Emlak Konut ne zaman kuruldu?

Emlak Konut ne zaman kuruldu? Emlak Konut’un tarihçesi nedir? Emlak Konut Genel Müdürü kim? Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kurulma amacı nedir? İlk kurulduğu günden itibaren kaydettiği gelişmeyi siz değerli okurlarımız için inceleyeceğiz.

Emlak Konut ne zaman kuruldu?

Yıl 1953 Emlak Konut kuruldu. Kim bilirdi 1953 yılında kurulan Emlak Konut’un 2019 yılında devasa bir büyüklüğe ulaşacağını. İnsanların yaşam kalitesini yükseltmek ve düzenli kentleşmeyi yaygınlaştırmak için 1953 yılında kurulan Emlak Konut bugün aynı çizgide faaliyetlerini sürdürüyor.

İnsan hayatına saygılı, çevreye duyarlı modern kentler kurmaya ilke edinen Emlak Konut, inşaat sektörüne çok sayıda yenilik getirdi. Planlı kentleşmeye örnek teşkil edecek projeler geliştiren Emlak Konut 2002 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü.

Emlak Konut planlı kentleşmeyi getirdi!

emlak konut emlaklobisi

Gecekondu sorunun önüne geçilmesinde önemli rol oynayan Emlak Konut, modern, planlı ve depreme karşı dayanıklı konutların üretilmesini sağladı. İstanbul Ataköy, Ankara Oran ve Elvankent projeleri Emlak Konut’un bu alanda ilk örnekleri arasında yer almaktadır.

Emlak Konut 2000’li yıllarda yeniden doğdu ve adeta atağa geçti. 2002 yılında GYO olduktan sonra kamu ve özel şirketin nasıl iç içe geçtiğini başarılı bir şekilde gösterdi. Şirket altın yıllarını ise 2009 yılında Murat Kurum’un Genel Müdür olmasıyla birlikte yaşamaya başladı.

Henüz 29 yaşındayken Emlak Konut GYO Genel Müdürlük görevine getirilen Murat Kurum başarılı bir yöneticilik örneği gösterdi. İnşaat sektörünü iyi analiz etti, sektörün sorunlarını dinledi ve hep çözümbden yana oldu. Onun bu yaklaşımı Emlak Konut ve İnşaat patronları arasında güçlü bir bağ kurdu.

Emlak Konut toplu konut idaresi (TOKİ) ile birlikte inşaat sektörü için arsa geliştirdi. Geliştirilen arsalar üzerine modern, çağın şartlarına uygun, depreme dayanıklı ve estetik binalar inşa edildi.

2003 yılından 2019 yılına kadar toplam 140 farklı projenin ihalesini gerçekleştiren kurum toplamda 133 bin bağımsız bölümün yapılmasını sağladı.

2010 yılı kırılma noktasının yaşandığı tarih oldu. Hızlı büyümesini sağlamak ve yeni yatırımlar yapmak amacıyla 2010 yılında halka arz edildi. Beklenmedik bir ilgi gören bu halka arz bireysel yatırımcı bazında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. En büyük 5 halka arz arasına girdi.

Benzer Haber  Göbeklitepe Şanlıurfa

2010 yılında yapılan halka arz çok büyük ilgi görünce 2013 yılında ikinci kez halka arz yapıldı. Yine yoğun talep gördü. Avrupa’da son 5 yılda gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arz olarak tarihe geçti. Bu halka arz ve daha sonra geliştirilen projelerle birlikte 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla 22,9 milyarlık aktifiyle ülkemizin en büyük şirketleri arasına girdi.

Emlak Konut GYO’nun bu başarıları elde ertmesinde önemli rol oynayan Genel Müdür Murat Kurum 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerin ardından oluşan kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. Murat Kurum’dan boşalan Genel Müdürlük görevine Hakan Gedikli getirildi.

Emlak Konut Yönetim Kurulu

emlak konut emlaklobisi

İnşaat mühendisi olan Ertan Keleş Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. İnşaat Mühendisi olan Mehmet Özçelik Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürüyor. Genel Müdürlük görevini sürdüren Hakan Gedikli de başarılı projelere imza atıyor.

Genel Müdür Hakan Gedikli kimdir?

Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının ardından 1975 Trabzon doğumlu olan Hakan Gedikli Genel Müdürlük görevine getirildi. Hakan Gedikli 1994 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi’nden, 2000 yılında da Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeodezi ve Fotogrameti bölümünden mezun oldu.

