İstanbul Medipol Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi vakıf üniversiteleri arasında kendini kanıtlamış ve yüksek öğretim kalitesi ile adından söz ettiren bir üniversitedir. Özellikle tıp alanında yapmış oldukları çalışmalar ve vermiş oldukları eğitimlerle birlikte oldukça adından söz ettiren Medipol Üniversitesi sayesinde öğrenciler iş hayatında yükselebilmek için daha sağlam adımlar atabiliyor.

İstanbul Medipol Üniversitesi Bölümleri

Özellikle eşit ağırlık ve sayısal puan türleri ile girilebilecek olan bölümlerin fazlalığı sayesinde öğrenci adayları için birçok seçenek sunabilmektedir.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Bankacılık ve Sigortacılık, Çocuk Gelişimi, Ekonomi ve Finans, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sağlık Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmet, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finans, Yönetim Bilişim Sistemleri, Hukuk Fakültesi gibi İstanbul Medipol Üniversitesi’ne eşit ağırlık puan türü ile girilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Beslenme ve Diyetetik, Bilgisayar Mühendisliği, Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ergoterapi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Mimarlık, Odyoloji, Ortez-Protez, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi gibi bölümler sayısal puan türü ile girilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Sözel Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gazetecilik, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve Görsel Sanatlar, Okul Öncesi Öğretmenliği, Radyo, Televizyon ve Sinema, Yeni Medya ve İletişim gibi bölümler de sözel puan türüne göre öğrencileri kabul etmektedir.

Benzer Haber  İsfanbul Eğlence Yaşam ve Alışveriş Merkezi!

Temel Yeterlilik Testi İle Girilebilecek Bölümler

Adalet, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Programcılığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi, Çocuk Gelişimi, Dış Ticaret, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İç Mekan Tasarımı, İnşaat Teknolojisi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Mimari Restorasyon, Odyometri, Optisyenlik, Radyoterapi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Yaşlı Bakımı gibi bölümler ise Temel Yeterlilik Testi ile öğrenci kabul etmektedir.

Bu şekilde geniş bir bölüm ağı olan Medipol Üniversitesi binlerce öğrencisine rahatlıkla eğitim verebilmektedir. Aynı zamanda akademik personelleri sayesinde de oldukça kaliteli eğitimlerin verilebilmesine imkan doğmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi akademik personellerinin çalışmaları ve almış oldukları ödüller ile de gururlanmaya devam ediyor. Üniversitenin danışman öğretim üyesi Prof. Dr. Mutlu Özcan en önemli organizasyonlardan birisi olan Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği (IADR) tarafından düzenlenen etkinlikte “Yılın En Seçkin Bilim İnsanı” ödülünü almayı başarmıştır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrenim ücretleri listesini indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

 

[button link=”https://www.emlaklobisi.com/wp-content/uploads/515-¦-stanbul-Medipol-£niversitesi.doc” size=”big” align=”center” icon=”momizat-icon-download3″]İstanbul Medipol Üniversitesi öğrenim ücretleri listesini indirmek için tıklayınız.[/button]

 

 

Yorum Yazın