izmirmetroduraklari

İzmir Metro Durakları

İzmir metro durakları ile ilgili tüm detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz. Fahrettin Altay ve Poligon istasyonlarıyla İzmir Metrosu, 20 kilometre güzergahta 17 istasyonla hizmet veriyor. Mayıs 2000 tarihinden hizmet vermeye başlayan Üçyol-Bornova  güzergahının ardından Mart 2012 tarihinde Ege Üniversitesi Kampüs ve Evka 3 istasyonlarında aynı yılın Aralık ayında da Hatay ve İzmirspor istasyonlarında seferler başlamıştı. Mart 2014 tarihinde Göztepe istasyonu devreye alan Büyükşehir Belediyesi kısa bir süre sonra Poligon ve Fahrettin Altay istasyonlarında da seferlere başladı. Son iki istasyonla birlikte İzmir Metro’su kentin doğusundan batısına 20 kilometrelik hat üzerinde 17 istasyonda hizmet vermeye başladı.

izmirmetroduraklari

 

İzmir Metro İstasyonları Çalışma Saatleri

İzmir Metrosunda İstasyonlar haftanın yedi günü 06:00 – 00:20  saatleri arasında yapılan tren seferleri boyunca yolculara hizmet etmektedir.
Tüm istasyonlarda kapılar 05:50’de kapılar açılır, ilk seferle birlikte yolcular işletim süresince giriş turnikelerinden güvenlik kontrolü ile giriş yapar.

İstasyon Güvenlik ve Temizlik Hizmetleri

İstasyonlarda 24 saat güvenlik görevlileri bulunur, işletim sırasında, giriş turnikelerinde görev yaparak yolculuğun güvenli olmasını sağlarlar. İşletim dışı saatlerde de istasyonlarda güvenlik görevlisi bulunur, istasyonun güvenliğini sağlar. Tüm metro istasyonları ayrıca, sistemin her yerinde bulunan güvenlik kameraları ile izlenmektedir.
İstasyonlarda temizlik görevlileri de 24 saat görev yapmaktadır.
Gün içinde genel temizlik işleri, işletim sona erdikten sonra ise peron ve giriş hollerinin makine ile yıkanması, tavan temizliği gibi ulaşım saatlerinde yapılamayan hizmetler gerçekleştirilmektedir.

Kent Kart Dolum Hizmeti

izmirmetroduraklari
Yolcular turnikelerden kent kartları ile giriş yapabilmektedirler. Kentkart ile yolcularımız ilk yolculuktan sonra 90 dakika içinde aktarma yaptığı diğer ulaşım sistemlerinden de yararlanmaktadır. İşletme saatleri boyunca yolcularımız her istasyonda çok sayıda bulunan kentkart dolum otomatlarından (yüklematik) dolum yapabilmektedir.
Yüklematiklerin kesintisiz hizmeti nedeniyle istasyonlarda gişeler belirli saatlerde açık bulunmaktadır.

İzmir Metrosu İstasyon Görevlileri

İstasyon yetkilisi olarak İstasyon Şefi ve İstasyon Operatörü görev yapmaktadır. İstasyon yetkilileri yolcuların hızlı, güvenli ve zamanında hizmet veren metro ulaşımından sorunsuz yararlanması için gereken hizmetleri yerine getirirler.
İstasyonlarda görev yapan personel doğrudan yolcu ile temastadır ve memnuniyetinin sağlanmasında önemli rolü vardır. Bu birimde  görev yapan personele iletişim, vücut dili, davranış biçimleri, kurum kültürü, sevk ve yönetim, toplam kalite ile ilgili eğitimler sürekli olarak verilmekte ve eğitimler tekrarlanmaktadır.

Bebek Odası

Bebekleriyle İzmir Metrosunu kullanan annelere Konak ve Üçyol istasyonlarında yer alan bebek bakım odaları ile önemli bir hizmet veriliyor.

Benzer Haber  İstanbul imar yönetmeliği!

İzmir Metro Durakları

Fahrettin Altay Metro Durağı

Poligon Metro Durağı

Göztepe Metro Durağı

İzmirspor Metro Durağı

Hatay Metro Durağı

Üçyol Durağı

Konak Metro Durağı

Çankaya Metro Durağı

Basmane Metro Durağı

Ege Üniversitesi Metro Durağı

Evka – 3 Metro Durağı

Hilal Metro Durağı

Halkapınar Metro Durağı

Stadyum Metro Durağı

Sanayi Metro Durağı 

Bölge Metro Durağı

Bornova Metro Durağı

izmirmetroduraklari

İzmir Metro Durakları Aktarma İstasyonları

Bornova Aktarma İstasyonu

Evka – 3 Aktarma İstasyonu

Halkapınar Aktarma İstasyonu

Üçyol Aktarma İstasyonu

 

Yorum Yazın