Halkalı Sirkeci Demiryolu Durakları

Halkalı Sirkeci Demiryolu Durakları

Dört gözle bitmesi beklenen Halkalı Sirkeci banliyö treni birçok kişinin ulaşımda rahat etmesini sağlayacak.

Yakın zamanda tamamlanması beklenen Halkalı Sirkeci demiryolu durakları birçok yerden geçiyor. En son Kanarya mahallesi, Küçükçekmece’de son bulan tren hattı ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayacak. Adım atacak yer kalmayan metrobüs ve otobüslerde de bu hat sayesinde azalma yaşanacağı düşünülüyor.

Sirkeci’den Anadolu yakasına da ulaşım sağlanan bu istasyonda, birçok kişi İstanbul trafiğinin olumsuz etkilerine maruz kalmayacak. Bu yüzden açılması beklenen bu hattın duraklarını sizin için inceledik ve nerelerde durup son durağa ulaşıyor öğrendik.

Sirkeci

Halkalı Sirkeci banliyö treni ana kalkış durağı olan Sirkeci, Avrupa ve Anadolu yakasının çeşitli yerlerine kolay ulaşım sağlıyor. Bu sayede zaman kazanılan Marmaray ve metroya transferler de buradan sağlanabiliyor. Kennedy caddesinde bulunan Sirkeci tren garı 2013 yılından beri kapalıydı. Şimdilerde hattın iyileşmesiyle daha güvenilir bir yolculuk yapılabilecek.

Cankurtaran

Fatih’in sahil kesimlerinde yer alan bu bölgeye ulaşmak isteyenler, Cankurtaran durağında inebilecekler.

Kumkapı

Eğlence mekanı Kumkapı durağında inerek, bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda buradan diğer Fatih ilçelerine ulaşım yapabilirsiniz.

Yenikapı

Deniz yolculuğuyla devam etmek isteyen yolcular, Yenikapı durağında inerek Anadolu yakası, Sarıyer, Beşiktaş ve Şişli bölgelerine ulaşabilir.

Kocamustafapaşa

Cerrahpaşa hastanesine ulaşmak isteyen kişilerin inmesi gereken durak bu durak olacaktır.

Yedikule

Sahile ulaşmak için ya da İstanbul Üniversitesi’ne ulaşım için burada da inebilirsiniz. Yedikule Fatih iline bağlıdır.

Kazlıçeşme

Kazlıçeşme miting alanına gitmek isteyen yolcuların Halkalı Sirkeci tren durakları arasında bu durakta inmeleri gerekiyor.

Zeytinburnu

Zeytinburnu ve çevresine gitmek isteyenler bu durakta inebilir. TV kanalları ya da okullar için bu durakta inmelisiniz.

Benzer Haber  Çevreci Akıllı Evler

Yenimahalle

Bakırköy’ün ilk duraklarından olan Yenimahalle’de inerek, çok içeri girmeden istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bakırköy

Bakırköy ve Ataköy’e yakın olan bu durakta inmek isteyen dolmuş ya da otobüslerle Bahçelievler, Bakırköy merkez gibi yerlere ulaşabilir.

Yeşilyurt

Karadeniz’in merkezi olan Trabzon, havayolu ulaşımı, taşımacılık ve tarım alanında gelişmiş kentlerimizdendir. Türkiye’nin en zengin illeri zaman zaman değişse de metropoller ve üretimin yapıldığı yerler genelde aynıdır.

Yeşilköy

Bakırköy ve yakın yerlerde oturanlar için önemli bir ulaşım aracı olan tren, 29 ekim 2018’de faaliyete geçecektir. Bu durakta inenler kişilerin kısa sürede merkeze ulaşmaları mümkün olabilir.

Florya

Eskiden Menekşe plajlarına gidenlerin sık sık kullandığı bu tren yeniden bu bölgelere kolayca ulaşım sağlanacaktır.

Menekşe

Menekşe plajlarına gidenlerin indiği bu durak bu bölgede yaşayanların da tercih ettiği bir ulaşım olan trenle daha yakındır.

Küçükçekmece

Küçükçekmece durağından Cennet Mahallesi, Beylikdüzü tarafına gidebilirsiniz. Buradan sonra metrobüsle devam edebilirsiniz.

Soğuksu

Bu bölgeyi gezmek isteyenler ve tesislerde kahvaltı etmek isteyenler Halkalı Sirkeci treninin bu durağında inebilir.

Kanarya

Son durak olan Kanarya mahallesinde yer alan istasyonda indikten sonra Halkalı’ya giden dolmuşlara binebilirsiniz.

Yorum Yazın