İstanbul’da Ucuz Ev Bulabileceğiniz Semtler

İnsan nüfusunun artmasına bağlı olarak İstanbul’da da satın alabileceğiniz konut türlerinde de artış yaşandı. En ucuza ev satın alabileceğiniz İstanbul semtlerinde bütçenizi sarsmadan ev sahibi olabilmeniz mümkün. İstanbul’da ucuz daire araştırması adına en uygun semtleri derledik. İşte, İstanbul’da Ucuz Ev Bulabileceğiniz Semtler

Beylikdüzü

istanbulda-ucuz-ev

İstanbul’un son zamanlarda gelişmekte olan ve popülerleşen semtlerinden biri Beylikdüzü’ nde birbirinden şık apartmanlar, siteler yer almakta. Diğer semtlere nazaran ise fiyatları oldukça uygun. Dikkatli bir araştırmada bulunduktan sonra kendinize göre bir ev bulabilirsiniz.

Esenyurt

istanbulda-ucuz-ev

Esenyurt, İstanbul satılık konut konusunda öne çıkan yerlerden biri. Pek çok alternatif söz konusu. Esenyurt semtinde bulunan evler İstanbul’un diğer bölgelerine nazaran daha ucuz. Ortalama ise 200 bin TL ve 500 bin TL’dir. Esenyurt uygun fiyatlı satılık daire ilanları kadar kiralık daire ilanlarıyla da dikkat çekiyor.

Gaziosmanpaşa

istanbulda-ucuz-ev

Kentsel dönüşümünde etkisi ile en çok göç alan ilçelerden biri de Gaziosmanpaşa’dır. Uygun fiyatlardan yararlanmak ve ev sahibi olmak isteyenlerin öncelikli olarak incelemesi gereken yerlerden biri. İstanbul’da satılık daire fiyatları Gaziosmanpaşa semti olarak araştırıldığında 150.000 TL ve 400.000 TL olarak değişiyor.

Silivri

istanbulda-ucuz-ev

Şehir merkezine uzaklığı 70 km olan Silivri semti de ucuz ev arayan kişiler için oldukça ideal. Batısında Ereğli ve Çorlu bulunuyor. Uç noktada bulunan semtler arasındadır. Ancak sakinlik, huzur, doğal yaşam arayanlar açısından kıymetli. Ev fiyatları ortalama olarak 100.000 TL ve 400.000 TL olmak üzere değişiyor.

Tuzla

istanbulda-ucuz-ev

Anadolu yakasında da ev sahibi olmak isteyenler pek çok seçenekten yararlanma imkanına sahip. Ortalama olarak 220.000 TL ve 700.000 TL arasında değişen fiyatlardan yararlanarak ev satın alma işlemlerinde bulunabilirler. Uygun fiyat aralıkları üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip olmanız mümkün olacak.

Benzer Haber  Parselasyon Nedir? Parselasyon Nasıl Yapılır?

Kartal

istanbulda-ucuz-ev

Marmara Denizi kıyısında yer alan Kartal mevki aynı zamanda Pendik ve Sultanbeyli ilçelerine de komşudur. Deniz yolu ulaşımında oldukça gelişmiş olan Kartal satılım ev bakımından da pek çok alternatif bulundurmakta. 200.000 ve 300.000 TL civarında bütçenize göre ev bulabilirsiniz.

Kurtköy

istanbulda-ucuz-ev

Tuzla, Şile ve Sultanbeyli ilçelerine komşu konumda olan Tuzla; Sabiha Gökçen Havalimanı’na olan yakınlığı ile tercih ediliyor. Ucuz ev satın alma niyetinde olanlar Tuzla semtindeki evlere göz atabilir. 170.000 ile 400.000 TL arasında değişebilen fiyat aralığındaki evleri düşünebilirsiniz.

Sultanbeyli

istanbulda-ucuz-ev

Anadolu yakasında yer alan Sultanbeyli’den İstanbul’un en önemli bağlantı yolları geçiyor. Bu bakımdan da oldukça değerli. Üstelik ev fiyatları da diğer semtlere göre daha ucuz. 160.000 ile 400.000 TL civarında bulunan fiyat aralıkları ile kişilerin tercih edebileceği semtlerden biri.

Yorum Yazın