istanbulkorkuevleri

İstanbul’un En Korkunç Korku Evleri

Korkuyu ve eğlenceyi kaliteli yaşayabileceğiniz İstanbul’un en korkunç korku evlerini bu listede derledik. Korku evleri, eğlenerek korkmak isteyen, farklı eğlence arayışı içinde olan kişilerin 1 saat boyunca evden çıkış yolunu bulmalarını gerektiren bir oyun türüdür. İşte, İstanbul’un en korkunç korku evleri :

1-The Victim

Bu korku evinde 2 farklı tema mevcut. Pyramid Head, nam-ı diğer cezalandırıcı.. Alessa’nın celladı. Onun nefretinden doğan bir dünyada; Pyramid Head Korku Evi‘nde kabuslarınızla yüzleşeceksiniz. 3 katlı 450 m2’lik bir alanda gerçekleşen ve 17 parkurdan oluşan Kadıköy’de bulunan bu korku evinde hız, adrenalin, zeka ve özgüven kurtulmanıza yardımcı olacak. Oyun içerisinde senaryoya siz yön verecek, seçimleri siz yapacak ve alternatif sonu siz belirleyeceksiniz. Korkarken eğlenecek, eğlenirken kaçacaksınız. Jigsaw Killer, Saw filmi konseptli korku evimizde, Jigsaw sizi bir eve kapatacak ve size 1 saat verecek. Bu 1 saatlik süre içerisinde Jigsaw’ın hazırladığı bulmacaları çözerek, doğru ipuçlarına ulaşarak ve kurduğu tuzaklardan kurtularak bu evden kaçmaya çalışacaksınız.

thevictim

 

 

2-Dehşet Konağı

3 katlı bir köşkte evden kaçış oyunu heyecanını tatmak ister misiniz? İsterseniz macera, isterseniz korku evi. Bu korku evine en az 2, en fazla 7 kişilik gruplar ile katılabilirsiniz. Beşiktaş evden kaçış oyunu Dehşet Konağı sizleri bekliyor.  7 bölümden oluşan bir kaçış oyunu olup şifrelerle diğer bölümlere geçip evdeki gizemi çözmeniz ve Latife’nin ruhunu huzura kavuşturmanız gerekmektedir.

Dehşet-Konagi

3-Frankenstein Korku Evi

Çılgın bilim adamı Dr. Frankenstein’ın torunu eski eşyalar arasında dedesinin ajandasını bulur ve çalışmalarını devam ettirir. Amacı simya, elektrik gücü ve teknolojiyi kullanıp, et ve çeliği birleştirerek ölümsüz bir ordu yaratmak ve dünya hâkimiyetini ele geçirmektir.

Benzer Haber  Emlakta Doğru Yatırım Şekli

ABD istihbaratı olayı araştırmak üzere daha önceki operasyonlarda üstün başarılar elde etmiş korkusuz bir FBI takımını Yüzbaşı Harrison önderliğinde görevlendirir. Bu takım korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacakları bu tehlikeli görevde ya yeni düşmanı alt etmek için gereken cesareti bulacaktır ya da ölecektir. Kadıköy’de bulunan bu korku evine en az 4 en fazla 8 kişiye kadar katılabilirsiniz.

3 katlı muhteşem bir evde sizi 13 bölümden oluşan bir korku macerası bekliyor!

frankenstein-korku-evi

4-Karındeşen Jack

Karındeşen Jack efsanesi Bakırköy’de yeniden ortaya çıkıyor. Üst üstte işlenmiş profesyonel cinayetler şehrin sokakları arasını kan kokusu ile doldurdu. Göreviniz bu caninin kimliğini açığa çıkararak failler arasında Kopyacının kim olduğunu ortaya çıkarmak! Karındeşen Jack  “Mutlaka denemeniz gereken oyunlar” listesinde yer alıyor.

karindesenjack

5-Ruhban Yetimhanesi

Yetimhanede geçen olayları konu alan korku evine en az 2 en fazla 6 kişi katılabilirsiniz. Avcılar’da yer alan bu kaçış evinin korku seviyesi yüksek olduğundan yaş sınırı 18’dir. Kendisinin de içinde yetiştirildiği sonradan terk edilmiş olan yetimhaneyi 30 yıl sonra satın alarak engelli çocuklar için bir bakım evine dönüştürmeyi planlayan Laura, kocası Carlos ve evlat edindikleri 7 yaşındaki çocukları Simon ile birlikte bu kasvetli yetimhaneye yerleşirler.

Ancak Simon’ un bir anda kaybolması ile birlikte yetimhane geçmişi ile ilgili bazı tekinsiz sırlar kendini doğaüstü olaylarla göstermeye başlar.

ruhbanyetimhanesi

6-Kilitist Korku Evi

İstanbul’un en korkunç korku evlerinden biri olan Kilitist korku evi, Kadıköy’de bulunuyor. Toplam 3 oyundan oluşan bu kaçış evi, gerçek hikayelerden oyunlaştırılmıştır. Oyunlara göre tasarlanmış özel dekor ve bulmacalar kaçış severlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Siz bu yolculukta yalnız olmayacaksınız oyun boyunca canlı karakterler sizi rahat bırakmayacak. Farklı bir korku deneyimi sizi bekliyor.

kilitist

7-Agelidis Ailesi

Gittiğiniz bütün korku temalı evden kaçış oyunlarını unutun. Agelidis Ailesi size bambaşka bir deneyim yaşatacak. Korku, gerilim temalı bir filmin içindeymiş gibi hissetmek istiyorsanız Agelidis Ailesi’ne mutlaka uğramalısınız. Agelidis Ailesi, Avcılar’da yer alıyor.

Benzer Haber  Türkiye’nin En Büyük 10 Festivali

agelidisailesi

8-Korku Seansı

Korku Evi Oyunumuz, yaşanmış gerçek bir hikayeyi konu alan ‘’Korku Seansı’’ filminden kurgulanmıştır. Tuzla Korku Evi eğlencede doruğu yaşayacağınız bir mekân. Şifrelerle uğraşırken beyin jimnastiği yapıyor, karanlık ortamda ipucu arıyor, şifreyi bulunca korkularından arınıyorsunuz.

tuzlakorkuevi

9-Zehir-A Laneti

Zehir-A Laneti 1989 yılında yaşanmış gerçek bir hikayeyi konu alıyor. Oyundan sonra olayın gerçek olduğunu gösteren gazete küpürleri ve fotoğrafları gördüğünüzde ayrıca etkileniyorsunuz. Zehir-A Laneti, Beylikdüzü’nde bulunuyor.

zehriakorkuevi

10-Dead Silence

Kartal’daki korku evinde kullanılan senaryo Dead Silence isimli film senaryosundan alınıyor. Bu oyunda kendinizi adeta bir korku filminin gerçek kahramanı olarak hissedeceksiniz. Çözmeniz gereken şifre ve korku unsurları bulunuyor. 60 dakika süre içerisinde ekibinizle başarılı bir plan yapmalısınız. En az 2 en fazla 6 kişilik hatta daha dilerseniz daha fazla kişilik ekiplerinizle katılabileceğiniz bu korku evi size eğlenceli anlar yaşatacak. Bu korku evi için yaş sınırı 16’dır.

kartal-korku-evi

Yorum Yazın