Yüksek lisansını Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm alanında tamamlayan Gedikli, gayrimenkul değerleme uzmanıdır. 16.07.2018 tarihinden itibaren de Emlak Konut GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atanarak görevine başladı.

Emlak Konut online işlemler!

Online işlemler sayesinde aylık taksitinizi ve aidatlarınızı ödeyebiliyorsunuz. Bu hizmetten yararlanabilmek için Emlak Konut projelerinden daire veya işyeri gibi bir bağımsız bölüm almış olmanız yeterli. Online işlemler platformundan işlemlerinizi anında yapabiliyorsunuz.

Online işlemler servisinden yararlanabilmeniz için T.C kimlik numarası, ehliyet numarası, vergi numarası veya pasaport numarası ile birlikte sözleşme numarası olmalı. Emlak Konut Online işlemler sayesinde borcunuzu sorgulayabilir ve taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Sitede yer alan onlineislemler.emlakkonut.com.tr/online/ sayfasına girmeniz yeterli.

Emlak Konut projeleri

emlak konut emlaklobisi

140 farklı büyüklükte konut projesinde imzası bulunan Emlak Konut’un bugün aktif proje sayısı 50’den fazla. İşte o projelerden bazıları;

Düşler Vadisi, Bizim Mahalles Küçükçekmece, Esenler Emlak Konutları, Unikonut Ispartakule, Ayazma Emlak Konutları, Nidapark Küçükyalı, Cer İstanbul, Nidapark İstinye, Park Mavera, İdealist Cadde, Avrupark Hayat, Koordinat Çayyolu, Köy, Temaşehir Konya, Evora Denizli, Ebruli Ispartakule, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Tual Adalar, Karat 34, Nidapark Kayaşehir. İstanbul Finans Merkezi en büyük konut projesidir.

Benzer Haber  Marmaray Durakları

Emlak Konut hisse senedi

Emlak Konut GYO Hisse senedi kaç liradan satılıyor? Hisse senedi almak mantıklı mı? EKGYO hisse senedine yatırım yapılır mı? Hisse senedi kazandırır mı? Emlak Konut GYO Hisse yorumları.

2010 yılında halka arz yapıldığı tarihte rekorlar kırılmıştı. 2013 yılında ikinci halka arz işleminde Cumhuriyet tarihinin alımı yapılmıştı. Hisse senetleri kar açıklayan şirketlerde her zaman kazandırır. Şirket sürekli gelişen ve büyüyen bir şirket olarak yatırımcısına güven vermektedir.

Borsada para çok akışkandır. Her an yön değiştirmeye müsaittir. Yatırımcı nerede kazanacağını görürse oraya yatırım yapar. Ve en önemlisi de güven duymasıdır.

EKGYO açıkladığı bilançolarla hem kazandıran hem de yatırımcısına güven veren bir kurumdur. Gönül rahatlığıyla hisse senedi alabilirsiniz. Biz ne söylersek söyleyelim son karar sizin olsun.

Emlak Konut kampanya

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı dönem dönem kampanyalar düzenliyor. Kampanyaları hem basın yoluyla hem de internet sitesini kullanarak yapıyor. Kampanyaların içeriği genelde indirim temalı oluyor. Bazen borç kapama ve taksit uzatma gibi kampanyalar da olabiliyor.

Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyası çok başarılı geçti. Kampanya sayesinde hem inşaatçılar hem EKGYO çok kazançlı çıktı. Konut almak isteyen vatandaşlar da uygun fiyatlı ve uzun vadeli ödeme seçenekli evlerine kavuştular.

Emlak Konut’tan nasıl ev alınır?

Emlak Konut’tan ev almak için herhangi bir şarta koşula gerek yok. Beğendiğiniz projeden daire satın almak için size en yakın satış ofisine gitmeniz yeterli. Burada satış temsilcileri satın almayı düşündüğünüz daire ile ilgili tüm bilgileri ve ödeme planlarını size anlatıyor.

Satın almayı düşündüğünüz dairenin parasını havale yoluyla yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kullanmak isterseniz bankaya gitmenize de gerek yok. Emlak Konut, projelerinde ihtiyacınız olan krediyi size sağlıyor.

Emlak Konut iletişim bilgileri;

Genel Müdürlük;

Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No: 7 / 2 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0.216. 579 15 15

Faks: 0.216. 456 48 75

E-Posta: info@emlakkonut.com.tr

Yorum Yazın