İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi yeni adıyla Altınbaş Üniversitesi İstanbul’da öğrencilerine eğitim vermeye devam ediyor.

9 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü, 39 önlisans programı, 35 lisans programı, 36 yükseklisans programı, 6 doktora, 685 meslek yüksekokulu ile öğrencilerine eğitim veren Kemerburgaz Üniversitesi aynı zamanda yaptıkları çalışmalarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kuruluşunun 10. yılında İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Türkiye Altın Marka ödüllerinde “Yılın Eğitim Markası” seçilmeyi başarabilen Altınbaş Üniversitesi yükselişine hızla devam ediyor.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bölümleri

Bünyesinde eğitim verdiği birçok bölümle öğrenci adaylarının yeteneklerine göre bölüm bulabilmesine olanak sağlayan üniversitenin aynı zamanda burslu seçenekleri ile sınavlardan yüksek puan alan öğrencileri ödüllendirmeyi başarabiliyor.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Bilgisayar Mühendisliği, Diş Hekimliği, Eczacılık, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mimarlık, Tıp, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlere sayısal puan türü ile girilebilmektedir.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ne eşit ağırlık puan türü ile girilebilecek bölümler arasında Ekonomi, Grafik Tasarım, Hukuk, İç Mimarlık ve Çevre , İşletme, Moda ve Tekstil Tasarımı, Psikoloji, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Takı Tasarımı, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri.

Sözel Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Sinema ve Televizyon, Gastronomi gibi bölümlere de sınavdan alınan sözel puan türü ile girilebilmektedir.

Bu şekilde birçok bölümde eğitim veren Altınbaş Üniversitesi aynı zamanda öğrencilerine İngilizce eğitimi de vermektedir. Sınavlardan alınan puanlara göre üniversiteye ücretli olarak girilebileceği gibi aynı zamanda alınan puana göre burslu seçenekleri de bulunmaktadır. Bu şekilde alınan puana göre %25, %50, %75 ya da tam burslu seçeneklerinden biriyle girilebilecektir.

Benzer Haber  Gelevera Deresi Nerede?

İsim değişikliği ile birlikte tamamen vizyonunu değiştiren ve daha çok dünya üniversitesi olma yönünde adımlara atabilen üniversitenin gelecek yıllarda daha çok isminden söz ettireceğine kesin gözüyle bakılıyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi bünyesinde çalışan akademik personelleri ile de göz doldurmayı başarabiliyor. Bünyesinde 45 profesör, 22 doçent, 115 yardımcı doçent, 98 öğretim görevlisi, 54 okutman, 63 araştırma görevlisi ve 198 idari personel ile oldukça geniş bir çalışan kadrosu bulunmaktadır. Bu şekilde üniversitede eğitim gören öğrencilerin bütün ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılabilmesine de olanak doğabilmektedir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

Okunacak olan bölüme göre farklılık gösterebilecek olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrenim ücretlerine bakacak olursak:

 • Tıp Fakültesi                                                          69.950 TL
 • Diş Hekimliği Bölümü                                        64.950  TL
 • Eczacılık Bölümü                                                 47.950  TL
 • Hukuk Fakültesi                                                   47.950 TL
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bil. Fakültesi             43.950 TL
 • İşletme Fakültesi                                                 43.950 TL
 • Mühendislik ve Doğa Bil. Fakültesi                 43.950 TL
 • Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi               43.950 TL
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi                          43.950 TL
 • Meslek Yüksek Okulu                                          19.950 TL
 • Sağlık Hizmet Meslek Yüksek Okulu               19.950  TL
 • Meslek Yüksek Okulu 2.Öğrenim                      22.900 TL
Benzer Haber  Soy Ağacı Nasıl Yapılır? Aile Soy Ağacı Nasıl Çizilir?

Aynı zamanda peşin ödemelerde indirimler de uygulanabilmektedir.

Yorum Yazın