En İyi Balık Tutma Yerleri

En iyi balık tutma yerleri balık tutmayı hobi ya da tutku olarak gören pek çok kişinin araştırdığı önemli bir rotadır. Bu gibi yerlerdeki balıklar diğerlerinden daha önemli olduğu ya da daha çok çıktığı için balık tutmak isteyenler tarafından fazlasıyla rağbet gösterilmektedir. Balık tutma yerlerine sabahın ilk ışıklarıyla varılıp, kişiye göre bazen bütün gün bazen de birkaç saat geçirildiğinde elbette geçirilen zamanın karşılığını almak için belli bir oranda balık gelmesi beklenecektir. Her ne kadar balık tutmak şansa dayalı bir tutku olsa da bu karşılığı almak, hobinizi daha içten şekilde yapmanız için önemlidir. Peki, bu tutkunuzu daha iyi yaşamanızı sağlayan en iyi balık tutma yerleri nelerdir? Boğaz bölgelerinde, İstanbul’un çeşitli yerlerinde ve Sakarya, Bursa gibi komşu şehirlerdeki bu balık tutma rotaları tam olarak nerelerdedir? Boğaz bölgeleri başta olmak üzere İstanbul’un çeşitli yerlerinde ve Bursa, Sakarya gibi bu balık tutma yerlerinde hangi balıklar çıkmaktadır? Bu gibi soruların yanıtını yazımızdan bulabilirsiniz.

Galata Köprüsü

En İyi Balık Tutma Yerleri

İstanbul’un simge fotoğraflarının başrolünde oynayan mekanlardan Galata Köprüsü, sembolü olduğu balıkçılarıyla birlikte muazzam bir ahenk yakalamaktadır. Marmara Denizi’nin de etkisiyle yılın 12 ayı çeşitli balıkların barındığı Galata Köprüsü, hem ambiansı hem de balıklarının bolluğuyla balık tutmayı hobi ya da tutku olarak benimseyen insanların en uğrak adresidir.

Karaköy

En İyi Balık Tutma Yerleri

Galata Köprüsü’nün öte yanında yer alan Karaköy Sahili de İstanbul’daki balık tutkunlarının yeni gözdelerinden birisi. Eskiden çok ideal yerler olmadığı için pek tercih edilmeyen Karaköy, bu yıllarda sosyal medyanın da etkisiyle popülerleşmeye başlayınca daha gözde yerlerden biri haline geldi. Bu popülerlik balıkçılıkla hobi olarak ilgilenenlerin de ilgisini çekti ve bölgenin çinekop açısından hiç de fena sayılmayacak bir potansiyelinin olduğu anlaşıldı. Tüm bunlar, Karaköy Sahili’ni son dönemde balık tutmak isteyenler için önemli bir rota haline getirdi.

Benzer Haber  Su Sayacı Neden Değiştirilir? Su Saati Nereden ve Kaça Alınır?

Bebek Sahili

En İyi Balık Tutma Yerleri

Boğaz’ın Sarıyer’deki kuzey kısmında yer alan Bebek Sahili, sahip olduğu balık çeşitliliğiyle de dikkat çekmektedir. Balıkların göç rotasında yer aldığı için türlerin yanı sıra sayı olarak da iyi bir balık miktarına sahip olan Bebek Sahili, Galata ve Karaköy’e nazaran daha az kalabalık olduğu için orayı fazla keşmekeşli bulanlara Sarıyer’de iyi bir alternatif olabilir.

Kuzguncuk-Kuleli Sahili

En İyi Balık Tutma Yerleri

Galata Köprüsü, Karaköy ve Bebek Sahili’nin ardından listemizde yer alan bir diğer rotadır. Kuzguncuk-Kuleli Sahili, balık tutma hobisinin yapılacağı en iyi yerlerden biri olarak Anadolu Yakası’nı başarıyla temsil etmektedir. Üsküdar sahilinin biraz daha kuzeyinde yer alır. Hem Bebek Sahili gibi kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için iyi bir ambians sunuyor hem de balık çeşitliliğiyle buraya gelip balık tutma hobisini gerçekleştirmek isteyenlerin büyük bir kısmının tutkularını daha da artıracak balıkları tutmalarını sağlıyor.

Kireçburnu 

En İyi Balık Tutma Yerleri

Bebek sahilinin daha kuzeyinde yer alan Kireçburnu, balık tutkunlarının İstanbul’daki favori mekanlarından birisi. Sarıyer’in Karadeniz bölgesinde yer almasından dolayı genelde Karadeniz’in balıklarının tercih ettiği rotalardan biridir. İstanbul’da nispeten daha sakin bir balık tutma bölgesi arıyorsanız Sarıyer’deki Kireçburnu ideal seçeneklerden biri olabilir.

Kurşunlu 

En İyi Balık Tutma Yerleri

Listemizin son iki sırasındaki balık tutma rotaları İstanbul’un yakınındaki şehirlerden olacak. Bursa’da bulunan ve Bursa halkının ve komşu şehirlerden gelen balık tutkunlarının ilgi gösterdiği balık tutma yerlerinden olan Kurşunlu, mevsimlere göre değişiklik göstermekle birlikte yılın her döneminde çok sayıda balık çıkmaktadır.

Akçakoca 

En İyi Balık Tutma Yerleri

İstanbul’un komşu şehirlerinde yer alan balık rotalarından bir diğeri de Akçakoca. Sakarya’ya bağlı olan Akçakoca, Marmara’nın balıklarını çekmektedir ve ağırlıklı olarak istavrit açısından zengin bir bölgedir. Gerek Sakarya içinden gerekse çevre illerden çok sayıda kişinin ilgi gösterdiği Akçakoca, balıkçılığı hobi olarak edinenler için balık zenginliği açısından ideal rotalardan biri.

Benzer Haber  Apartman Yönetimi Yönetmeliği

Yorum Yazın