Emirgan Korusu

Huzur verici yeşil alanlar arasında Emirgan Korusu son derece dikkat çeken bir yer. Pek çok kişinin gün içindeki ziyareti ile beğenilen bir yer olmuştur.

Ä°lgili resim

Emirgan Korusu Nerede?

Merak edilen ve adını verdiği huzur ile duyurmuş olan Emirhan Korusu nerede? Sorulan soruya verilen yanıt üzerinden siz de Emirgan Korusu’nu ziyaret edebilirsiniz. Emirgan ismi İranlı asilzade Emir Güne Han’dan geliyor. 17.yy’daki Revan seferinde savaşmadan teslim olan Emir Güne Han, İstanbul’a getirilmiş ve Yusuf Paşa’nın adını almıştır. Aynı dönemde Evliya Çelebi ile arkadaş olan Yusuf Paşa’nın da burada yaşadığı söylenmektedir.

İstanbul’da olan Emirgan Korusu 1943 yılından beri ziyaret edilebiliyor. Dilediğiniz zaman gidebiliyorsunuz. Bu tarih ile halka açık hale getirilmiş olduğundan herhangi bir sorun yaşamadan, 500.000 metrekarelik koru gezme şansınız olacak. Boğazdaki sayılı yeşil alanlar arasında olduğundan çoğu zaman ziyaretçinin yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin popüler mesire alanları dendiğinde direkt olarak İstanbul Emirgan Korusu akıllara geliyor. Ayrıca bu alanda festival de düzenleniyor.

Emirhan Korusu Festivali;

Festival dendiğinde, Emirgan Korusu için festivalin Lale Festivali olarak anıldığını bilmelisiniz. Rengarenk olan bu alanda festivalin eşsiz şekilde yapıldığını göreceksiniz. Tarihleri takip ederek yapılması durumunda korudaki eğlenceyi kaçırmamanız öneriliyor.

Emirgan Korusu’na Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusu ile ilgili görsel sonucu

Korunun nerede olduğunun sorunun yanıtlanmasından sonra, pek çok kişinin merak ettiği sorunun Emirgan Korusu’na nasıl gidilir sorusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu sorunun yanıtlanmasının ardından direkt oalrak siz de kolay şekilde bu eşsiz koruya gidebilirsiniz.

İstanbul – Sarıyer;

Koru Sarıyer’de bulunuyor. Bunun için direkt olarak gidişinizin hangi otobüs metrobüs ya da metor ile olacak olduğunu bilmeniz için nereden hareket edecek olduğunuzu bilmek gerekiyor. Sizin bulunduğunuz alandan Sarıyer otobüslerine binerek direkt olarak Sarıyer’e gelebilirsiniz. Bu alandan da direkt olarak Emirgan Korusu’na kalkan toplu taşıma araçlar olacaktır. Gidiş geliş yaygın olduğundan toplu taşıma araçları ile hizmet verilmektedir. Bunun için herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak gidişiniz için İstanbul  –  Sarıyer erişiminizi sağlayabilirsiniz.

Benzer Haber  Kombi Fiyatları Ne Kadar? Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarıyer’e gittikten sonra ise direkt oalrak Emirgan Korusu’na gidiş nasıl olur sorusuna verilen yanıt üzerinden hareket edeceksiniz. Dilerseniz koruya ulaşım için özel araç da kullanabilirsiniz. Sarıyer’e geldikten sonra koruya ulaşım için tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Çok daha kısa sürede ulaşımın gerçekleşecek olduğunu bilmelisiniz. Sizin için uygun olan ulaşım seçeneği hangisi ise direkt olarak o seçenek üzerinden giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yazın