İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi

Bu yazımız içerisinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Eğitim Ücretleri konusunda 2017 2018 akademik yılı rakamlarını beraber göreceğiz. Burada sizlere ödeme yöntemlerini kısaca açıklayacağız. Gerek İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ile beraber gerekse de diğer fakültelerin sahip olduğu taban puanları, sıralamalar, fiyat aralıkları, yüksek lisans programları gibi farklı konularda bilgi almak için linkleri ya da butonlardan kolayca yararlanabilirsiniz.

İstanbul, Türkiye’de 2010 tarihinde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından kurulan eğitim kurumudur. Bünyesi içerisinde 6 fakülte, 4 bölüm,1 yüksekokul ve 3 enstitü yer almaktadır. Üniversite bünyesinde yer alan Edebiyat Fakültesi, 2010-2011 tarihinde Tarih, Felsefe ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine öğrenci eğitim hayatına başlamıştır. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2012-2013 akademik tarihinden itibaren ise aynı bölümlere yerleştirilmiş öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfını hayata sokmuştur. 2014 – 2015 yılından sonra ise Edebiyat Fakültesi lisans programlarının %30 İngilizce olarak vermeye başlamıştır.

Yerleşkeler

Üniversitenin yerleşkesi şehrin tam merkezinde Bağlarbaşı, Üsküdar’da yer almaktadır. İstanbul’un tüm merkezi bölgesine, kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz nokta üzerinde Boğaziçi Köprüsü’ne son derece yakındır. Bununla beraber İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi yerleşkesi Metrobüse yürüme mesafesinde yer almaktadır. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi tarafından verilecek olan burs miktarı İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi lisans programları üzerinde bütün kontenjanlar tam ya da kısmi burslu olarak yer almaktadır.

Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumu üzerinden lisans derecesiyle mezun olan kişiler ise sadece %25 burslu programları tercih ederek kayıt yaptırmaktadır. %50 ve %25 burs imkanın yararlanmak isteyen öğrencilerin ödeyeceği fiyat aralıkları hazırlık sınıfları ile Tarih, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Hizmet programları içerisinde 15.000 TL+KDV, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İngilizce Mütercim Tercümanlık programları üzerinde ise 18.000 TL +KDV üzerinden hesaplanmakta ve 10 taksit olarak yapılmaktadır. peşin ödenmesi durumunda ise % 6 indirim uygulanmaktadır. Hazırlık sınıfı içerisinde okutulacak kitaplar o yılın öğrenim ücretinin içerisinde yer alıp üniversite tarafından verilmektedir. Daha sonraki yılların eğitim-öğretim ücreti yıllık ortalama ÜFE artış oranlarını geçmemek kaydı ile ücret politikası Üniversite Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

Benzer Haber  İşsizliğin En Çok ve En Düşük Olduğu Şehirler

Ödeme İmkanları

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi içerisinde eğitim ücretleri peşin ödenmesi durumunda yüzde 6 indirime hak kazanılıyorken ayrıca bonus özellikli tüm kredi kart miktarları, Maximum özellikli tüm kredi kart yapıları üzerinde 10 taksit ile ödeme imkanı vermektedir. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi eğitim, araştırma ve geliştirme alanlarında belirlenmiş olan hedefe ulaşabilmek için yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerle iş birliği yapmaya devam etmektedir.

Programları içerisinde bütün kontenjanlar tam ya da kısmi burslu olarak yer almaktadır. Gerçek bir vakıf üniversitesi olmanın bilinci ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrencilerine yüksek ve çeşitli burs imkanları vermeye devam etmektedir.

Yorum Yazın