isfanbul-nerede-nasil-gidilir

İsfanbul nerede?

isfanbul nerede? Nasıl gidilir? Giriş Ücreti ne kadar? gibi sorulara haberimizde ayrıntılı olarak cevap vereceğiz. İsfanbul hakkında küçük bir rehber oluşturmaya çalıştık.

Türkiye’nin Disneyland’ı olarak bilinen ve Türkiye’nin ilk Tema Park konseptine sahip olan İsfanbul, aslında sadece bir eğlence alanı değil. İçerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu gibi bir çok farklı özel alan bulunan İsfanbul, haftanın 7 günü de günlük hayatın temposundan sıkılmış olan büyükleri ve eğlenmek isteyen minikleri ağırlıyor.

Vialand Tema Park

 

İsfanbul Tema Park içerisinde birçok ünite bulunduran ve her yaş grubuna özel eğlenceler yer alan büyük bir tema park.Yirmiden fazla ünite bulunan tema parkta heyecanın oldukça yükseldiği yerlerden biri de  110 km hızında olan Nefeskesen. Bu ünite ile gerçekten de nefesleri kesen bir heyecan ve eğlence sunuyorlar. Nefeskesen dışında Fatih’in Rüyası, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en çok tercih edilen eğlence noktaları.

vialand resimleri ile ilgili görsel sonucu

İsfanbul’da Neler Var ?

Tema Park içerisinde yirmiden fazla eğlence ünitesi bulunuyor. Aynı zamanda bir alışveriş merkezi ile mağazalar, sinemalar, restoranlar ve bowling salonu yer alıyor. İsfanbul’da her yaş grubu için bir eğlence yer almakta. Gelin birlikte İsfanbul içerisinde bulunan üniteleri bakalım.

vialand nefes kesen ile ilgili görsel sonucu

Nefeskesen

Çığlık atmamak zor olsa gerek, çünkü  110 km hızı aşan bu tren, binenlere heyecan dolu dakikalar yaşatıyor. Nefeskesen saatte 900 kişi kapasiteye sahip.

Fatih’in Rüyası

Fetih zamanına orda olmak isteyenler için Fatih’in Rüyası ünitesi sizleri 1453 yılına götürüyor.

Adalet Kulesi

50 metre yüksekliği bulunan bu kule sizleri bir anda boşluğa bırakıyor ve tarifsiz bir heyecan yaşamanızı sağlıyor.

Benzer Haber  Doğalgaz Sobası

Çılgın Nehir

Dokuz kişilik botlar ile yaklaşık 700 metre uzunluğunda çılgınca bir yolculuk ve maceralar sizleri bekliyor.

Viking

Biraz ıslanabilirsiniz bu ünitede.Viking ünitesi bir anda sizi 15 metre yükseklikten küçük bir gölete bırakıyor ve büyük bir heyecan yaşatıyor.

Minik Kaşifler

160 Metre uzunluğundaki Minik Kaşifler tüneli dünyanın her yerinden geçerken çocuklara hem eğlenceli dakikalar yaşatırken hemde dünya kültürlerini öğretiyor.

Maceraperest

Nefeskesen size fazla geliyorsa 80 km hıza ulaşan ve 30 metre yükseliğe çıkan bu treni deneyebilirsiniz.

Tema Park içerisinde yer alan diğer ünitelerin isimleri ise şöyle;

Saray Salıncağı, Uçan Çocuklar, Safari Tüneli, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Minik Kaşifler, Jet Ski, Kahraman İtfayeciler, Küçük Madenciler, Gelin Oynayalım, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Bulut ekspresi, Bir Zamanlar İstanbul, Atlı Karınca, 360, Sihirli Oda, Minik Pedallar, Zıp Zıp Kanguru…

İsfanbul Giriş Ücretleri Ne Kadar ?

