emlakilani

Emlak İlanı Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Emlak İlanı Verirken Nelere Dikkat Edilmeli? Kiralık ya da satılık taşınmaz mal ilanı için süreci hızlandırmak adına doğru ilan vermek son derece önemlidir.  Bazı  kurallara bakılarak sonuç alınabilir.

Emlak İlanı Nereden Verilir?

Emlak ilanı vermek için birçok mecra bulmak mümkündür. Ancak internetle beraber online platformlardan da bunu yapabilmekte ve daha geniş bir kitle için çözüm bulabilirsiniz. Ancak ilgi çekici bir emlak ilanı için birtakım kurallara dikkat etmek gerekir. Çünkü artık insanların sokak sokak gezmek ve boşa zaman geçirmek yerine internete başvuru yaptıkları düşünülürse  bu platform daha da önem kazanacaktır. Günümüzde internetin gücü giderek artmaktadır.

İlan Başlığı Önemli

emlakilani

Emlak ilanı verirken dikkat edilmesi gereken temel bir konu,  ilan başlığıdır. İlan başlığı sizin tam olarak ne amaçla ilan verdiğinizi gösterir. Ayrıca bir site ziyaretçisi dikkat çekici ilanla karşılaşırsa eğer daha fazla ilan detaylarına bakılması muhtemel hale gelir. Bu noktada ilanınızda seçimi en belirleyen bir özellik yazılabilir. Oda sayısı, manzara varsa manzara metro detayı gibi ifadeler olmalıdır. Ancak  çok fazla da detaya girmemek gerekir.

Yanlış Bilgi Verilmemelidir

İlan verirken dikkat edilmesi gereken önemli bir başka detay, ilan içeriklerinin doğru bilgilerden oluşmasıdır. Başlık, emlak özellikleri ve gerçekte olan tutarlı olmalıdır. Eğer tutarsızlık hissedilirse ilandan cayma olabilir.

Piyasanın Çok Üzerine Çıkmayın

Emlak ilanı verirken fiyatlandırma açısıdan genel piyasa durumunu değerlendirin. Ne tür şartlara göre fiyatlar değişiyor bunun bilincinde olarak harekete geçin. Örneğin alışveriş merkezi, okul hastane gibi yerlerin etrafındaki evler, ofisler, ana cadde üzeri yerler, daha çok insan olması nedeniyle kira ya da satın alma açısından daha pahalıdır. ama olması gerekenin üzerine çıkarsanız hiç müşteri de bulamayabilirsiniz.

Benzer Haber  Konkordato nedir? Konkordato şartları neler?

Resimler Net Olmalı

emlakilani

Bir daire için ilan veriyorsanız ya da arsa için bu durumda ayrıntılı görüntü olan resimler çekmeli ve net olanları içerisinden eleyerek yüklemelisiniz. Yani görsellerin en karar verici detay olduğunu düşünebilirsiniz. Ne kadar iyi görsel olursa fiyat da uyması halinde sonuç almak epey kolay olacaktır. Fotoğrafları çekerken yüksek çözünürlüklü bir cihaz kullanmak gerekir. Son olarak daire içlerinde tuvalet banyo gibi küçük alanların, balkon gibi yerlerin  de görünmesi artı sağlar. Her bölüm hakkında müşteriler bilgi almalıdır.

Doğru İnternet Sitesi Bulunmalıdır

İlan verirken önemli olan bir nokta da site seçimini doğru yapmaktır.  Eğer nasıl bir işleyişi olduğu belirsiz, sistemi oturmamış bir siteye ilan verirseniz hem bilgi güvenliğiniz hem de geri dönüşlerden sağlıklı sonuç alma ihtimaliniz azalır.

Adres Bilgilerinin Doğru Olması Gerekir

İnternetten emlak ilanı verirken dikkat edilmesi gereken bir özellik, iletişim bilgilerinde sorun olmamasıdır. Şehir, adres, semt detayları,  telefon numarası gibi ayrıntılar önemlidir. örneğin şehri yanlış girerseniz sizi arayan kişiler istemediğiniz müşteriler olacaktır.

 

 

Yorum Yazın