En Ucuz Yazlık Evler Nerede?

Yazlık ev sahibi olmak hem iyi bir yatırım, hem de ömür boyu ucuza tatil yapma imkanı sağlıyor. Üstelik yazlıklarda çok güzel ve uzun süren komşuluk ilişkileri de gelişiyor. Son dönemde ardı ardına duyurulan konut teşvikleri belki de bu yazı kendi yazlığınızda geçirmek için bir fırsattır. Peki, en ucuz yazlık evler nerede? 

Bir haftalık tatil için dünyanın parasını harcamaktansa kendi evinize sahip olarak hem güzel bir yatırım yapabilir, hem de uzun süreli tatil yapabilirsiniz. Üstelik bunun için en doğru zamandayız. KDV indirimi, tapu harcı indirimi, konut kredisi faizlerinin düşmesi gibi teşvik müjdeleri ardı ardına açıklandı. Öte yandan yazlık evler sezonluk kiraya verilerek de hatırı sayılır şekilde gelir getiriyor.

En Ucuz Yazlık Evler Çınarcık’ta

cinarcikyazlikev

Yalova iline bağlı olan Çınarcık, Türkiye’de yazlık fiyatlarının en ucuz olduğu yerlerden biri. Ayrıca İstanbul’a yakın yazlık ev arayanlar için de ideal bir yer. Yalova’nın 20 kilometre batısında kalan bu sayfiye yeri kafa dinlemek için bire bir.

Dağ ile deniz arasında kalan bu yerleşim birimine İstanbul’dan deniz otobüsleriyle ulaşmak da mümkün. Çınarcık’ta yazlık fiyatlarının metrekaresi ortalama 1.807 TL. Burada fiyatlar son bir yılda yüzde 15,69 oranında artış gösterdi.

İstanbul’a Yakın Ucuz Yazlık Evler

yazlik-evler

İstanbul’un Silivri ilçesi, İstanbul’ya yaşayan ve aynı zamanda çalışan aileler için ideal bir seçim. İstanbul’a yakınlığıyla hafta sonlarını yazlıkta geçirme imkanı sunan Silivri’de ikinci el ve birinci el evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 2.406 TL.

Benzer Haber  Akbük Kamp Alanı (Gökova)              

Silivri’de fiyatlar son bir yılda yüzde 10,67 oranında arttı. Özellikle Silivri’nin köyleri sessiz sakin tatilleri sevenler için tercih edilebilir.

Fethiye’de Metrekare Fiyatı 3 Bin TL Altında Yazlık Evler

enucuzyazlikevler

Türkiye’de en güzel tatil yerlerinin başında gelen Fethiye’de metrekare ortalama birim fiyatı 2.938 TL. Son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 13,39 arttı. Likya Yolu, Saklıkent Milli Parkı, Fethiye Limanı, Antik kentler Fethiye’de gezilecek yerler arasında bulunuyor.

En Ucuz Yazlık Evler İçin İzmir

ucuzyazlikevler

İzmir’de en ucuz yazlık evler Dikili’de. Sakinlik arayanlar için ideal olan Dikili’de bulunan Atatürk Botanik Bahçesi yüzlerce çeşit bitki ve ağaç arasında olağanüstü bir doğa içerisinden Dikili’yi izleme imkanı sunuyor. Bademli Köyü, Kalem Adası, Atarneus Antik Kenti, Nebiler Köyü ve Şelalesi görülmesi gereken yerler arasında.

Dikili’de ikinci el ve birinci el yazlık evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 2.836 TL. Dikili’de ev fiyatları son bir yılda yüzde 14,03 oranında arttı.

İlk Sakin Şehirde Yazlık Ev

yazlikevler

İzmir Seferihisar, Türkiye’nin ilk Citta Slow’u yani “Sakin Şehri”. Seferihisar’da ise yazlık evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 3.000 TL. Seferihisar ayrıca İzmir’de konutların en çok prim yaptığı yerlerden biri. Son bir yılda ev fiyatları yüzde 33,66 oranında prim yaptı.

Nüfusun çoğu tarımla uğraşıyor. Balıkçılık ve turizm ilçe ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Seferihisar’da gezilecek yerler arasında Teos Antik Kenti, Sığacık Kalesi, berrak deniziyle dikkat çeken Ürkmez (Akvaryum) Plajı bulunuyor.

İstanbul’a Yakın Yazlık Evler İçin Çanakkale

yazlikevler

Çanakkale’nin Gelibolu yarımadası da yine İstanbul’a yakın yazlık yerler arasında bulunuyor. Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Heykeli, Havuzlar Şehitliği, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Mehmetçiğe Derin Saygı Anıtı, Kanlısırt Kitabesi, Yalnız Çam Mezarlığı ve Anıtı, Piyade Alayı Şehitliği, Conkbayırı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Seddülbahir Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Benzer Haber  Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi

Gelibolu’da satılık yazlık evlerin ortalama metrekare birim fiyatı 2.090 TL. Fiyatlar son bir yılda yüzde 37,50 oranında arttı.

Marmaraereğlisi’nde Ucuz Yazlık

marmaraereglisiyazlikevler

İstanbul’a yakın yazlık ev arayanlar için bir diğer alternatif de Marmarereğlisi. Marmaraereğlisi aynı zamanda “En ucuz yazlık evler nerede?” sorusunun da cevaplarından biri. Burada metrekare ortalama birim fiyatı 1.879 TL, yıllık prim oranı yüzde 27,74.

 

Yorum Yazın