evalanavatandaslik

Ev Alarak Vatandaşlık Alabileceğiniz 11 Ülke

Ev alarak vatandaşlık alabileceğiniz bazı ülkelerin küçük bir listesini hazırladık. Yeni bir hayat kurmak isteyen, çocuklarına daha iyi bir eğitim imkanı arayan ebeveyn ya da vizesiz seyahat etmek isteyen iş adamları birikiminiz varsa bu 11 ülke size yardımcı olacaktır. Ev alarak vatandaşlık alabileceğiniz 11 ülke mevcut. Bu listenin ilk 3 sırasında Karayip Ada ülkeleri var. Karayip Ada ülkelerinden birinin pasaportuna sahip olduğunuzda İngiltere ve Avrupa Birliği Ülkelerine vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Ev alarak vatandaşlık hakkı kazanabileceğiniz ülkeler

1. ANTIGUA&BARBUDA

Karayip Denizi’nin doğusunda yer alır. Küçük Antiller ada grubunda bulunan bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua&Barbuda 4 kişilik bir aile için 360 bin dolar karşılığında vatandaşlık veriyor. Ülkenin resmi dili ingilizcedir.

antiguabarbuda

antiguabarbuda

2. ST. LUCIA

Mottosu “toprak,insan ve ışık” olan Karayipler’deki  en güzel ülkelerden biridir. St. Lucia pasaportunaSaint Lucia, Karayipler’de doğayla iç içe yaşayabilir, sımsıcak iklimiyle doyasıya tatil yapabilirsiniz. Saint Lucia, tek yatırıcımcı için  140.000 dolar istemektedir.

2. ST. LUCIA

2. ST. LUCIA

3. ST. KITTS & NEVIS

Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Karayipler’deki Rüzgâraltı Adalarında bulunan iki adadan oluşan federal bir ülke. St. Kitts&Nevis vatandaşlık programı size ve ailenize, tüm Avrupa Birliği Ülkeleri ve İngiltere de dahil olmak üzere, 130’dan fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanı tanıyan pasaport imkanı sağlar. 4 kişilik bir aile için  210 bin Amerikan Doları karşılığında bu imkana sahip olabilirsiniz.

SaintKittsveNevis

SaintKittsveNevis

4. MALTA

Malta ya da resmî adıyla Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya’nın güneyindeki adalar devletidir. Avrupa Birliğine üye bu Akdeniz adasının Pasaportu dünyanın en maharetli pasaportlarından. 140 dan fazla ülkeye vizesiz seyahat ve Avrupa Birliği Vatandaşlığı imkanı veren Malta Vatandaşlığı 1 Milyon Euro’dan biraz daha fazla bir maliyete sahip.

Benzer Haber  Yeni Yüzyıl Üniversitesi İstanbul

malta

malta

5. HOLLANDA

Hollanda Krallığı’nı meydana getiren dört ülkeden biri. Eğer Avrupa’da Oturum imkanı istiyor ve Türkiye’de kurulu aktif bir şirketiniz varsa Hollanda’da kuracağınız yeni şirketiniz üzerinden Avrupa Birliği oturumu alabilir ve UNESCO raporlarında dünyanın en mutlu çocuklarının yaşadığı bu ülkede çocuklarınızı büyütebilirsiniz. Ayrıca bu imkanı yaklaşık 20 Bin Euro gibi düşük bir maliyetle sağlayabilirsiniz.

hollandaevleri

hollandaevleri

6. YUNANİSTAN

Cennet gibi bir ülke , komşumuz Yunanistan. 250.000 Euro asgari değerde bir gayrimenkul satın alarak  Avrupa Birliği oturumu alabilir; schengen bölgesinde vizesiz seyahat edebilirsiniz.

yunanistan

yunanistan

7. ABD

Green Card ile 5 yıl ardından Amerika Vatandaşı olmak için Amerika’da bir projeye 5 yıl için 500 bin dolar yatırım yapabilirsiniz. Çocuklarınız dünyanın en iyi üniversitelerinde ücretsiz okuyabilir.

amerikaevleri

amerika

8. İNGİLTERE

Hesabınızda ilk yıl yaşayacak kadar bir para göstermeniz ve 5.000 İngiliz Sterlini ile şirketinizi kurmanız yeterli. 3 ay içinde oturum aldıktan sonra 5 yıl sonra İngiltere Vatandaşı olabilirsiniz.

ingiltere

ingiltere

9. TAYLAND

Asya ülkesi Tayland , özel oturma programı ile ülkede 20 yıllık ikamet imkanı sağlıyor. “Elit En Yüksek Ayrıcalık” ismi verilen program ile bir kereliğine 60 bin dolar ücret vererek ve yıllık 600 dolar aidat ile 20 yıllık Oturum alabiliyorsunuz.

Tayland

Tayland

10. İTALYA

Akdeniz ülkesi olan İtalya’da 3 yıl geriye dönük 31 bin Euro ve kendi üzerinizde gelir gösterip, İtalya’da bir ev kiralayarak ya da satın alarak Avrupa Birliği oturumu edinebilirsiniz.

italya

italya

11. TÜRKİYE

Yabancı ülke vatandaşlari için tasarlanan Türkiye programı şu şekilde; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, en az üç (3) yık boyunca satılmaması gereken bir tapu kısıtlaması ile, en az 1.000.000 ( bir milyon ) Amerikan Doları değerinde bir taşınmaz mal edindiğini kanıtlayan kişiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına başvurabilir.

turkiye

turkiye

Yorum Yazın