Kadıköy Metro Durakları

Trafik yoğunluğunu azaltma noktasında Kadıköy Metrosu etkisi büyüktür. İstanbul zaman geçtikçe daha yoğun bir nüfus içerisine girer. Bu durum da insanlara trafik zorluğu olarak gelir. Özellikle işe giriş ve çıkış saatlerinde trafik oldukça yoğundur. Büyükşehir Belediyesi de sunduğu metrobüs hatları ile yoğun olan bu trafiği azaltmaya çalışır. Trafiğin azaltılmasında Kadıköy hattının da önemi büyüktür. Kadıköy Metro durakları sayesinde insanlar kendi araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanır. Bu da sıkışan trafikten kurtulmaya yardımcı olur. Üstelik metro sayesinde alınacak mesafeyi daha hızlı bir sürede de gidebilirsiniz. Son dönemlerde insanların Kadıköy Metrosunu yaygın olarak tercih etmesinin asıl sebebi de budur.

Kadıköy Metro durakları ile ilgili görsel sonucu

Kadıköy Tavşantepe Metro

Kadıköy Tavşantepe hattı zaman içerisinde metro ihtiyacı nedeni ile açılmıştır. İlk kez 2012 yılında Kadıköy Metro hattı faaliyete geçmiştir. Ancak o zaman sadece Kartal’a kadar uzanır. 2016 yılında ise Kadıköy hattı uzatılarak Kadıköy Tavşantepe Metro Hattı oluşturulmuştur. Bu sayede de insanların hayatlarında ulaşım anlamında daha büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Kadıköy Metro durakları toplam 19 adettir. 19 yolcu durağından oluşan bu hattın uzunluğu ise 26,5 kilometre olarak hesaplanır. Gün içerisinde sık bir şekilde metro bulunan bu hat her zaman oldukça talep görür. Metronun duraklara gelme sıklığı özellikle iş çıkışı saatlerinde daha da artar. Kadıköy Tavşantepe Metro hattının numarası M4’tür. İlk durak Kadıköy’dür. Daha sonra ise sırası ile Ayrılık Çeşmesi ve Acıbadem gelir. Bu durakları da Ünalan, Göztepe ve Yenisahra izler. Arada aktarma durakları da bulunur. Kozyatağı, Bostancı ve Küçükyalı duraklarından sonra da Maltepe ve Huzurevi gelir. Daha önceki yıllarda Gülsuyu, Esenkent, Hastane ve Soğanlık – Kartal duraklarından sonra metro hattı bulunmazdı. Şu an bu hatta Yakacık, Pendik ve Tavşantepe’de eklenir.

Benzer Haber  Legoland Nerede?

Kadıköy Metro durakları ile ilgili görsel sonucu

Kadıköy Tavşantepe Metro Saatleri

Kadıköy Metrosu hafta içi ve hafta sonu her zaman aynı saatlerde hareket eder. İlk hareket saati 6.00’dır. Son hareket saati ise 24.00 olarak belirlenir. Bu saatler arasında Kadıköy Metro saatleri oldukça sık bir şekilde çalışır. Yaklaşık olarak her 5 dakikada bir durağa yeni bir metro gelir. Kadıköy’den başlayan metro hattının son durağı olan Tavşantepe arasındaki mesafe ortalama olarak 38 dakika olarak hesaplanır. Bu ulaşım ağında bulunan aktarma durakları da kişilerin gün içerisinde istedikleri yere ulaşmasına kolaylık sağlar.

Yorum Yazın