Kalorifer Petek Fiyatları Nedir?

Kalorifer Petek Fiyatları Nedir? Isıtma işleminin yapılabilmesi için kullanılmakta olan kalorifer peteği kullanılacak olan alana göre tercih edilmelidir. Aynı zamanda radyatör olarak da bilinmektedir. Radyatör genel anlamda ısı eşanjörlerinin farklı tipler için kullanılmış olan genel terimi olarak bilinir. Kalorifer petekleri kombide ısınan suyun farklı ortamlara yayılmasını sağlayarak ısıtma işleminin yapılmasını sağlamaktadır.

Ev ya da işyerlerinde ısıtma işleminin yapılabilmesi için kullanılacak olan kalorifer peteklerinin ortam için en uygun büyüklükte ve özellikte tercih edilmesi gerekir. Farklı markaların üretmiş olduğu modeller için belirlenmiş olan kalorifer petek fiyatları değişmektedir.

Kalorifer-petek-fiyatlari-emlaklobisi

Kalorifer Peteği Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Farklı alanlarda özellikle ısıtma işleminin etkili şekilde yapılabilmesi için kalorifer peteği alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Doğru tercihlerin yapılması daha iyi şekilde ısıtma işlemi yapılmasını sağlamaktadır. Enerji tasarrufu elde etmek için petek seçimine dikkat edilmelidir.

  • Kalorifer peteği seçiminde ortam boyutuna göre yeterli olacak uzunlukta tercih yapılmaktadır. 600’lük radyatör kullananlar için özellikle 2 metreyi geçilmemesi gerekir. 2 metrenin üzerinde tercih yapmak isteyenler iki ayrı parça halinde radyatör tercih edebilirler.
  • Kalorifer peteklerinin montajı da oldukça önemlidir. Koltuk arkası ya da perde arkasında kalması durumunda ısıtma oranı düşmektedir. Bu nedenle konumlandırılacak olan yer konusunda doğru şekilde tercih yapılması gerekir.
  • İnce olması nedeniyle özellikle alurat kalorifer petekleri tercih edilebilir. Az yer kaplaması sayesinde kullanıcılar için avantaj sağlayabilir. Kısa süre içerisinde ısınması ve geçici olması da eve gidecek olan avantajlar arasında yer almaktadır.
  • Kullanılan malzemelere dikkat edilmesi gerekir. Radyatörlerin kısa süre içerisinde ısınması ve geç soğuması özellikle ortamın daha uzun süre sıcak kalmasını sağlayacaktır.

Kalorifer-petek-fiyatlari-emlaklobisi

Radyatör Çeşitleri ve Fiyatları

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan panel radyatörler özellikle ısıtma işlemi sırasında etkili olmaktadır. Kolay kullanımının yanı sıra doğalgaz ile ısıtma işlemi yapılan alanlarda kullanıma uygun olması nedeniyle tercih edilmektedir. Değişen modeller için belirlenmiş olan ortalama fiyat seçenekleri 100 TL ve üzerinde değişmektedir. Özellikle kalorifer peteğinin boyutlarının büyümesi durumunda fiyatlar artmaktadır. Uzun veya geniş modelleri tercih etmek isteyenler için değişen fiyat seçenekleri belirleyici olmaktadır.

Benzer Haber  Dask Nedir?

Dekoratif radyatör tercih etmek isteyenler için belirlenmiş olan fiyatlar 1.000 TL ve üzerinde değişmektedir. Özellikle duvarda şık görünümü nedeniyle tercih edilecek seçenekleri arasında yer almaktadır. Farklı markalar tarafından üretilmiş olan kalorifer petekleri için belirlenen fiyatlar boyut, peteğine özelliği ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Bu nedenle daha kısa süre içerisinde yüksek ısı sağlayabilecek ve daha geç soğuyacak peteklerin tercih edilmesi kullanıcılar için verimli kullanım olanağı sağlamaktadır.

 

 

 

 

Yorum Yazın