İnbükü Orman Kampı

Doğa aşıkları tarafından sürekli olarak tercih edilen İnbükü Orman Kampı sizlere unutulmaz bir tatil sunuyor.

Ülkemizde özellikle korunan bölgelerde yapılması sağlanan kamplar ile doğa ile iç içe tatil yapabilme imkanı sunulmaktadır. Kamp alanlarına kuracağınız çadırlarınızla birlikte daha uygun fiyatlı tatiller yapabilmenize imkan sağlanırken diğer bir taraftan da huzurlu zaman geçirebilmeniz sağlanmaktadır. Ormanın içerisinde bulunması ve aynı zamanda çevresinde bulunan müthiş koyları sayesinde tatilin nadir adreslerinden birisi olmayı başarıyor.

İnbükü Orman Kampı Ulaşım

Marmaris – Datça karayolu üzerinde 25. kilometrede bulunan İnbükü Orman Kampı ulaşım açısından da oldukça rahattır. Şehir merkezinden hareket eden minibüsler ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

İnbükü Orman Kampı Hizmetleri

10 hektarlık geniş bir alan üzerine kurulmuş olan kamp alanı ile isterseniz orman içerisinde isterseniz de sahil şeridinde konaklayabilirsiniz. Kamp alanında elektrik, su, duş, tuvalet ve buzdolabı gibi ihtiyacınız olan bütün hizmetler verilmektedir. Aynı zamanda bölgede bulunan restoranlar ile yemek yiyebilmenize imkan sağlanmaktadır. Bu kamp alanına yakın bölgelerde bulunan koylara da sürekli olarak tekne turları düzenlenmektedir.

İnbükü Orman Kampı Ücretli Midir?

Orman kampları hem kullandığınız hizmetler için hem de kamp yapabilmenizi sağlayan konaklamalar için ücret talep edilmektedir. Devlet işletmelerinin yönettiği alanların ücretleri daha düşük seviyede olurken özel işletmelerin sağladıkları hizmetlerden dolayı daha fazla olmaktadır. İnbükü Orman Kampı içerisinde kamp yapabilmek için ücret ödenmesi gerekmektedir.

İnbükü Orman Kampı Nerede?

Muğla’nın Marmaris ilçesi sınırları içerisinde bulunan İnbükü Orman Kampı, Datça yolunun 25. kilometresi üzerinde bulunmaktadır. Kamp alanının yakınlarında bulunan koyları da ziyaret ederek hoş vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızla gittiyseniz biraz uzak mesafede bulunan Karabağlar Yaylası, Baca Mağarası ve Abdi Reis Koyu’nu da ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Benzer Haber  Emlak İlanı Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Orman kampları alanlarında yaptığınız tatiller doğa içerisinde olması nedeniyle sizlere huzur vereceklerdir. Temiz bir doğada insanların henüz yok edemedikleri yerlerde yapacağınız tatiller sayesinde kalabalıktan uzak, sessiz ve huzurlu bir tatil yapabileceksiniz. Bu sayede yıl boyunca yaşadığınız şehirlerin gürültüsünden, stresten ve iş yorgunluğundan da kurtulabileceksiniz.

Yapacağınız doğa yürüyüşleri, temiz ve sakin bir denizde yüzebilme imkanı İnbükü Orman Kampı’nın size sunduğu en önemli imkanlardandır. Yakınlarında bulunan koyların temiz doğası, çarşaf gibi denizine hayran kalacaksınız. Aynı zamanda 4 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi koylarının dışında denize girebilmeniz için güzel bir imkan sağlamaktadır. Yeşil ve mavinin birleştiği en güzel yerlerden birisi olan İnbükü Orman Kampı göller bölgesinde yapacağınız kahvaltıların tadını  hiç unutamayacaksınız. Doğa ile iç içe yapılacak olan tatiller sayesinde yorgunluğunuzun atılması ve huzur ile dolmanız kaçınılmaz olacaktır. Türkiye’de kamp yapılacak yerler sıralamasında ilk sıralarda olan İnbükü Orman Kampı ile siz de huzurlu ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Yorum Yazın