Erciyes Kayak Merkezi

Ülkemizde bulunan kayak merkezleri arasında ilk sıralarda yer alan Erciyes Kayak Merkezi ile siz de unutulmayacak bir kış tatili yapabileceksiniz.

23.750 metre uzunluğunda teleferik sistemi bulunan Erciyes Kayak Merkezi’nde saatte yaklaşık olarak 27 bin kişinin taşınabilmesine imkan sağlanmaktadır. Özellikle tesisleşme konusunda çok büyük bir ilerleme kaydedilen bölgede kış tatili yapmak isteyen tatilcilerin rahatça tatil yapabilmeleri için gerekli olacak bütün özellikler düşünülmüştür.

Erciyes Kayak Merkezi Ulaşım

Kayseri Erkilet havalimanına 27 kilometre uzaklıkta bulunan Erciyes Kayak Merkezi ulaşım konusunda da oldukça fazla alternatif sunulmaktadır. Havaalanından taksi ile ulaşım sağlanabileceği gibi aynı zamanda şehir merkezinden sürekli olarak kalkan Erciyes minibüsleri tercih edilebilir. Kapadokya bölgesine yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta bulunan Erciyes Kayak Merkezi buraya da kısa süre içerisinde ulaşabilerek tatilinizi zenginleştirebilmenize imkan sağlanmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Özellikleri

Merkezin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi 23 bin 750 metre uzunluğundaki teleferik sistemidir. Bu teleferik sistemi ile saatte 27 bin kişinin sorunsuzca taşınabilmesine imkan sağlanmaktadır. 2 tanesi Gondol olmak üzere toplam 18 adet mekanik tesis ile farklı noktalardan kayak yapabilmenize imkan sağlanmıştır. Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan 33 adet pist birbirinden farklı zorluk seviyeleri ve genişlikleri ile istediğiniz gibi kayak yapabilmeniz sağlanmaktadır. Sürekli olarak hizmet veren 25 kişilik özel kayak güvenliği ile tatilcilerin güvenliği sağlanabilmektedir.

Erciyes Kayak Merkezi Konaklama

Erciyes Kayak Merkezi konaklama seçenekleri ile de yüzünüzü güldürmektedir. Yakın konumu sayesinde merkez içerisinde konaklayabileceğiniz gibi şehir merkezinde de konaklayabilirsiniz. Sürekli olarak taşıma yapan minibüsler sayesinde daha uygun fiyatlı bir tatil yapabilmenize de imkan sağlanabilmektedir. 1450 yatak kapasitesi bulunan merkez içerisinde hizmet veren otellerin yanı sıra 5000 yatak kapasiteli şehir merkezinde bulunan otellerden de hizmet alabilirsiniz. Bu şekilde elinizde birbirinden farklı seçenekler sunan alternatifler de bulunabilecektir.

Benzer Haber  Tapuda Yevmiye Nedir?

Erciyes Kayak Merkezi Ücretleri

Merkez içerisinde kayak yapabileceğiniz gibi gezme imkanına da sahipsiniz. Kullanabileceğiniz tesislere göre girişte alacağınız biletler yeterli olacaktır. Alacağınız biletler çıkışlarınıza ve öğrenci olup olmamanıza göre değişebileceği gibi kullanacağınız hizmetlere göre de değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sezonluk olarak alacağınız biletlerle her girişinizde ayrıca bilet almanıza da gerek kalmayacaktır. Sezonluk öğrenci biletleri 400 Tl iken tam biletleri de 500 Tl’dir.

Erciyes Kayak Merkezi içerisinde kayak yapabilmeniz için gerekli ekipmanların tedariği de yapılabilmektedir. Bu ekipmanları satın alabileceğiniz gibi kiralamanıza da imkan sağlanmaktadır. Bu sayede eğer sürekli olarak kış sporu yapmıyorsanız büyük ücretler ödemenize gerek kalmadan kullanacağınız süreler içerisinde kiralamanız yeterli olacaktır. Kış turizmi ülkemizde geçmiş zamanlara nazaran oldukça iyi noktalar gelmiştir. Ülkemizin dört bir yanında bulunan kayak merkezleri içerisinde ilk sıralarda yer alan Erciyes Kayak Merkezi ile siz de kış sporlarını güvenle yapabileceksiniz.

Yorum Yazın