İzmir Tınaztepe Şehir Hastanesi

Şehir hastanesi projesi kapsamında yer almakta olan İzmir Tınaztepe Şehir hastanesi çalışmaları devam etmektedir.

İzmir’de gerçekleştirilen en büyük projeleri arasında yer almaktadır. Projenin % 30’luk kısmı tamamlanmış ve daha sonrasında geri kalan kısmı için çalışmalara devam edilmektedir. Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde faaliyete geçecek olan hastaneler arasında yer almaktadır.

izmir-sehir-hastanesi-emlaklobisi

İzmir’de özellikle sağlık alanında oluşacak olan talepleri karşılamak adına gerçekleştirilen projenin bir kısmının tamamlanması sağlandı. Yaklaşık olarak 3 milyar TL’ye mal olacak olan projenin yanı sıra Buca ilçesinde de aynı şekilde 1500 yatak kapasitesi ile hizmet vermesi planlanan ikinci şehir hastanesinin yapılacağı da belirtiliyor.

İzmir’de özellikle sağlık problemleri nedeniyle oluşan yoğunluğunu azaltabilmek adına şehir hastanesinin yanı sıra ikinci bir şehir hastanesinin yapılması planlanıyor. Bu sayede de İzmir ve çevre illerdeki hasta taleplerinin karşılanması amaçlanıyor.

İzmir Tınaztepe Şehir Hastanesi Yatak Kapasitesi

İzmir’in en büyük projesi olarak düşünülmekte olan İzmir Tınaztepe Şehir hastanesi yatak kapasitesi oldukça fazladır. Yaklaşık olarak içerisinde 5 hastaneyi barındıracak şekilde gerçekleştirilen proje bölge halkının ve aynı zamanda çevre illerdeki hasta taleplerinin karşılanmasını planlıyor.

izmir-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Hastane projesinde 414 poliklinik, 378 yoğun bakım ünitesi ve bunun yanı sıra 51 ameliyathane olması planlanıyor. Projenin tamamlanması ile birlikte 6000 kişiye istihdam sağlanacağı düşünülüyor. Günlük olarak hasta ve ziyaretçisi olmak üzere yaklaşık 70.000 kişinin ayarlanması için yeterli alana sahip olunabilecek şekilde tamamlanması planlanıyor. Hastanenin üç bloklu olması planlanırken 2060 yatak kapasitesi ile hizmet vermesi sağlanacak.

Hastanenin depreme dayanıklı olması için projede gerekli çalışmaların yapılması sağlanmaktadır. Bu sayede oluşabilecek deprem riskine karşı önlem alınmaktadır. Deprem sırasında özellikle gerçekleştirilen çalışmalar hastanedeki çalışmalarını aralıksız şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

İzmir Tınaztepe Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Projenin üç yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Tamamlanmasıyla birlikte 2060 yatak kapasitesi ile hizmete açılması sağlanacak. Türkiye’de özellikle sağlık alanında daha iyi hizmet verebilmek adına gerçekleştirilmekte olan şehir hastanesi projeleri kapsamında yer almakta olan hastanenin çalışmalarına devam ediliyor.

Benzer Haber  Metroport AVM

izmir-sehir-hastanesi-emlaklobisi

Projenin temeli 2017 yılında yapılmaya başlandı. 36 ayda tamamlanması planlanıyor. Özellikle İzmir’de oluşan sağlık sektöründeki yoğunluğu azaltmak amacı ile gerçekleştirilen proje sayesinde hastaların daha iyi koşullarda tedavi edilmesi amaçlanıyor. 36 ayda tamamlanması planlanan hastanenin çalışmaları sırasında özellikle oluşan aksamalar nedeniyle bu sürenin biraz daha uzaması söz konusu olabilir.

İzmir Tınaztepe Şehir Hastanesi Ulaşım

Tınaztepe’deki hastane konum olarak merkezi bir yerde bulunacak. Bu sayede özellikle ulaşım sağlamak isteyenler içinde kolaylık sağlanacak. İzmir ve Aydın Otobanı üzerinde Buca çıkışında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 400 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan hastanenin geniş kapasitesiyle özellikle bölge ve bölge çevresindeki illerdeki hasta taleplerini karşılaması planlanıyor.

Hastanede tedavi olmak isteyenler veya hastaneyi merak edenler özellikle İzmir Tınaztepe Şehir hastanesi ulaşım ne şekilde sağlanabilecek? Sorusunun cevabını merak etmektedir. Şehiriçi ya da şehir dışından ulaşım sağlamak isteyenler için özellikle otoyol üzerinde olması kolaylık sağlayacak. Bu sayede hastaneye ulaşım sağlamak isteyenler şehiriçi ya da şehir dışından gelerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

 

 

Yorum Yazın