tramvay

İstanbul’da Tramway Ulaşımı

hukusyuu-mobile.com/wp-content/doesandroid/1102-location-my-smartphone.php Tramway toplu taşıma araçları arasında bulunuyor. İstanbul için önemli bir toplu taşıma aracıdır diyebiliriz. Hangi semtlerden geçtiği, nerelerde durduğu hakkında almış olduğunuz bilgiler sayesinde, siz de yararlanabilirsiniz.

tramvay

http://airtec.gr/images/androtubees-como/698-descargar-gratis-localizador.php İstanbul’da Tramway Hangi Semtlerden Geçer?

Tramway hattı İstanbul’da üç tanedir. T1 Kabataş – Bağcılar hattı, T2 Kadıköy – Moda Hattı, T4 Topkağı – Mescid – i Selam şeklindedir. Aşağıda verilen detaylı bilgiler üzerinden nerelere erişim sağlayabileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

kick-cocoa.info/components/misosaz/zode-programmi-per.php Kabataş – Bağcılar Hattı

Geçtiği yerler;

Bağcılar, Güneştepe, Yavuzselim, Soğanlı, Akıncılar, Güngören, Merter Tekstil Merkezi, Mehmet Akif, Zeytinburnu, Mithatpaşa, Akşemsettin, Merkezefendi, Cevizlibağ, Topkapı, Pazartekke, Çapa-Şehremini, Fındıkzade, Haseki, Yusufpaşa, Aksaray, Laleli, Beyazıt, Çemberlitaş, Sultanahmet, Gülhane, Sirkeci, Eminönü, Karaköy, Tophane, Fındıklı, Kabataş

kabatastramvayi

https://telesutad.ga Kadıköy – Moda Hattı

Geçtiği yerler;

İskele Cami, Çarşı, Altıyol, Bahariye, Kilise, Moda İlkokulu, Moda Caddesi, Mühürdar, Damga Sokak, Kadıköy İDO

bbmpay.veritrans.co.id/minutos-dating-de-puerto-lpice.php Topkapı – Mescid – i Selam Hattı

Geçtiği yerler;

Mescid-i Selam, Cebeci, Sultançiftliği, Yenimahalle, Hacı Şükrü, 50.Yıl Baştabya, Cumhuriyet Mahallesi, Metris, Karadeniz, Taşköprü, Ali Fuat Başgil, Bosna Çukurçeşme, Sağmalcılar, Uluyol Bereç, Rami, Topçular, Demirkapı, Şehitlik, Edirnekapı, Vatan, Fetihkapı, Topkapı

tramwayhatti

İstanbul’da Hangi Semtte Hangi Tramway Durağı Var?

Tramway hattının geniş bir alanda hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Örneğin Topkapı – Mescid-i – Selam hattı, 15.3 km hat uzunluğuna sahiptir. Kadıköy – Moda hattının uzunluğu ise 2.6 km’dir.

Kabataş – Bağcılar hattının uzunluğu 18.5 km’dir. 2 dakika da bir sefer sıklığı verilmiştir. Mesafeleri de göz önünde bulundurarak tramway hatlarının çok sayıda semtten geçtiğini söyleyebiliriz. Yukarıda verilen duraklar üzerinden hangi semtteyseniz direkt olarak ulaşım sağlama avantajı elde edebilirsiniz.

Benzer Haber  Lansman Nedir?

tramwayhatti

Tramway Durakları Arasındaki Süreler

Toplu taşıma olarak seçiminiz bu olacaksa, ne kadar süre içinde yolculuğunuzun tamamlanacağı da merak edeceksiniz. Bunun için ilk olarak Kabataş – Bağcılar hattı üzerinden bilgi verelim.

İstasyon sayısı 31’dir. Vagon sayısı ise 92’dir. Sefer süresi toplamda 65 dakikadır. Kadıköy – Moda hattı için ise istasyon sayısı 10’dur. Vagon sayısı 4’tüğr. 20 dakika için sefer tamamlanacaktır.

Topkapı’dan hareket eden ise 22 istasyona sahiptir. Sefer süresi 42 dakikadır.

Toplu taşıma İstanbul için kısa sürede bir yerden bir yere erişimi sağlamak açısından oldukça avantajlıdır. Duraklar arasındaki mesafe de 8-10 dakika arasında değişebiliyor.

Kısa mesafeli olan duraklar için sürenin değişebileceğini söyleyebiliriz. Hesaplamalarınızı ona göre yaparak, direkt olarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi edinerek, bir yerden bir yere gidebilirsiniz.

Yorum Yazın