ev

Huzurlu Yaşam İçin Ev Önerileri

Huzurlu yaşam için ev önerileri sakin bir hayat isteyenler için yardımcı olacaktır. Huzurlu yaşam denildiğinde tabiki akla ilk gelen sahil kasabalarıdır.  Özellikle kalabalık şehirlerde yaşamını sürdüren, her gün ömründen bir parçasını trafikte yitiren ve ruh emici gökdelenlerin arasında bir gıdım oksijene muhtaç kalan bizlerin, dinlenmek için gidebileceğimiz yerler olmalıdır. İşte, huzurlu yaşam için ev önerileri:

1-Akarca

Akarca’yı çoğu kişi bilmez. Çünkü burada sabahın ilk ışıklarına dek süren eğlenceler yoktur. Yalnızca buz gibi bir deniz ve dingin bir yaşam sürmeyi seçmiş kişiler vardır. Genelde yazlıkçıların mekanı olan Akarca, İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunuyor. Ege Denizi’nin en berrak hali, bu güzide sahil kasabasına bahşedilmiş desek yeridir.

ev

sahil

2-Bademli

Huzurlu yaşam için ev alabileceğiniz yerlerden bir diğeri Bademli’dir. Eğer Maldivler’e gidemiyorsanız, ikinci seçenek olarak Bademli Köyü’nü düşünebilirsiniz. Neden böyle diyoruz, çünkü Bademli’deki deniz, o gördüğünüz Maldivler’deki okyanustan farksız. Popüler olamamasının nedeni ise Bademli’nin İzmir’in Dikili ilçesinin güneybatısında yer alması.

bademlikoyu

bademlikoyu

3-Çukurbağ

Sessiz ve sakin bir hayat süreyim, domatesimi de ekeyim ama sıkılınca eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız eğer, o zaman Çukurbağ Yarımadası’na yerleşebilirsiniz. Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ, Meis Adası’nın manzarasıyla insanı büyülüyor.

antalyakas

antalyakas

4-Güzelçamlı

Hep özlediğiniz o bakir doğaya en sonunda kavuşacağınız bir yer Güzelçamlı. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan Güzelçamlı, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip bölgelerinden biri. Hani gökdelenlerin arasında nefes alamıyoruz dedik ya, Güzelçamlı bu yönden ömürlük bir terapi niteliğinde anlayacağınız.

kusadasi

kusadasi

5-Badavut

Issız, daha da ıssız, olabildiğine ıssız bir yer arayışındaysanız, tası tarağı toplayıp Sarımsaklı Badavut‘a yerleşebilirsiniz. Issız dediysek gözünüzü korkutmuş olmayalım, Ayvalık Sarımsaklı’ya çok yakınsınız aynı zamanda. Canınızı sıkıldığında, iki çift laf edeceğiniz insanlar da bulabilirsiniz istediğinizde.

badavut

badavut

6-Mazı

Emeklilik hayalleri genelde Bodrum üzerinden yürüyor. Özellikle her 5 insanın 3’ünün domatesi hep Bodrum’da yetişiyor. Yaz aylarında Bodrum’un ne kadar kalabalık olduğunu söylememize gerek yok. Ama Mazı öyle mi? Değil tabi. Bodrum’da emeklilik hayalini kuranların, sakin bir hayat isteyenlerin kesinlikle yerleşmesi gereken bir cennet köşesi Mazı.

Benzer Haber  Ayder Yaylası

Bodrum-Mazi

Bodrum-Mazi

7-Akyaka

Hem doğal güzelliklerin ortasında, hem de insanlarla iç içe ama sakin bir yaşam düşlüyorsanız, Akyaka Gökova’nın büyülü dünyasını da bir kolaçan edin bizce. Gökova Körfezi’nin en şahane koylarının bulunduğu Akyaka’da, kim bilir, belki bir pansiyon işletmeye başlar ve hayatınıza bambaşka renkler katarsınız.

ev

ev

 

Yorum Yazın