güvenilir mi?

wingtisacamti.ga Eminevim güvenilir mi? Aslında bu soruyu sadece Eminevim üzerinden sınırlamak doğru olmayabilir. Soruyu faizsiz konut satışı yapan firmalar güvenilir mi? şeklinde daha geniş bir açıdan sorabiliriz. Eminevim dışında Fuzulevim, Birevim, Finansevim v.b çok sayıda firma var.

senrei-exorcism.com/images/want/galaxy-a30-tracker-program.php Bu firmaların ortak özelliği konut almayı düşünenleri faizssiz konut sahibi yapmak. Bu sistemlerde faiz yok. Faiz yok ama bazılarında kira yardımı var. Yani siz bir anlamda faiz yerine kira yardımı ödüyorsunuz ama bunun adı faiz değil (yardım) kira yardımı.

peysinmokex.tk Size burada sistemin nasıl çalıştığını anlatmak istemiyorum. Hepsi bir birine yakın ama hepsinin ayrı ayrı özellikleri ve para toplama yöntemleri var. İnternet sitelerine girdiğiniz zaman size detaylı olarak bilgi veriliyor. Ya da telefon açarsanız müşteri temsilcilerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

go here Belki internet üzerinden, belki şubelerine giderek satış temsilcilerinden gerekli bilgileri aldınız. Ama sisteme dahil olup olmama konusunda kararsız kaldınız. Burada devreye sizin kararınızı onaylatacak bir mekanizmanın girmesi gerekiyor. Yani sistemin size, “Rahat olun hiçbirşey olmaz. Girin ev sahibi olun” demesini bekliyorsunuz. Yani bir güven arayışındasınız.

Eminevim güvenilir mi?

İnternet ortamında bu firmalar “güvenilir mi?” şeklinde çok fazla arama yapılıyor. Peki bu firmaların güvenilir olup olmadığını size kim söyleyecek! Öncelikle firmaların kendisi söylemeli… Hissettirmeli…Garanti etmeli… Bu firmalar televizyon dizilerine haftalığı yaklaşık 100 bin lira aylığı da 400 bin lira seviyelerinde para ödüyorlar. Böylece hem kendilerini anlatıyorlar hem de sizlerin güvenini kazanmaya çalışıyorlar.

Toplumda yaygın bir inanış vardır. Güvenin yüzde 5’i-10’nu olmaz. Bir firmaya, bir düşünceye ya güvenirsiniz ya da güvenmezsiniz. Yani kısaca güven için bir oran koyamazsınız. Sisteme girmek istediğiniz firmayı iyice araştırdıktan sonra ya o sisteme girersiniz ya da girmezsiniz. Aksi takdirde “ya birşey olursa” diyerek aylarca stres ve huzursuzluk içinde yaşarsınız.

Benzer Haber  Membran Nedir?

Eminevim, Birevim, Finansevim v.b şirketlerin nasıl size konut sahibi olma fırsatı verdiğine bakarsak aslında tamamen vicdani bir durum var. Bunu örnekleyelim, 500 bin lira değerinde daire almak istiyorsunuz. Sistemin birine dahil oldunuz. 250 bin lira para ödediniz. Kurada sizin isminiz çıktı. 500 bin lira değerinde daire size alınıyor. Ama üzerine firma tarafından ipotek konuyor. Siz borcunuzu ödemez iseniz firma kendini garantiye alıyor. Burada firma haklı. Ne olur ne olmaz!

Garantörlük sistemi gelmeli!

Peki siz aylık taksitler halinde firmaya 250 bin lirayı öderken bunun karşılığında ipotek v.b bir şey istiyor musunuz? Çünkü firmanın başına birşey gelse, hiç olmasını istemeyiz ama ya firma batarsa sizin içerdeki paranız ne olacak? Kısaca garantörlük olması gerekiyor. Ama burada sistem tek tarafı koruyan bir şekilde sadece güvene dayalı olarak ilerliyor. Oysa her iki tarafı da koruyan bir sistem olmalı…Benim önerim bir bankanın arada olması ve her iki tarafı da koruması gerekiyor…

see url Eminevim güvenilir mi? haberimizin konusu. Benim tavsiyem faizsiz konut almak isteyen vatandaşlarımız hangi sistemden faizsiz konut almak istiyorlarsa iyice araştırsınlar. Emin olduktan sonra sisteme dahil olsunlar. Bir de mutlaka kendilerini garanti altına alacak bir anlaşma zemini oluştursunlar. Sonuçta bu şirketler patronlar tarafından yönetiliyor. En kötüsü -Allah korusun- ya patrona birşey olursa sistemi kim devam ettirecek?

İnternette şikayet sitelerinde, sözlük sayfalarında, forumlarda biraz tarama yaptım. Sistemden öyle ya da böyle ayrılmak isteyenlerin paralarını geri almakta zorlandığını gördüm. Bu konuda çok şikayet var. Girmek çok kolay çıkmak çok zor görünüyor. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerekiyor…

Aslında bu sistemler hem firmayı hem de konut alıcısını ortak olarak korusa çok başarılı. Çünkü çok büyük faiz yükünden kurtarıyor. Eskiden olduğu gibi imece sistemi var biraz. Birlik içerisinde ev sahibi olabiliyorsunuz. En iyi tarafı da birikimlerinizi tasarrufa dönüştürebiliyorsunuz. Belki burada ilgili bakanlıklar ve bürokrasi de devreye girer ve sistemin daha güvenilir biçimde ilerlemesini sağlar.

Benzer Haber  Büyükşehir Olan İller Hangileri?

Faizsiz konut sistemi kolay kurulmamalı!

Bugün her önüne gelen bu sistemi kurabilir. Oysa bankacılık, finans sektörü gibi bu sistemin de kuruluş aşamasında belirli şartları yerine getirmesi zorunlu olmalı. 2-3 kişi bir araya geldiği zaman veya 1 kişi tek başına şirket kurabilir ve güvene dayalı para toplayabilir. Allah korusun bu firmaların birinde oluşacak bir hasar tüm sistemi kilitleyebilir. Ve tamiri zor yaralar açabilir…

Yazımda reklam harcaması için verilen rakamları yazdım. Ayda sadece bir diziye verilen sponsorluk parası yaklaşık 400 bin liralararı bulabiliyor. Siz bir de toplanan paraları düşünün. Sistem kilitlenirse para akışı olmazsa büyük panik başlar. Ve panik kaosa dönüşebilir… Testi kırılmadan önlemler alınmalı. Yoksa -burada ismini vermek istemiyorum- durum bazı firmaların içine düştüğü durumdan daha kötü olabilir.

Haberimize Eminevim güvenilir mi? şeklinde başlık atarak bu sisteme dikkat çekmek istedik. Kimin güvenilir olup olmadığına bizler karar veremeyiz. Sonuçta bizler ne söylersek söyleyelim nihai kararı sisteme girmek isteyen değerli vatandaşlarımız verecek. Amacımız bu sistemin açıklarına dikkat çekmekti. Hem firmaları hem de sisteme girmeyi düşünen vatandaşlarımızı uyarmak istedik…

Değerli okurlarımız sizlerin bu konudaki görüşleri bizim için önemli. Sizler de fikirlerinizi dilerseniz info@emlaklobisi.com mail adresine gönderebilirsiniz. Dilerseniz burada haberin altına yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Burada adı geçen veya geçmeyen şirketlerin de bize yapmak istediği bir açıklama olursa yayınlamaya hazırız…

 

Yorum Yazın