İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi akademik çalışmaları, öğrencilerine kurumlardan sağladıkları avantajları ve başarıları ile en seçkin vakıf üniversiteleri arasında yerini alabilmeyi başarmıştır.

Marmara Üniversitesi ile birlikte başlattıkları ortak doktora programları ile adından söz ettirebilmeyi başaran üniversite yüksek lisans, lisans ve lisansüstü programları ile oldukça zengin bir eğitim programı sunmaktadır. Öğrencilerinin ihtiyaçlarına ve daha iyi eğitim verilebilmesi için çalışmalarını yoğunlaştıran üniversite son zamanlarda yapmış olduğu atılımlarla birlikte de kendini önemli yerlere getireceğe benziyor.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Bölümleri

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bölümleri ile de öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaya devam ediyor. Sınavlarda alınacak olan puan türlerine göre bölümlere bakacak olursak:

Dil Bölümleri

Arapça Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği üniversitenin eğitim verdiği dil bölümleri arasında yer almaktadır.

Eşit Ağırlık Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisat, İslam Ekonomisi ve Finans, İşletme, Psikoloji,  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sağlık Yönetimi, Sınıf Öğretmenliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Uluslararası Ticaret ve Finans, Hukuk Fakültesi gibi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi eşit ağırlık puan türü ile girilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Sayısal Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

Beslenme ve Diyetetik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Hemşirelik, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlere girebilmek için sayısal puan türü ile girilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Sözel Puan Türü İle Girilebilecek Bölümler

İslami İlimler, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Tarih, Türkçe Öğretmenliği gibi bölümler için de sözel puan türüne ihtiyacınız bulunacaktır.

Benzer Haber  Ataköy Plus AVM

TÜBİTAK tarafından düzenlenen projelere destek kampanyaları başvuran projeleri değerlendirerek yapılan çalışmanın seviyesine göre destek verilmektedir. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Beyza Vahapoğlu ve Esma Nur Altan tarafından geliştirilen Karayemiş Bitkisinin Anti-Diyabetik Etkisinin Araştırılması başlıklı projeleri ile “TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Yurtiçi Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında desteklenebilmesi için uygun bulunmuştur.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenim Ücretleri

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrenim ücretleri tercih edilecek bölüme ve öğrenim sürelerine göre farklılık göstermektedir. Bölümlere ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında uygulanacak olan ücretlere bakacak olursak:

  • Lisans Programı Ücretleri            –  33.000 TL
  • Yabancı Dil Hazırlık Ücretleri     –  27.500 TL
Burs Türleri Ücretli % 25 Burs % 25 Burs

ve % 5

Tercih Bursu *

% 50 Burs % 50 Burs

ve % 5

Tercih Bursu *

% 75 Burs
Lisans Programları
Ücretleri
33.000 ₺ 24.750 ₺ 23.100 ₺ 16.500 ₺ 14.850 ₺ 8.250 ₺
Hazırlık
Sınıfları Ücretleri
27.500 ₺ 20.625 ₺ 19.250 ₺ 13.750 ₺ 12.375 ₺ 6.875 ₺

 

Üniversitenin bölümlerinde öğrenci olabilmek için öncelikle hazırlık bölümlerinin bitirilmesi gerekmektedir. İngilizce eğitim verilen bölümlerde özellikle hazırlık sınıfları önem kazanmaktadır. Tamamen İngilizce olarak anlatılan derslerin anlaşılabilmesi için tabii ki yabancı dil bilmek gerekecektir. Aynı zamanda üniversitede eğitim verilen bölümlerin bazılarında yabancı dil olarak Arapça kullanılmaktadır. Bu bölümlerde öğrenci olabilmek için de Arapça hazırlık sınıflarında eğitim görmeniz gerekecektir.

Yorum Yazın