priz değerli eşya saklama

Evinizde Değerli Eşyaları Saklamanın Püf Noktaları

Evinizde değerli eşyaları saklamanın püf noktaları mevcuttur. Değerli eşyalarınızı meydana gelebilecek hırsızlık, doğal afetler ve bunun gibi durumlar için güvenli hale getirebilmenin birçok yöntemi vardır. Altın ve para gibi maddi değeri olan varlıklarınızı veya manevi değeri olan takılar ve elektronik eşyalar gibi zarar görmesinden sakındığınız eşyalarınızı evinizde en güvenli şekilde muhafaza edebilme yollarını bilmek gerekir.

Özellikle hırsızlık sonucu maddi ve manevi değerlerini kaybeden pek çok insan vardır. Bu sebeple değerli eşyalarınızı evinizde güvenli bir şekilde muhafaza edip saklama yöntemlerini bilmeniz gerekir. Değerli eşyalarınız için evinizde gizli bölmeler oluşturmak güvenli bir muhafaza için en iyi yöntemdir. Evinizin hiç akla gelmeyecek yerlerine gizli bölmeler oluşturarak eşyalarınızı koruyabilirsiniz.

 

Evde Değerli Eşyalar Nasıl Saklanır

Evinizde değerli eşyalarınız için özel bölmeler yapmanız en iyi çözüm olacaktır. Fakat oluşturacağınız bu bölmeler akla gelmeyecek noktalarda olmalıdır. Bu konuda en güvenli yerlerden biri cam altlarına yaptıracağınız gizli bir çekmece olacaktır. Cam pervazının hemen altına duvara gömülü ve dışarıdan bakıldığında sadece duvar görüntüsü veren ve sizden başka hiç kimsenin bilmeyeceği ve fark edemeyeceği bir çekmece yaptırabilirsiniz.

Gardıroplarınızı döner kapı şeklinde yaptırıp, gardırobun arkasındaki gizli bölmeyi şifreli bir kilitle açılan değerli eşya saklama bölmesine açılmasını sağlayabilirsiniz. Çocuk gardırobunun içine gizli bir bölme yaptırabilirsiniz. Değerli eşyaları saklamak için hiç akıla gelmeyecek yerlerden biri de ayakkabı dolabıdır. Ayakkabı dolabının içine gizli bir bölme yaptırabilirsiniz. Bir de mutfaktaki sebze dolabının içine yaptıracağınız gizli bölüm uygun bir saklama bölmesi olabilir. Örneğin soğan ve patateslerin altında gizli bir değerli eşya bölmesi akla gelmeyecektir. Kitaplığınızın içi de gizli bölme için uygun olabilir.

Değerli Eşyalar Evde Nasıl Muhafaza Edilir

Değerli eşyalarınızı evinizde güvenli bir şekilde muhafaza etmenin diğer bir yolu da evde kullanılan eşyaların içine saklamaktır. Örneğin çiçek saksılarınızın içinde oluşturacağınız bir saklama noktası akla gelmeyecek özel bir muhafaza yeri olabilir. Çiçek saksısının içine yapacağınız bir bölme toprağın içinde kalacağından değerli eşyaların orada olabileceği düşünülmeyecektir. Ya da spor aleti kullanıyorsanız spor malzemelerinin içine değerli eşyalarınızı saklamak için bölmeler yapabilirsiniz.

Benzer Haber  Şebekeden Bağımsız Yaşamak

Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, hayvan dostlarınızın yuvasının iç tavanına özel bir alan yaparak değerli eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Evcil hayvan barınağı değerli eşyaların koyulabileceği bir yer olarak düşünülmediğinden akıla gelmeyecek ve değerli eşyalarınızın korunmasını sağlayacaktır. Eviniz dubleks ise üst kata çıkan merdivenlerin basamaklarında gizli alanlar oluşturabilirsiniz. Merdiven basamağı belli bir hareket şifresi ile açılacak şekilde dizayn edilerek yapılabilir. Böylece merdiven basamağını yalnızca siz açabilirsiniz.

Bahçeli bir evde oturuyorsanız evinizin bahçesinde tahmin edilmeyecek bir noktaya değerli eşyalarınızı korunaklı bir şekilde gömebilirsiniz. Hırsızlar dedektör makine tutarak altın gibi değerli madenleri bulabileceğinden yeterli derinlikte ve algıyı önleyecek bir korunak ile gömmeniz daha iyi olacaktır.

