İstanbul Arel Üniversitesi

İstanbul Arel Üniversitesi

2007 tarihinde, İstanbul’da kurulmuş olan Arel Üniversitesi 5 fakülte, 3 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile beraber 28 farklı lisans programı sayesinde sahip olduğu öğrencilere zengin bir akademik deneyim sunmaya devam etmektedir. Üniversite vermiş olduğu çağdaş eğitim ile beraber bir araya getirdiği eğitim ve öğretim ile beraber öğrencilere her zaman sosyal, kültürel ve sportif konularda da geliştirmeleri için farklı olanakları içerisinde bulundurmaktadır. Bununla beraber üniversite içerisinde, Türkiye’de sadece üç üniversitede yer alan Muhasebe Bilgi Sistemleri programı yer almaktadır.

istanbul-arel-universitesi-emlaklobisi

2018-2019 Eğitim-Ücretleri

  • Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve İletişim Fakültelerinde eğitim öğretim ücreti 32.016,60-TL,
  • Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde Hemşirelik Bölümü eğitim öğretim ücreti 22.215,60-TL,
  • Yüksekokulda İngilizce hazırlık ve bölüm öğretim ücreti 29.403,00-TL,
  • Beslenme ve Diyetetik eğitim öğretim ücreti 25.155,90-TL,
  • Çocuk Gelişimi eğitim öğretim ücreti 26.789,40-TL,
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü eğitim öğretim ücreti 27.442,80-TL’dir.
  • Ön lisans eğitim öğretim ücreti 14.371,50-TL’dir,
  • Ön lisans ikinci Öğretim eğitim öğretim ücreti 15.681,60-TL’dir.

İstanbul’un iki farklı semtleri üzerinde bulunan kampüs içerisinde faaliyetini sürdürmeye devam eden üniversitede çok sayıda sosyal tesis ve spor tesisi bulunmaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabi eğitim vermektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi Burs İmkanları

istanbul-arel-universitesi-emlaklobisi

Üniversite adaylarına yardımcı olabilmek için sürekli olarak duyuru paylaşmaktadır. Arel Üniversitesi 2018-2019 Ücretleri konusunda sizlere bilgileri vermeye devam ediyoruz. İlk olarak sizlere indirimli fiyatlar koşullarına göz atmanızı buradan öneriyoruz.

AREL Eğitim Kurumları içerisinde çalışanların çocuğuna %50, Arel Liselerinden mezun olacak olan öğrencilere %50, Asker ve polis çocuklarına %10 indirim verilmektedir.

ÖSYM Yerleştirme Puanı ile beraber İstanbul Arel Eğitim fakültesini ilk üç sıradan birinde tercih edecek olan öğrencilere 10% burs verilmektedir. Birden fazla burs kazanılması sırasında ise kazanılmış olan burslar içerisinde en yüksek orana sahip olan burs uygulanmaktadır.

Benzer Haber  Yabancıya konut satışı 2019

Burslu programlar içerine yerleştirilecek olan öğrencilere sunulacak olan burs sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Bununla beraber kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap ya da giderler burs kapsamı dışında yer almaktadır. Burslar karşılıksız olarak verilmektedir.

Başarıya dayalı olarak sunulmuş olan bu burslar, eğitim hayatı boyunca not ortalaması 2.5’un altında kalması durumunda kesilmektedir. Üniversiteye kayıt gerçekleştirecek olan öğrencilere, birden fazla indirim kazanmaları sırasında ise kazanılmış olan indirimlerden en yüksek orana sahip indirim verilmektedir.

Ulaşım

istanbul-arel-universitesi-emlaklobisi

İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi içerisinde bulunan üniversitelerin 400 dönüm açık rekreasyon alanı yer almaktadır. Bu alan içerisinde kültür, sanat, spor, eğlence ve dinlenme faaliyetleri bir arada yapılmaktadır. Bu alanda büyük bir kompleks şeklinde planlanarak tasarlanmıştır.

Üniversite içerisinde Sefaköy ve Tepekent yer almak üzere iki yerleşke üzerinde eğitim veren Meslek Yüksek Okulu Sefaköy yerleşkesi üzerinde, Fakülteler, Yüksek Okul ve Yabancı Diller Yüksek Okulu Tepekent bölgesi üzerinde öğrencilerine eğitim hizmeti gerçekleştirmektedir.

Tepekent yerleşkesi üzerinde şehir merkezine uzaklığı nedeniyle Beylikdüzü Metrobüs son durak üzerinden Tepekent yerleşkesine ise sabah ücretsiz servis imkanı verilmektedir bununla beraber ayrıca Tepekent yerleşkesi üzerinden Beylikdüzü Metrobüs son durağa ücretsiz servis imkanı ulaştırılmaktadır.

 

Yorum Yazın