Galleria Avm

İstanbul genelinde çok sayıda alışveriş merkezi olmasına karşın kendine has yapısı ve mimarisi ile Galleria Avm her zaman insanların en çok tercih ettikleri alışveriş merkezi olmayı başarır.

Şehrin tempolu yaşamından uzaklaşıp hoş vakit geçirmek ve aynı zamanda da kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için en doğru adres olan Galleria Avm her sosyal statüden ve her gelir seviyesinden insana hitap eder. Alışveriş ve eğlence gereksinimini karşılayan özellikleri olan alışveriş merkezi buna ek olarak sunduğu çeşitli ve sürekli aktiviteler sayesinde de pek çok insanın ilgisini çekmeyi başarır. İçerisinde hem yerli hem de yabancı birçok mağazanın bulunması ile Galleria her insana hitap etmeyi başarır.

Galleria Avm Nerede?

1 Ekim 1988 tarihinde o dönemin başbakanı olan Turgut Özel’ın girişimleriyle açılan Galleria Avm İstanbul ilinin Bakırköy ilçesinde Ataköy mahallesinde yer alır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi olma unvanına da sahip olan bu alışveriş merkezi 77 906 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.

Galleria Özellikleri

İl genelinde pek çok alışveriş merkezi bulunmasına karşın insanlar tarafından en huzur verici alışveriş merkezi olarak tabir edilen Galleria hem il içinden hem de il dışından çok sayıda insan tarafından ziyaret edilir. Haftanın her günü 10.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veren alışveriş merkezini bir ayda yaklaşık bir milyon kişinin ziyaret ettiği ifade edilir.

Alışveriş, yeme içme, sinema ve etkinliklerle ilgili her türlü detayın düşünüldüğü Galleria alışveriş merkezi her bir kategoride geniş seçeneklere sahiptir. Aranılan pek çok markanın bir arada bulunabileceği alışveriş merkezi zemin ve giriş dahil olmak üzere toplam dört kattan meydana gelir. Her bir katta birbirinden farklı yerli ve yabancı markaların yer aldığı alışveriş merkezinde aynı zamanda dış cafe bölümü de vardır. Bu bölümde yer alan Happy Moons, Saray Muhallebicisi, Köşebaşı, Starbucks Coffee, Cookshop, Tho Food Club ve Özsüt sayesinde hoş sohbet eşliğinde rahatça dinlenilebilir. Bunların haricinde alışveriş merkezi içerisinde yemek yemek için ayrılan bir bölüm de bulunur.

Benzer Haber  İmar Planı Revizyonu Ne Demek?

Galleria Avm Servisi Var Mı?

Galleri alışveriş merkezi servis hizmetinin olmadığı belirtilir. Ancak bunun yerine Galleria Avm hizmetleri arasında kablosuz internet, anne ve bebekler için bebek bakım bölümü, multimedia ankesör ve telefon kabini, sağlık hizmeti, mescit, park vale, engelli hizmeti ve kayıp eşya bölümü gibi hizmetler yer alır. Bunlara ek olarak alışveriş merkezi içerisinde alışverişi daha kolay hale getirmek adına kolay ulaşılabilir bir nokta olan zemin kat ve giriş katta banka ATM’leri yer alır. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Halkbank, Denizbank, Yapı Kredi bankası, Finansbank gibi bankalara ait para çekme ve yatırma noktaları vardır. Sunulan hizmetler sayesinde avm içerisinde daha rahat vakit geçirilebilir.

Galleria Avm Nasıl Gidilir?

Galleria ulaşım için İDO, otobüs, yürüyerek ve özel araçla gibi seçenekler vardır. Deniz otobüsü için bakıldığında durak adı Bakırköy İDO deniz otobüsü iskelesi olup geçen hatlar V4 – Bakırköy – Bostancı şeklindedir. Alışveriş merkezine yürüyerek gelmek için Özgürlük Meydanı geçilip yürüyüş yolu takip edilerek sahile inilir. Daha sonra sağa dönüp yaklaşık üç yüz metre kadar yüründüğünde Galleria Avm yan tarafta kalır. Özel araçla gelmek isteyenler için ise ulaşım daha kolaydır. Bunun için Yeşilköy – Bakırköy sahil yolu takip edilerek Galleria alışveriş merkezine kolayca ulaşım sağlanabilir. Galleria alışveriş merkezine otobüsle gelmek isteyenler ise İETT otobüslerini kullanarak gidebilir. Bakırköy sahilden yaklaşık on dakika yürüme mesafesi bulunan Gezi yol otobüs durağından geçen otobüslerle alışveriş merkezine ulaşım mümkündür.

Galleria Avm’yi Diğer Avm’lerden Ayıran Özellikler

Galleria Avm etkinlik bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle satranç turnuvaları ile çok konuşulan Galleria Avm en son altıncı turnuvasını yapmıştır. Buna ek olarak özel günlerde de pek çok etkinliğe ve kampanyaya ev sahipliği yapar. Yakın dönemde yaptığı çocuk doğum günü partisi organizasyonuna dair her şey ile özellikle anne babaların büyük ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bunların yanı sıra alışveriş merkezi içerisinde bazı dönemlerde yeni mağazaların açılması da etkinlik bakımından hareketliliğin yaşanmasına önemli katkılarda bulunur.

Benzer Haber  Hazındak Yaylası

Yorum Yazın