kagithane-devlet-hastanesi

Kağıthane Devlet Hastanesi

Bu yazımızda sizlere devlet hastanelerimizden biri olan Kağıthane Devlet Hastanesi hakkında bilgi vereceğiz. 2005 yılı itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından 75 yataklı olarak onay verilen Kağıthane Devlet Hastanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık A.Ş. bünyesinde inşa edilmiş olup hali hazırdaki durumu değişime uğramaksızın devir edilmiştir. Onay verildikten yaklaşık 3 ay gibi kısa bir süre zarfında poliklinik hizmetine başlamıştır.

2007 yılının ilk aylarından itibaren ise hastalarına yataklı bir şekilde tedavi hizmeti sunmaya başlamıştır. Aynı yılın temmuz ayında ise ameliyathanesini faaliyete geçirerek doğum hizmeti verilmiştir. Kağıthane Devlet Hastanesi, 2012 yılı itibariyle 4 yatağı yoğun bakım ünitesinde olmak suretiyle toplam da 51 yatak ile hastalarına hizmet vermektedir.

kagithane-devlet-hastanesi

Kağıthane Devlet Hastanesi bünyesinde yani kadrosunda bulunan branş ve doktorları şöyle sıralayabiliriz;

  • Aile Hekimi Uzmanı, 1 doktor
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 3 doktor
  • Dermatoloji Uzmanı, 3 doktor
  • Enfeksiyon Hastalıları Uzmanı, 2 doktor
  • İç Hastalıkları Uzmanı, 3 doktor
  • Göğüs Hastalıkları Uzmanı, 2 doktor
  • Göz Doktoru, 2 doktor
  • Kadın Doğum Uzmanı, 6 doktor
  • Genel Cerrahi Uzmanı, 3 doktor

Ortopedi, travmatoloji, üroloji ve muhtelif birimlerde çalışan doktorlar ve sağlık personeli ile birlikte toplamda 36 kişi den oluşan sahasında başarılı kadrosuyla sağlık hususunda hastalarına hizmet sunabilmektedir.

Hasta Memnuniyetine Odaklı Doktorlar

Kağıthane Devlet Hastanesi önce insan diyerek hasta haklarına saygılı bir şekilde var olan yönetmeliklere uygun olarak gelen hastalarına eşit ve adil şartlarda tedavi imkânı sunabilmek için azami gayret sarf etmektedir. Hastalarının sağlık ile alakalı her türlü sorunlarına hızlı, etkili ve güvenilir bir şekilde çözüm sunan Kağıthane Devlet Hastanesi, hastalarının sağlık kalitesi yüksek bir yaşam sürebilmeleri için mevcut kadrosuyla elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Gelişen teknolojinin imkanlar çerçevesinde kullanılarak hastalarına umduklarından daha iyi hizmeti sunabilmeyi ilke edinmiş olan Kağıthane Devlet Hastanesi, hastalarının memnuniyetini belirten yorumları ile kadrosuna katmış oldukları doktorların hastalarının sağlık koşullarının daha düzgün seviyeye yükseltilmesi için ne kadar gayret ettikleri gözükmektedir. Genel sağlık ekibi ile birlikte kalite yönetim anlayışıyla bütünleşip bu bilinci yaygın tutabilmeyi amaçlamaktadır.

Benzer Haber  Hazındak Yaylası

 

Yorum Yazın