Park içerisinde sınırsız eğlence vaat eden tek seferlik giriş ücretleri 15-59 yaş arasındaki herkes için 59,99 TL. Ancak bunun yanında 60 yaş üzeri olanlar, öğrenci ve aile grupları, çocuklar ve engelliler gibi bir çok farklı kişi için indirim söz konusu. Ancak özellikle 15 yaş altında olup da bilet alacak olanların yanlarında bir yetişkin olmadan bilet alamayacak olduklarını bilmeleri gerekir. Bilet fiyatları sezona göre farklılık gösteriyor. En güncel fiyat bilgisine www.isfanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İsfanbul Ziyaret Saatleri

İsfanbul tema park yaz sezonu her gün sabah saat 10:30‘da açılıyor. Ayrıca haftanın yedi günü hizmet veren eğlence merkezi, haftanın her günü saat 10:30 ile 21:30 arasında ziyaret edebilirsiniz.

İsfanbul Nerede

İsfanbul nerede? İstanbul ili, Eyüp ilçesi sınırları içerisinde bulunan İsfanbul Tema Park, eskiden Alibeyköy Taş Ocakları olarak bilinen alanın üzerine kurulmuş vaziyette. 600.000 metrekare gibi devasa bir alanı kaplayan Park’a ulaşım içinse oldukça farklı alternatifler mevcut.

Benzer Haber  İgdaş Aboneliği Nasıl Yapılır?

İsfanbul’a Nasıl Gidilir

Ücretsiz Servisleri ile;

Taksim’den İsfanbul’un kendi servisleri kalkmaktadır. Ayrıca acente servisleri bulunuyor. Bu servislerden ücretsiz yararlanmak için acenteden bilet almanız gerekiyor. Biletleri kalkış noktasından acenteden de satın alabiliyorsunuz. Acentelerin sunduğu servislerin geçtiği ve kalkış yaptığı noktalar şu şekilde;

Taksim, Beşiktaş İskele, Mimaroba, Büyükçekmece, Beykent, Beylikdüzü Balıkçı Kenan, Avcılar, Küçükçekmece Cennet, Beylikdüzü Koçtaş, Esenyurt Nözyurtlar Avm, Esenkent Akbatı, Bahçeşehir KC 3.Cadde, Bahçeşehir Loca, Ispartakule Bizimkent 2, Bizimkent 4, Ataköy A Plus, Sultanahmet, Aksaray, 4 Levent Metro Çıkışı, Mecidiyeköy, Bakırköy, Ataköy Atrium ve Marina, Zeytinbutnu 58.Bulvar, Beşiktaş Barboros Bulvarı, Gayrettepe Divan Otel, Güneşli, Okmeydanı, Bağcılar, Kabataş İskele, Ömür Plaza, Yenibosna Koçtaş, Sefaköy E-5

Şahsi Aracınızla

E-5 ya da TEM’den giderken Bayrampaşa çıkışlarından çıkıp Eyüp ve Gaziosmanpaşa tabelalarını takip ettiğinizde bir süre sonra karşınıza İsfanbul tabelaları da çıkacaktır.

Otobüs ile

Eminönü’nden 55, Gaziosmanpaşa’dan 99A, Alibeyköy’den 39Y, Alibeyköy’den 39D, Alibeyköy’den 47, Alibeyköy’den 39O, Alibeyköy’den 49Y, Eyüp’ten 55EB, Eyüp’ten 86V,  Gaziosmanpaşa’dan 55T, Eyüp’ten 55ET, Eyüp’ten 55M hatlarının tamamı ile de İsfanbul’a ulaşmanız mümkündür.

İsfanbul İletişim ve Adres Bilgileri

Adres : Yeşilpınar Mahallesi Şehit Metin Kaya Sok No:11 34065 Eyüp/İstanbul
Tel : +90 212 600 01 00
Fax : +90 212 600 01 28

Haberimizde İsfanbul nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti ne kadar? sorularına yanıt aradık. Umarız siz değerli okurlarımıza yeterli bilgi verebilmişizdir.

 

 

Yorum Yazın