İstanbul Ticaret Üniversitesi

2001 yılında kurulmuş olan İstanbul ticaret üniversitesi kurulduğu yılda 6 fakülte ile hizmet veriyordu. Zaman içerisinde gelişmeye devam eden üniversite günümüzde 7000 öğrenciye hizmet veriyor. Bunun yanı sıra 300’den Fazla akademisyen ile eğitim vermeye devam etmektedir.

İstanbul’da Sütlüce’de ve Küçükyalı’da yer alan yerleşkeler üzerinde eğitim vermektedir. Üniversitede yer almakta olan fakülteler farklı branşlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için en uygun şekilde seçim yapılmasını sağlamaktadır. Bilimsel ve teknolojik eğitimin yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri ile de ön plana çıkmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Fakülteleri

Kurulduğu ilk yıldan itibaren vermiş olduğu eğitimler ile zaman içerisinde gelişmeye devam ederek öğrencilere daha iyi imkanlarda hizmet vermekte olan İstanbul Ticaret Üniversitesi fakülteleri artmıştır. Farklı branşlarda eğitim almak isteyenler için birbirinden farklı fakültelerde yer almakta olan bölümler üzerinden eğitim verilmektedir. Üniversitede yer alan fakülteler şunlardır;

  • İşletme fakültesi,
  • Mühendislik fakültesi,
  • Hukuk fakültesi,
  • İnsan ve toplum bilimleri fakültesi,
  • İletişim fakültesi,
  • Mimarlık ve tasarım fakültesi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrenci Ödülleri

Üniversitede özellikle öğrencilerin elde etmiş olduğu başarılar farklı alanlarda verilen eğitimler sonucunda öğrencilerin başarılı olmasını sağlamaktadır. İstanbul’da üniversite eğitimi almak isteyenler için tercih edebilecek üniversiteler arasında yer almakta olan İstanbul Ticaret Üniversitesi başarıları arasında özellikle öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu projeler ile katılmış oldukları alanlarda evde etmiş oldukları başarıları göstermektedir.

2010 yılında 47. Antalya altın portakal film festivalinde açılış filmi onur ödülü alınmıştır.

2009 yılında Vefa Lisesi Kemal Sunal kültür ve sanat ödülleri kapsamında onur ödülü alınmıştır.

2010 yılında altın kepenk kısa film yarışmasında mansiyon ödülü alınmıştır.

2010 yılında birinci Uluslararası Arhavi Mençuna belgesel film festivali kapsamında birincilik ödülü alınmıştır. Aynı zamanda mansiyon ödülü de alınmıştır.

Benzer Haber  Borcu Yoktur Yazısı Nedir? Nasıl Alınır?

2009 yılında Baston Türk filmleri festivalinde birincilik ödülü alınmıştır.

2007 yılında 8. kısa-ca ulusal öğrenci filmleri festivalinde belgesel dalında jüri özel ödülü alınmıştır.

2006 yılında denizler olmasaydı ne olurdu? Kısa film yarışmasında üçüncülük ödülü alınmıştır.

2008 yılında 10. Marmara Üniversitesi kısa film yarışması belgesel dalında en iyi İstanbul belgesel ödülü alınmıştır.

2010 yılında 22. genç iletişimciler yarışmasında çok sayıda farklı ödül alınmıştır.

2009 yılında 21. genç iletişimciler yarışması kapsamında reklam dalı, açık hava reklamcılığı üzerinde birincilik ödülü alınmıştır. Aynı zamanda halkla ilişkilerde sosyal sorumluluk üzerinde de birincilik ödülü alınmıştır. Yazılı dal spor haberi üzerinde hazırlanmış olan projeyle üçüncülük ödülü alınmıştır. Yazılı dal dergi mizanpajı kategorisinde de üçüncülük ödülü alınmıştır. Görsel dal belgesel alanında ise yine üçüncülük ödülü alınmıştır.

2008 yılında 20. genç iletişimciler yarışması kapsamında yazılı dal röportaj kategorisinde ikincilik ödülü alınmıştır. Aynı zamanda yazılı dal magazin kategorisinde de ikincilik ödülü alınmıştır. Öğrenciler sunmuş oldukları projeler ile İstanbul Ticaret Üniversitesi tarihi için çok sayıda başarıya imza atmıştır.

 

 

 

Yorum Yazın