Değerli Eşyaları Neden Saklamak İsteriz

Değerli eşyalarınız yıllarca çalışıp alın teri ile kazandığınız emeğiniz olabilir. Ya da manevi değeri yüksek olan sevdiklerinizden miras kalmış eşyalar olabilir. Bu değerli eşyaların kaybı sizin için oldukça üzücü olabilir. Ya da birikimlerinizle yapmayı düşündüğünüz planlarınız kayıp ile alt üst olabilir. Bu nedenle değerli eşyaları meydana gelecek tehlikeli durumlara karşı iyi bir şekilde korumalıyız. Değerli eşyalarınızı evde saklamak istemenizin sebebi banka veya gizli kasalara güvenmiyor olmanız olabilir.

Ülkede meydana gelecek olağanüstü bir durumda değerlerinizi yitirebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ya da değerli eşyalarınızın sürekli yanınızda olmasını ve gerektiğinde hemen ulaşabilmeyi istiyor olabilirsiniz. Bu sebeplerle değerli eşyalarınızı evinizde saklamaya karar verdiğinizde evde değerli eşyalar için gizli bir bölme veya hiç akla gelmeyecek bir saklama noktası yapmanız gerekir. Ayrıca evinizi hırsızlara karşı korunaklı ve güvenli hale getirmeniz gerekir.

Kapı kilitleriniz ve pencereleriniz dışarıdan gelecek tehlikeler için tam güvenli kilitler ile donatılmış olmalıdır. Eve girilebilecek noktalarda tüm önlemleri alıp güvenli hale getirdiğiniz halde hırsız eve girmeyi başardığında değerli eşyalarınızı sakladığınız yeri bulamaması için evinizde hiç akıla gelmeyecek en güvenli bölmeyi yapmış olmalısınız.

Benzer Haber  YHT Nedir? YHT Fiyatlandırması Nedir?

Değerli Eşyaları Saklamanın İlginç Yolları

Evinizde değerli eşyalarınızı saklamak için farklı yöntemler üretmeniz mümkündür. Bu ilginç yollar hiç akla gelmeyecek tarzda olmalıdır. Örneğin banyo duvarındaki fayanslardan birini çekmece şeklinde yaptırabilirsiniz. Dışarıdan fayans olarak görülür ve içinde bir çekmece olduğunu yalnızca siz bilirsiniz. Veya küvetinizin altını açılan bir dolap gibi yaptırıp küvetin altına değerli eşyalarınızı gizleyebilirsiniz. Banyonuzdaki veya başsa bir odadaki elektrik düğmesi ve prizlerin bulunduğu panonun arkasına gizli bir bölme yaptırtarak değerli eşyalarınızı içine koyabilirsiniz.

Avizelerin içine yapılacak gizli bir bölme de çok güvenli olabilir. Avizenin içine bakmak hem akla gelmeyecektir hem de yüksek olduğu için aramak güç olur. Özellikle tatil gibi evden bir süre uzak kalınacak zamanlar için ev hanımlarının bulduğu ilginç ve bir o kadar akıllıca çözümler vardır. Örneğin bir tavuk alıp içine değerli eşyaları koyup buzluğa koyun. Hiç akla gelmeyecek ve hırsızın dedektör ile aramayı düşünmeyeceği bir yer olacaktır. Ya da bir tencerenin içine koyup üzerine yemek koyup buzdolabına koymakta akıllıca olabilir.

Banyo duşunun içi de akla gelmeyecek ilginç bir saklama noktası olabilir. Balkon tavanınızda duvara monte bir koruyucu varsa içi hiç akla gelmeyecek bir yer olacaktır.

Değerli eşyalarınızı saklamak için sizler için araştırıp düşündüğümüz tüm bu çözümler sizin için bir örnek teşkil edebilir. Ancak kendi evinizde en gizli ve akla gelmeyecek bölümü bilecek ve yaptıracak olan sizsiniz. Sizin evinizde en güvenli yerin neresi olacağını düşünüp saklama yeri olarak dizayn edebilirsiniz.

Yorum Yazın