İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye hakkında tüm bilgiler için yazımızı inceleyebilirsiniz.

1996 – 2000 yılları içerisinde ise Doç. Dr. Mustafa Caniklioğlu başhekimlik görevini devam ettirmiştir. Bu dönem içerisinde bir çok bölüm yenilenerek hizmet vermeye başlamıştır. Tomografi cihazı hizmeti devreye girmiş, Endoskopi Ünitesi hizmete açılmıştır. Bununla beraber, Acil Servis inşaatı ve Yoğun Bakım Ünitesi inşaatının büyük bölümü tamamlanarak bitirilmiştir.

Ä°lgili resim

2000 – 2004 tarihlerinde İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye hastanesinde Doç. Dr. Gazi Zorer başhekimlik görevini devam ettirmiştir. Bu dönem içerisinde Acil ünite yeniden yapılandırılarak, Poliklinik Osmaniye bölgesinde taşınmış Merkez Poliklinik yatış işlemleri ve özel dal poliklinikleri hizmeti adına kullanılmaya başlamıştır. 2001 tarihinde merkezi sterilizasyon ünitesi yapılmıştır.

Güvenlik Hizmetleri, Danışma Hizmetleri ile beraber Halkla İlişkiler Birimi hizmet vermiştir. 2000 tarihinde yıllarda kalite çalışmalarının başlamış olduğu hastane içerisinde 2002 yılında “TS-EN ISO – 9000 Kalite Güvence Belgesi” alınmaya hak kazanmıştır. 2003 tarihinde Yoğun Bakım yatak sayısı 12′ ye çıkarılmış ve zemin kattaki yerine taşınmaya başlamıştır. Bununla beraber Acil Servisin altında 4 adet Acil Ameliyathane hizmete girmiş ve Ameliyathane Katları tekrar restore edilmeye başlamıştır.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarihçe

Samatya’ da seneler boyunca semtin adı ile anılacak olan hastane 560 yatak kapasitesi ile inşa edilmiştir. Tarih 1960 yılını gösterdiği zaman İşçi Sigortaları Kurumu Hastanesi zamanın Cumhurbaşkanı olarak görev alan Celal Bayar’ın bulunduğu hazır bulunduğu bir törenle açılmıştır. Hem yapım uygulaması hem de araç ve gereçlerle o zamanda balkanların en modern hastanesi olarak görev almıştır. Hastanenin İlk Başhekimi Dr. Mahir Güvençer olarak yer alıp, yine aynı yıl içerisinde Dr. Saim AKSAN Baştabip olarak atanmıştır. Daha sonraki süreçlerde ise adı Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul Hastanesi olarak değişmiştir.

Benzer Haber  Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1978 tarihine gelindiği zaman tesis içerisinde ilk Hemodiyaliz Merkezi 8 makine ile hizmete giriş yapmıştır. 1981 tarihinde ise hastane içerisinde kreş açılarak çalışanların çocuklarına hizmet vermeye başlamış ve günümüze kadar ilerlemiştir. 1985 tarihinde hemşire lojmanı binaları, personel yemekhanesi ve poliklinik inşaatları gerçekleştirilmiştir. 1987 tarihinde ise dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından Yoğun Bakım Ünitesi hizmete girmiştir.

Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osmaniye birimleri ile ilgili görsel sonucu

1970 tarihinden beri konuşulan fakat kimsenin uygulamadığı sağlık hizmetlerinin tek bir çatı altında birleştirilmesi, sağlık alanında Dönüşümün bir parçası olarak 19 Şubat 2005 tarihinde yapılmıştır. Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olan hastanenin ismi “Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir. 2004 tarihinde başhekimlik görevini almış olan Doç.Dr. Özgür YİĞİT hizmet bayrağını daha ileri seviyeye taşımak için son derece özverili ve gayretli bir çalışma içerisine girmiştir.

Ana bina yataklı servis bölgesinin büyük bir bölümünü kapsamış olan 5. ve 6. dilatasyon güçlendirme ve restorasyon çalışmalarının ilerlemesinin sonrasında hasta odaları için tuvalet, banyo standardizasyonu sağlanmakta ve odalar hasta ve refakatçilerinin konfor durumları en iyi şekilde düşünülerek koltuk ve televizyonlarla donatılmıştır. Sunulacak olan hizmet gereği olan internet, otomasyon ve intranet gibi bilişim zamanının en önemli çalışmaları bir araya getirilerek tüm klinik ve poliklinikler bilgisayarlar ve diğer cihazlarla donatılmış durumda hizmet vermektedir.

Hastane binası güçlendirme ve restorasyon uygulamaları, merdiven ve asansörlerin yer aldığı orta blok 3. dilatasyon bölümünde devam etmektedir. Hasta ve çalışanlar için asansör sayıları yükselmiştir.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ülkemizin en iyi hastanesi olma vizyonu ile yola çıkarak en önemli ve modern hastaneleri arasında bir tanesi olmanın gururuyla yoluna devam etmektedir. Sürekli yenilenmeyi, büyüme ve gelişmeyi hedeflemeye devam eden hastanede kullanılan teknoloji ve hizmet veren kadronun bilgi birikimi günümüzde binlerce hastaya yardımcı olmaktadır.

Benzer Haber  Türkiye’nin En Büyük 10 Festivali

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nerede?

Adres: Osmaniye Mahallesi, Fabrikalar Cd., 34146 Bakırköy/İstanbul

Yorum Yazın