evinizisatamamaninenedenleri

Evinizin Satılmamasının Nedenleri

Evinizin Satılmamasının Nedenleri ! Ev satarken durum değerlendirmesi yapmak ve en iyi şekilde pazarlama tekniklerini kullanmak gerekir. Ev satmanın kolay yöntemlerini bulmak; ilan ve satışta yapılan yanlışları yok etmek önemlidir. “Gayrimenkul satmak uzun ve yorucu bir süreçtir” düşüncesini aklınızdan çıkararak hızlı satmanın ipuçlarını öğrenebilirsiniz. İyi analiz yaparak ilan ve satış tekniklerinde hata varsa düzeltmeli ve en ideal biçimde satışa sunmalısınız.

Online Fotoğraflar

evilani

Kiralık veya satılık ev arayan kişiler, fotoğraflardan veya verilen görsellerden fikir sahibi olur. İyi ışık almamış resimler, net ve temiz görünmeyen odalar evi satın almayı düşünen kişilerde olumlu bir etki yaratmaz. Evin iyi özelliklerini görsellerle desteklemeniz gerekir.

İlan Verilecek Site

Evinizin satılmamasının nedenlerinden biri ilanı verdiğiniz internet sitesi olabilir.

İlan verilen internet siteleri önemlidir. Satılık ev ilanı sadece emlakçıda veya pencerede olmamalı. Dolaşarak ev aramak yerine, çevrimiçi satış tekniklerini kullanın. Videolarla internet sitelerinde ilan verebilir ve satışı hızlandırabilirsiniz.

Doğru Pazarlama

evilani

Çevrimiçi satış tekniklerinde, hangi siteye ilan verdiğiniz önemlidir. Evi nasıl sunduğunuza, hangi kelimelerle tanıttığınıza ve hangi özelliklerini ön plana çıkardığınıza dikkat edin. Kişilerin evi satın almasını sağlayacak; muhit, çevre, seçkinlik gibi püf noktalarını ön plana çıkararak hedef kitleye daha kolay ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi ilan sitelerini de bu bakış açısıyla seçerseniz başarılı ve hızlı bir satış gerçekleştirebilirsiniz.

Fiyatı İyi Belirleyin

İlan verirken fiyat seçeneğini en ideal biçimde belirlemelisiniz. Kiralık ya da satılık ev arayanların ilk kriteri genellikle fiyat aralığıdır. Bir eksper, emlakçı veya danışmadan fikir alabilirsiniz. Minik indirimler yapmanız hızlı ve avantajlı satış gerçekleştirmenizi sağlar.

Benzer Haber  Aldığınız evin üzerinde ipotek haciz var mı?

Alıcı İçin İzlenim Öngörüsü

evilani

Ev satarken emlakçıdan, aile veya arkadaşlardan fikir almak önemlidir. Alıcı gözüyle onların evi değerlendirmesini sağlayın. İlk izlenimin alıcıda nasıl bir fikir oluşturduğunu arkadaşlarınızdan veya emlakçıdan öğrenebilir ve açıklarınızı kapatabilirsiniz.

Doğru Zamanlama

evilani

Fiyatların düşmesi ya da yükselmesi gibi piyasa durumlarını analiz edin. Aylarca ilanı bekletmektense en doğru zamanda satışa sunmak gerekir.

Sorunsuz Evraklar

İmar izni, tapu belgesi, ısıtma, su, elektrik gibi işlemlerde profesyonellerden destek alın. Bina veya ev çatısı, merdivenler, bahçe kullanım gibi alanlarda imarda ve resmi izinlerde sorun olmadığından emin olun.

Tüm belgelerin hazırlanmasında ve satış işlemlerinde emlak danışmanıyla çalışmak sorunsuz satış yapmanızı sağlar. Zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Yorum Yazın