akvaryumresmi

Florya Akvaryum

europeschool.com.ua/profiles/kulebaje/feve-para-conocer-personas.php Florya Akvaryum nerededir? Nasıl gidilir? Giriş ücreti ne kadar? Tüm bu sorular ve daha fazlasını siz değerli okurlarımız için araştırdık. Florya Akvaryum hakkında tüm merak edilenler haberimizde…

Florya üzerinde Aqua Florya Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Florya Akvaryum için toplu taşıma ile ulaşmanın en kolay yolları arasında Metrobüs hattı yer almaktadır. Anadolu yakasından ya da Avrupa yakasından metrobüse binerek Beşyol durağında inilmektedir.

Florya minibüsleri kullanarak yuzu-washoku.com/components/2020-02-19/3875.php Florya Akvaryum’a sizde hemen ulaşabilirsiniz. Metro ile gelmek istemeniz durumunda Yenibosna durağına geldikten sonra Akvaryum Otobüs Hattı’nı kolayca kullanabilirsiniz. Özel aracınız ile gitmek isterseniz E5 aracılığı ile Ataköy sahil yoluna saparak, Florya tabelalarını takip ederseniz Florya Akvaryum’a kolayca gidebilirsiniz.

akvaryum

retiselcpiter.tk Florya Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar?

yuzu-washoku.com/components/2019-12-07/4676.php Florya Akvaryum’a güncel giriş fiyatları ise büyükler 42 TL, 2 yaş üzerinde yer alan çocuklar, öğrenci ve öğretmenler için 29 TL olarak belirlenmiştir. 0-2 yaş arasında bulunanlar ücretsiz olarak giriş yapabilmektedir.

senjouin-renshu.com/wp-content/26/1706-ubicacion-de-celular.php Akvaryum İçerisinde Neler Bulunuyor?

Florya Akvaryum’da en fazla dikkat çeken konulardan bir tanesi tüm akvaryumun belirli temalara göre bölümlere ayrılmasıdır. Coğrafi bir rota bölgesini takip edebilir ve Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanabilecek toplam 16 tema yer almaktadır. Bununla beraber bir adet yağmur ormanından oluşan bir güzergah üzerinde uzun ama oldukça keyifli ve balıklı bir yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul Avrupa yakası üzerinde Florya’da yer alan Florya Akvaryum; hacmi, interaktifliği, yeni nesil teknolojisi, içerisinde bulundurmuş olduğu balık türleri ve canlı çeşitleri, yağmur ormanları, gezi güzergahı ve gezi güzergahları üzerinde aktiviteleri ile beraber dünya çapında önemli bir konuma sahip olan bir akvaryum olarak yer almaktadır.

akvaryum

Florya Akvaryum

İstanbul’un özellikle çocuklu aileler için en popüler gezilecek yerlerinden bir tanesidir. Florya akvaryum en önemli tematik parklar arasındadır.

  • Yaklaşık olarak 6.800 metreküp su hacminde yer alan, toplam 64 adet tank yer almaktadır.
  • 100 dönüm arazide, toplam olarak 22 bin m2’lik 2 katlı bir proje bizi karşılamaktadır.
  • 200 araçlık otopark alanı ve 6.000 m2’lik ziyaretçi alanı yer almaktadır.
  • Karadeniz’den başlayarak Pasifik’e kadar uzanmayı başaran 1,2 kilometre uzunluğunda yer alan, özel temalı gezi güzergâh bulunmaktadır.
  • Birbirinden ilginç canlıların yer aldığı yaklaşık 1.500 çeşit, toplam olarak 15 bin adet deniz ve kara canlısı bulunmaktadır.
  • 5D sinema salonları içerisinde, film keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.
  • Florya Akvaryum içerisinde yaklaşık olarak 470 m2’lik alana sahip hediyelik eşya bölümü bulunmaktadır.
  • Gezi güzergahı üzerinde kafeler bulunmaktadır.
  • Bir bölümde Panama Kanalı manzarası bulunurken, diğer tarafı deniz manzaralı 1 adet restoran insanlara güzel dakikalar vermektedir.
Benzer Haber  Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi İstanbul

Florya Akvaryumu hafta içerisinde 10.00-19.00 saatlerinde haftasonlarında ise 10.00-22.00 saatleri arasında açık kalmaktadır.

floryaakvaryum

Yapılacak Aktiviteler

Florya Akvaryum’a gelmiş olan ziyaretçiler, coğrafi bir rotayı takip ederek ilk olarak Karadeniz ile başlayan ve Pasifik bölgesine kadar uzanan toplam olarak 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşmaktadır. Bu güzergahta, büyüleyici bir atmosferde sizde en güzel şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Gezi güzergahlarının ses ve ışıklandırma uygulamaları da bu temalandırmaya uygun şekilde yapılmıştır.

Florya Akvaryum’da yer alan tüm canlılar, doğal ortamlarına en yakın ve uygun temalar içerisinde yaşamlarını ilerletmektedir. Atlantik Okyanusu’ndan pek çok deniz canlısına ev sahipliği gerçekleştiren ana tank içerisinde limon köpekbalığı türlerinden vatoza kadar pek çok canlıyı doğal yaşam koşulları içerisinde kolayca gözlemleyebilirsiniz.

İstanbul Avrupa yakası üzerinde Florya’da yer alan Florya Akvaryum‘a gidiş ve ulaşım adına en pratik ve hızlı yollarından bir tanesi, tesisin servis imkanlarını kullanabilirsiniz. Çift yönlü olarak bulunan servis güzergahları sizde tercih ederek bu muhteşem atmosferi sizde ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın