marmaray

İstanbul’da Marmaray Hizmeti

İstanbul ‘da Marmaray hizmeti ile denizaltı ulaşım sayesinde zamandan tasarruf sağlayacaksınız. En kısa sürede gideceğiniz yere ulaşmanız açısından bu hizmetin oldukça avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Duraklar hakkında, ücretler ve geçtiği semtler hakkında bilgi alarak, rahatlıkla Marmaray yolculuğu yapabilirsiniz.

marmaray

İstanbul’da Marmaray Hangi Semtlerden Geçer?

Sunulan hizmetin hangi semtler arasında ulaşım sağlıyor olduğunu merak edebilirsiniz. Bunun için detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak Kazlıçeşme üzerinden hareket ediliyor. Sonrasında Yenikapı, Sirkeci, Üsküdar, Ayrılık Çeşmesi ile yolculuk sonlandırılıyor.

Marmaray ile ulaşım bu semtler arasında gerçekleştiğinden, direkt olarak ulaşımınız için yeterli olarak görmeniz durumunda bu ulaşım aracını kullanabilirsiniz.

Kadıköy,

Üsküdar,

Zeytinburnu,

Fatih ilçeleri bulunuyor.

Bu semtler arasında yolculuk yapacak olan kişilerin kısa sürede ulaşımı sağlamak adına Marmaray yolculuğunu tercih etmesi mümkündür. En kısa sürede direkt olarak ulaşım sağlanarak, gideceğiniz yere gidebilirsiniz.

Sirkeci İstasyonundan Erişim;

Bağcılar – Kabataş Tramway hattı

Kadıköy – Kartal Metrosu

Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metro Hattı

Yeni Kapı – Kirazlı – Olimpiyat Stadı Metro Hattı

Yenikapı – Taksim – Hacıomsna Hattı şeklindedir.

Kızılçeşme İstasyonundan Erişim;

Zeytinburnu – Kazlıçeşme

Kazlıçeşme – Cevizlibağ

Yenibosna Metro – Kazlıçeşme şeklinde olacaktır.

Güzergahları takip ederek Marmaray erişiminizin nasıl olacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sunulmuş olan bu bilgilerin dışında daha detaylı bilgi almak için ise direkt olarak resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Detaylı şekilde verilmiş olan bilgiler sayesinde, ulaşımınızın ne şekilde olacağına dair tüm sorularınızın cevaplanması mümkündür.

marmaray-istanbul

İstanbul’da Hangi Semtlerde Hangi Marmaray Durağı Var?

Duracağı duraklar;

Kazlıçeşme

Yenikapı

Sirkeci

Benzer Haber  Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Üsküdar

Ayrılık Çeşmesi’dir.

Sunulan bu hizmette toplam; 15 adet gişe bulunduğunu bilmelisiniz. 19 adet de otomatik bilet makinesi yer almaktadır. 11 adet akbil dolum makinesi bulunuyor.

60 adet yolcu bilgilendirme ekranı olduğundan, sorun yaşamadan bilgi almak istediğiniz bu hizmetten yararlanabileceksiniz. 67 adet yürüyen merdiven, 136 adet ise turnike bulunmaktadır.

11 adet asansör ile hizmet verilmektedir. 14 adet giriş ve çıkış kapısı bulunmaktadır.

Marmaray Durakları Arasındaki Ortalama Süre

Marmaray ile en hızlı şekilde toplamda 13.500 metreden toplam 27.000 metre yol bulunmaktadır. Marmaray ile Gebze ve Halkalı arası 105 dakika içinde tamamlanmaktadır. Ulaşımın bu iki yer arasında en hızlı gerçekleşebilecek şekli olduğunu söyleyebiliriz.

Bakırköy Bostancı arası ise Marmaray ile 37 dakikadır. Sunulmuş olan bu süreler, en kısa süre olarak tanımlanabilir. Üsküdar – Sirkeci arasındaki uzunluk ise 4 dakikadır. Eğer ulaşımınız bu duraklar arasında gerçekleşecekse, verilen ortalama süreler üzerinden hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Gideceğiniz yere ne zaman ulaşacağınız yönelik tahmininizi gerçekleştirmek kolay olacaktır. Hızlı ve rahat şekilde ulaşım sağlayacaksınız.

Marmaray Haritası

marmaray-haritasi

Marmaray Ücreti

Alacağınız tek geçişli bilet 5 TL’dir. Üç geçişli bilet için ödenecek olan tutar ise 11 TL’dir. Aylık abonman tam ücreti 95 TL’dir. Genç tarife için aylık abonman ücreti ise 70 TL’dir. 70 TL’lik abonmanlıktan yararlanmak isteyen kişilerin 27 yaşından küçük olması gerekiyor.

İstanbul kart ile geçiş tam ücreti 2.60 TL’dir. Öğrenciler için ise 1.25 TL’dir. Aktarma ücretleri de değişmektedir. 1.aktarma için 1.95 TL, 2.aktarma için 1.70 TL, 3, 4, 5.aktarma için ise 1.50 TL ödeme alınmaktadır.

Bu ücretler dahilinde Marmaray kullanmanız halinde, ne kadar ödeme yapacak olduğunuz hakkında bilgi edinmiş oluyorsunuz.

 

Yorum Yazın