fuzul-ev-sikayet

Fuzul Ev şikayet!

Fuzul Ev şikayet haberimizde sisteme dahil olan vatandaşların yaşadığı sorunları ve şikayetlerini bulabileceksiniz. Kredi faiz oranlarının yüksek olması, faizin haram ve günah olduğuna inanılması bazı vatandaşlarımızı konut satın almadada alternatif arayışlara sürüklüyor.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız ya banka kredisiyle ya senetle ya da faizsiz konut sistemiyle konut sahibi olabiliyor. Fuzul Ev sistemi de vatandaşlarımızı faize bulaştırmadan ev sahibi yapmayı hedefliyor. “Türkiye’nin her yerinde ayda 416 lira ödeyerek vatandaşların ev sahibi olabileceğini” iddia ediyorlar. Fuzul Ev sistemi hakkında burada uzun uzadıya bilgi vermek istemiyoruz. İnternet sitelerine girip incelerseniz yeterli cevaplar mevcut. Burada bu sisteme giren vatandaşların yaşadığı bazı sorunları inceleyeceğiz.

Fuzul Ev şikayet haberimizde internet üzerinden yapılan bazı şikayetlere şimdi burada yer vereceğiz. Fuzul Ev şikayet haberimize Fuzul Ev yetkileleri cevap vermek isterlerse sayfamızda yer vereceğiz. Amacımız ssistemde yaşanan sıkıntıları burada aktarmak ve bir daha yaşanmamasına yardımcı olmak. Şikayetvar.com internet sitesinde yer alan bazı şikayetler….

Fuzul Ev şikayet!

Eyyüp adlı vatandaşımız şikayetini, ” Fuzul Ev üyesiyiz paramızın teslim tarihi geldi ancak müşteri temsilcisi yanlış bilgi vermiş bahanesiyle paramızı ödemiyorlar, kısacası kandırıldım. İstedikleri iki memur kefili ve ipotek yapılacak evi eksiksiz bulmamıza rağmen ödeme yapamayacaklarını söylüyorlar.” diyerek dile getirmiş.

Murat adlı vatandaşımız şikayetini, ” Geçen sene dahil olduğum Fuzul Ev’den şikayetçiyim. Yazılan kadar yapmadılar kalmadı yazıldıktan 4 ay sonra ismim okundu. 9 ay geçtikten sonra sen 50 bin eve yazılmıştır arabaya ödeme yapamıyoruz dediler bugüne kadar böyle bir şey çıkmamıştı” diyerek anlatmış.

Abdullah isimli vatandaşımız şikayetini, ” Fuzul Ev şirketinin çekilişli vade ortası denilen sistemle 100.000 TL almak için 6.500 TL organizasyon ücreti ödeyerek Malatya şubesi aracılığı ile sisteme 21.03.2017 dahil oldum. Her ay çekilişler noter huzurunda yapılıyordu ve 14. ayda (Mayıs 2018 dönemi çekilişinde) çekilişte ismim okundu. Çok sevindik. Teslimat için aradıklarında istedikleri evraklar makul evraklardı ve hepsini teslim ettim.

Benzer Haber  Bordür Nedir?

Buraya kadar bir sorun yok. Teslimat teslimat birimindeki yetkili teslimat ile ilgili süreçler hakkında bilgi aktarırken “tapuya konulacak olan ipotek/rehin masrafları ve bunlarla ilgili harçları siz karşılayacaksınız dedi. Bu da 1.500 TL’ye karşılık geliyor dedi. Benim itirazım oldu çünkü 2017/Mart’ta sisteme gireceğim zamanki beyanları “sizin tapuda sadece alım satımdan kaynaklı harç ve masraflarınız olacak bunun dışında hiçbir şekilde rehin/ipotek gibi hiçbir ücret talep edilmeyecektir bunları biz yani Fuzul Ev karşılayacaktır dedi.

Aynı pazarlamacı (S***Bey) halen Malatya şubesinde görev yapmakta ve o zaman ki söylediklerini ve beyanlarını inkar etmemektedir. Genel merkezle görüştüğümde de aynı cevabı aldım. Sözleşmede bu konu ile ilgili açık bir hüküm de yok fakat satış yaparken bu konu belki 20 defa dile getirildi ve üstüne basa basa söylemişlerdi. Konuyu bu platform aracılığı ile paylaşmak istedim” diyerek ifade etmiş.

Osman isimli vatandaşımız ise şikayetini, ” İsmim osman tutar Fuzul Ev’e 21.03.2017 tarihinde üye oldum ve katılım ücreti 10500 TL yatırdım. Aylık taksitlerim 1250 TL olarak ödemedim. Toplamda 18000₺’ ye ulaşan hesabımı işlerim bozulduğundan dolayı başka şahsa devretmek istedim, fakat firma aile yakınına devredebilirsiniz o kişiye ise kefil olmalısınız dediler. Aile dışından birine devredemeyeceğimi belirttiler.

Bunun üzerine yazmadığını bu isteyemeyeceklerini belirttim. Bir süre sonra ikna oldular başkasına da kefilsiz devredebileceğimi belirttiler. Devir edeceğim şahısla gittim konya/meram şubesi’ne sözleşmemi kaybettiklerini beyan ettiler. Devir alacak kişide ıslak sözleşme olmadan almam diyerek devrimi engellediler. Şu anda devredemeyişim sözleşmem olmadığı için noterden ihtar çektim cevap bile vermediler. Dava açıyorum artık. Allah korusun bu firmadan insani. Çok ilgisiz ve müşterileri memnuniyeti yok” şeklinde anlatmış.

Fuzul Ev şikayet listesi biraz kabarık. Dileğimiz Fuzul Ev yetkililerinin bu şikayetleri kısa sürede olumlu olarak çzömesi yönünde… Çok zor şartlarda para biriktirip ev almak isteyen vatandaşlarımızın hayalleri yıkılmasın…

Benzer Haber  Konutta KDV indirimi detayları!

Emlak Lobisi / Temmuz 2018

Yorum Yazın