eminevim-sahibi-kim

Eminevim sahibi kim?

Eminevim sahibi kim? Kurulduğu günden bugüne binlerce kişiyi ev sahibi yapan faizsiz konut sistemi Eminevim sahibi kim? şeklinde sürekli sorular geliyor. Haberimizde Eminevim şirketinin sahibi kim? detaylıca cevap vereceğiz.

Eminevim sahibi kim?

Bolu Gerede doğumlu olan Emin Üstün bölgenin tanınmış simalarından Habibullah Üstün’ün oğludur. Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Emin Üstün, 1991 yılında başlattığı satış modelini 1992 yılında geliştirdiği “el birliği sistemi” ile yeni bir boyuta taşımıştır.

Eminevim sahibi Emin Üstün olup, 1991 yılında İstanbul’da birkaç kişinin bir araya gelerek kurduğu Emin Otomotiv firmasının kurucusudur. Birkaç arkadaşın bir araya gelmesi ile “sırayla otomobil sahibi olma” modeli üzerinde organizasyonlar yapmaya başlayan Emin Üstün, kısa sürede önemli bir satış rakamı yakalamayı başarmıştır. Emin Şirketler Grubu bünyesinde; Emin Enerji, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Sigorta, Emin Otomotiv 2. El, Emin Mağaza, Emin Yachting gibi firmalar bulunmaktadır. Emin Üstün evli olup, çocukları ile birlikte çalışmaktadır.

Bir ilk olan, kendi geliştirdiği ‘Elbirliği Sistemi’ ile müşterilerine faizsiz ev ve otomobil sahibi olma imkânı sunan Eminevim, işçiden memura, öğretmenden, ev hanımına binlerce kişinin ev hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Bugüne kadar yaptığı teslimatlarla 100 bin kişinin ev ve otomobil hayallerini gerçeğe dönüştüren Eminevim, 27 yıldır ‘elbirliği’ sistemini sorunsuz sürdürüyor.

eminevim-nasil-ortaya-cikti

Emin Üstün Eminevim işine nasıl başladı?

1987 yılında Kurtköy’de 18 bin metrekarelik bir arsa almak istiyordum, ancak bunu tek başıma alacak kadar sermayem yoktu. O zamanın parası 250 bin TL civarındaydı… Baktık tek başıma alamayacağım, bin tane 250 TL’lik hisse çıkardık ve böylece aldık bu arsayı. Bu işe böyle başladık…

Bütün mesele dürüst olmak, bir insan batabilir de, iflas edebilir, başına bir çok kötü olay gelebilir. Ancak aldatmamak ve güven vermek bizim için temelini oluşturuyor. Paylaşım bizim için çok önemli. Bunu yaparken ulvi duygulara ihtiyaç var. Tüm dünya paylaşımcılığı öğrenmesi lazım. Batılılar da paylaşıyor ama, onlar paylaşırken, yüzde 90’ını kendileri alıyor, yüzde 10’unu diğer insanlara bırakıyorlar. Eşit paylaşabilseler dünyada savaş ve açlık olmaz.

Benzer Haber  Enflasyon Nedir? Enflasyon Oranı Nasıl Hesaplanır?

Eminevim Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün “Bütün mesele dürüst olmak, bir insan batabilir de, iflas edebilir, başına bir çok kötü olay gelebilir. Ancak aldatmamak ve güven vermek bizim için temelini oluşturuyor. Paylaşım bizim için çok önemli. Bunu yaparken ulvi duygulara ihtiyaç var. Bu düşünce ile bugüne kadar 100 bin kişiyi ev ve araba sahibi yaptık. Hedefimiz 10 yılda 1 milyon kişiyi mal sahibi yapmak” dedi.

 

Yorum Yazın