İstanbul Gelişim Üniversitesi

Sivil havacılık bölümleri, akreditasyonları ve sanat çalışmalarıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi yeni bir vizyon oluşturmak için oldukça fazla çalışıyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi ile ilgili görsel sonucu

4 yüksekokul, 2 meslekokulu, 71 lisans, 95 önlisans programı, 92 labaratuvardan oluşan dev araştırma kompleksi, 100’ün üzerinde dünya üniversitesi ile iş birliği, 18 araştırma merkezi, 3 enstitü, 48 öğrenci kulübü ve daha birçok özelliği ile İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileriyle birlikte gelişmeye ve daha da büyümeye devam ediyor. Üniversite himayesinde yapılan proje ve çalışmaların fazlalığı nedeniyle hem öğrenciler hem de öğretim görevlileri oldukça şanslı. Sürekli olarak bilimsel ve aynı zamanda da sanatsal çalışmaların yapıldığı üniversitede öğrencilerin kendilerini daha çok geliştirebilmeleri için bütün imkanlar kullanılmaya çalışılıyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Bölümleri

Özellikle sivil havacılık bölümleri ile dikkatleri üzerine çeken İstanbul Gelişim Üniversitesi bölümleri oldukça fazla olup öğrenci adaylarının kendileri için en uygun bölümü bulmaları da oldukça kolay oluyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi ile ilgili görsel sonucu

Dil Bölümleri

İngiliz Dili ve Edebiyatı, Turizm Rehberliği gibi bölümlerde eğitim görebilirsiniz.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Bankacılık ve Sigortacılık, Çocuk Gelişimi, Ekonomi ve Finans, Havacılık Yönetimi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, Lojistik, Moda ve Tekstil Tasarımı, Psikoloji, Restorasyon ve Konservasyon, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret gibi bölümler İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne eşit ağırlık puan türünde aldığınız puanlarla giriş yapabilirsiniz.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

İstanbul Gelişim Üniversitesi ile ilgili görsel sonucu

Beslenme ve Diyetetik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İç Mimarlık, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık, Odyoloji, Ortez-Protez, Uçak Gövde-Motor Bakım gibi bölümler sayısal puan türü ile öğrenci kabul etmektedir.

Benzer Haber  1 Dönüm Kaç Metrekare

Sözel Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim, Radyo, Televizyon ve Sinema, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, Yeni Medya ve Türk Dili ve Edebiyatı İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde sözel puan türü ile girilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Temel Yeterlilik Testi İle Girilebilecek Bölümler

Adalet, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Gıda Teknolojisi, Grafik Tasarımı gibi bölümler temel yeterlilik testi ile girebileceğiniz bölümler arasında yer almaktadır.

Üniversite bünyesinde çalışan araştırma komisyonları ile ülke genelinde yapılan araştırmalar sayesinde oldukça başarılı işlere imza atılmıştır. Hem bilimsel alanlarda yapılan araştırmalar hem de sanatsal alanlarda yapılan çalışmalar sayesinde çok büyük işler yapılabilmektedir. Aynı zamanda bilimsel çalışmalara verilen önemin bu kadar fazla olması ile birlikte öğrencilerine de büyük imkanların doğmasına katkıda bulunulmaktadır.

Üniversitede verilen eğitimlerde yabancı dil olarak İngilizce ele alınmaktadır. Aynı zamanda bölümlerin İngilizce olarak eğitim verebilmesi sayesinde öğrencilerine yabancı dil öğretebilme konusunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Okul bittikten sonra öğrencilerin yabancı dil konusunda en azından İngilizceyi tamamen öğrenmiş olarak ayrılmaları oldukça normal olacaktır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

İstanbul Gelişim Üniversitesi ile ilgili görsel sonucu

2018-2019 eğitim öğretim yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrenim ücretleri eğitim alınacak bölüme göre oldukça farklılık göstermektedir. Genel olarak ücretler 15.280 TL’den başlamaktadır. Ücretlere bakacak olursak:

  • Bankacılık ve Sigortacılık             –     16. 200 TL
  • Basın ve Yayın Teknolojileri        –     16.200 TL
  • Fotoğrafçılık ve Kameramanlık   –     15.280 TL
  • İnsan Kaynakları Yönetimi           –     15.280 TL
  • Adalet                                                –     23. 760 TL
Benzer Haber  Doğuş Üniversitesi İstanbul

Yorum Yazın