Isparta Şehir Hastanesi

Son yıllarda hızla devam etmekte olan şehir hastaneleri kapsamında Isparta şehir hastanesi de yer alıyor.

Hastaların tedavilerinin daha modern ortamlarda iyi şekilde yapılabilmesi için sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan kamu ve özel ortaklığında yapılacak hastanelerden biridir. Bu kapsamda üçüncü şehir hastanesi olarak 2017 yılında hizmete başlamıştır.

2017 yılı mart ayında açılışının yapılmasının ardından hizmete başlayan hastane sahip olmuş olduğu ileri teknolojiyle özellikle hastaların tedavilerinin daha iyi koşullarda gerçekleşmesini sağlıyor. İleri teknolojiye sahip olan hastane 222.571 metrekarelik alan üzerine inşa edildi.

Şehir Hastanesi Açıldı

Türkiye genelinde farklı şehirlerde çalışmalarına başlanmış olan şehir hastaneleri kapsamında Isparta’da tamamlanmış olan hastane 3. şehir hastanesi olarak hizmete başladı. Isparta’da hizmete başlamış olan hastane sağlık alanında özellikle bölgedeki talepleri karşılayabilecek kapasiteye sahiptir.

Günümüzde özellikle sağlık alanında yapılan iyileştirmeler konusunda sağlık bakanlığı ile yürütülen çalışmalar farklı şehirlerde hizmete başlayacak çok sayıda şehir hastanesinin açılışını yapılmasını sağlıyor. Bunlar arasında yer almakta olan Isparta şehir hastanesi de sahip olduğu teknolojiyle 2017 yılında hizmete başladı.

Isparta Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

Daha modern ortamlarda ve ileri teknoloji ile hizmet verilebilmesi adına yapılan çalışmalar sayesinde Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde şehir hastaneleri hizmete başlıyor. Bu kapsamda yer almakta olan Isparta şehir hastanesi yatak kapasitesi özellikle bölgedeki talepleri karşılayacak şekilde belirlenmiştir.

Toplamda 755 yatak kapasitesi ve hizmet vermekte olan hastane içerisinde 300 tek kişilik oda ve 150 çift kişilik oda bulunuyor. Hastane bünyesinde aynı zamanda 20 ameliyathane, 34 kuvözlü yeni doğum ünitesi, 131 yataklı yoğun bakım ünitesi, 167 poliklinik, 19 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 35 yataklı fizik tedavi ünitesi, 13 doğum odası, 1 suda doğum odası, 10 yataklı mahkûm servisi, 2 uyku laboratuvar odası ve 4 yataklı inme ünitesi bulunmaktadır.

Benzer Haber  Göbeklitepe Şanlıurfa

Hastane içerisinde bulunmakta olan odalarda yüksek teknoloji ile hizmet verilmektedir. Oda içerisinde duş, buzdolabı, wc, çalışma masası ve aynı zamanda TV yer almaktadır. Hastanenin bir diğer özelliği ise dünyada kullanılmakta olan en son sistem ile donatılmış olmasıdır. Tamamen lüks ve konforlu ortamlarda tedavi görmek isteyenler için hizmet vermektedir.

Akıllı Bina Özelliği

Hastanenin özellikle dikkat çeken noktalarından biri de akıllı bina özelliğine sahip olmasıdır. Hastanede bulunan deprem izolatörü özellikle deprem olması durumunda sarsıntının etkisini en aza indirmektedir. Bu sayede hastane de çalışmalara ara vermeden devam edilebilir. Hastane içerisinde aynı zamanda bulunan güneş panelleri kendi elektriğinin yaklaşık olarak %35’ini üretmesini sağlıyor. Helikopter pisti, ücretsiz vale hizmeti, kampüs içerisinde 297 araçlık açık ve aynı zamanda 1965 araçlık kapalı otopark alanı bulunuyor.

2017 yılında hizmete girmiş olan Isparta şehir hastanesi nerede diye düşünenler için hastane kolay ulaşım sağlanabilecek bir noktada hizmet veriyor. Hastane Isparta merkezde hizmet veriyor.

Hastanede aynı zamanda anne oteli uygulaması da bulunuyor. Bu durumda özellikle yeni doğan ya da yoğun bakım ünitesinde bebeği tedavi görmekte olan anneler için otel hizmeti sağlanıyor. Şehir dışından hastaneyi tercih edecek olan anne adayları doğum sonrasında oluşabilecek her türlü durumda hizmetten yararlanabilirler.

 

 

Yorum Yazın